Сабақ кезеңдері, әдіс -тәсілдер



бет1/3
Дата06.02.2022
өлшемі65,71 Kb.
#28010
түріСабақ
  1   2   3

Тақырыбы:

Әбіш Кекілбаев «Шыңырау»

Мақсаты:

Әбіш Кекілбаевтың өмірі мен шығармашылығымен танысады. Жеті модульдің негізінде «Шыңырау» повесінің тақырыбы мен идеясын ашу. Еңсептің прототипін ашу арқылы оқушыларды еңбексүйгіштікке, шыдамдылыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже /табыс көрсеткіші

1.Әбіш Кекілбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет бере алады.
2.«Шыңырау» сөзінің мағынасын түсінеді.
3. Әңгіме мазмұнын біледі, тапсырмаларды түсініп орындайды.
4. Кейіпкерлермен танысып, өмірмен байланыстыра алады.

Түйінді идеялар

Ойларын тиянақты жеткізе білу. Білім деңгейлерін бақылау.

Жұмыс түрі

Топтық жұмыс,

Модульдер: СТО , Қалай оқу керектігін үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау , Диалогтық оқыту

р/с

Сабақ кезеңдері, әдіс –тәсілдер.

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Күтілетін нәтиже

Ресурстар

1

Ұйымдасты
ру бөлімі

2 мин

Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеремін, сабақ кезеңдерімен таныстырып, мақсат міндеттерді айтамын.

Оқушылар сәлемдеседі, сабақтың мақсат міндеттерімен танысады.

Сабаққа қызығушылығы артады, мұғалім мен оқушының арасында қарым –қатынас орнайды.

Білім стандарты, күнтізбелік-тақырыптық жоспар, сабақ жоспары, Жалпы білім беретін мектептің 6- сыныбына арналған оқулық. «Атамұра» баспасы, Google,«YouTube», «Білімділер», «45 минут» сайттары

2

Психологиялық ахуал



2 мин

Тақырыпқа байланысты әр түрлі мақал –мәтелдердің жартысын айтып, қалған бөлігін оқушылардың өздеріне айқызып көңіл- күйін сабаққа аудару.

Оқушылар мақал- мәтелдерді айтуға ұмтылады.Ұжыммен жұмыс жасайды.

Көтеріңкі көңіл- күй болады, оқушы мен оқушының, мұғалім мен оқушының арасында ынтымақтастық орнайды.

Мультимедиялық проектор, А3 , 4қағаз,түсті маркерлер, қарындаш, стикерлер, видео материалдары, смайликтер

3

Топқа бөліну
«Жалғасын тап» .

3 мин

Еңбек, бай мен кедей, ерлік, дос туралы мақал -мәтелдерді қобдишаға салып оқушыларға алдыртамын.

Оқушылар талапқа сай мақал –мәтелдерді алып, 5- топқа бөлінеді. Мақал –мәтелдерді айта отырып, бүгінгі өтілетін тақырыпты ашады.

Топқа брігеді, қарым- қатынас орнайды.

Үлестірме қағаздарСлайд, парақшалар, түрлі-түсті бояулар

4

Үй тапсырмасын сұрау.

2 мин

«Бәріміз бір өзеннің арнасы, Бір атаның баласымыз» деген сөзді қалай түсінеміз?



Оқушылар топтасып жауап береді








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет