Сабақ тақырыбы: Алматы телевизия мұнарасы Күні: 28. 02. 17ж



Дата26.08.2017
өлшемі106,93 Kb.
#29646
түріСабақ
Сабақ жоспары




Сабақ тақырыбы:

Алматы телевизия мұнарасы




Күні:28.02.17ж

Мұғалімнің аты-жөні: Кобдикова Райгуль Болатбекқызы




Сынып: 9 «В»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Сабақ негізделген мақсаты

Телевизия туралы түсінік қалыптастыру. Телевизия атауын білу.




Оқу мақсаттары

9.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың шынайылығы мен нақтылығын анықтау

9.А1. Берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау.

9.О1. Мәтіндегі ақпараттың өзектілігін анықтау, қорытынды жасау.

9.Ж3.Жазба жұмыстарында афоризмдерді тиімді қолданып жазу

9.ТБ1.1.Өздік, өзгелік, ортақ және ырықсыз етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.





Бағалау критерийлері

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Тыңдалған мәтін мазмұнын айта алады.



Оқушылардың көбі мынаны орындай алады:

Мәтіндегі ақпараттың өзектілігін анықтай алады.




Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Телевизия туралы қосымша ақпарат бере алады






Ойлау деңгейлері

Түсіну, Білу, Қолдану




Тілдік мақсат

Жаңа сөздер:

Жазылым үшін қолданатын сөздер:




Ресурс

Слайд, суреттер, бейнеролик

Сабақ барысы

Уақыт







Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Қалыптастырушы

бағалау

7 мин

1-әрекет:Топқа бөлу: Оқушыларға алматы, ктк, хабар деген телеарналар аттары жазылған сөздер таратады

Үй тапсырмасын сұрайды.



Алған сөздерге орай топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын айтады.



Үй тапсырмасын айтқан оқушыларды стикерлер арқылы бағалау

Сабақ басы

10 мин

2 әрекет. Ұжымдық жұмыс:

Алдыңғы оқу: Телевизия туралы білгендерін еске түсіру.

Алматы телевизия мұнарасы туралы бейнеролик көрсету



«Суреттер. Не болды?» әдісі

Слаидтан Алматы телевизия мұнарасы туралы сурет көрсетеді, бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырады




Бейнероликтен, слаидтан көрген сурет бойынша оқушылар алматы телевизия мұнарасы туралы білетіндерін ортаға салады.


Белсенді жауап берген оқушыларды стикерлер арқылы бағалау

Сабақ ортасы

10 мин

3-әрекет: Топтық жұмыс

«Білгеніңді ортаға сал» әдісі. Оқушыларға флипчарттар беріледі.

Дескриптор:

Нақты мәлімет жазады.


Берілген флипчартқа "Алматы телевизия мұнарасы" туралы ақпарат жазады

Стикерлер арқылы бағалау

2 минут

4-әрекет. Сергіту сәті.

«Қимылмен қозғалыс» ойсергегін ұйымдастыру.

Оқушылар бүгінгі тақырыптың атауын бас қозғалысы арқылы сергіту сәтін жасайды.




5 минут

5-әрекет. Жеке жұмыс: Жазылым. 2-тапсырма 162-бет Берілген сөйлемдерге синтаксистік талдау жасатады.

Дескриптор:

Сөйлемдерге дұрыс синтаксистік талдау жасау




«Еркін жазу» әдісі арқылы 2-тапсырманы жазады

Стикерлер арқылы бағалау


Сабақты соңы

4 минут

6-әрекет: Ұжымдық жұмыс: Поп-корн әдісі Оқушылардан «Алматы телевизия мұнарасы » тақырыбы бойынша не естерінде қалғанын сұрайды.


Оқушылар кезек-кезек тұрып естерінде не қалғанын айтып береді.






Бағалау Оқушыларды алған стикерлері бойынша бағалау

Үй тапсырмасы: Телевизия туралы қосымша ақпарат жинау

Алаған стикерлері арқылы бағаланады.




2 минут

Рефлексия:

«Бағдаршам» әдісі бойынша



Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі,



еңбекке баулу




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет