«Мектепке дейінгі орталығы мен гимназия сыныптары бар
№ 28 Жалпы білім беретін орта мектебі» ММ
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Су көлігі. Ауада ұщу.
Өткізген: Мустафаева Ж.М.
Ақтау – 2015 ж.
2014ж
|
20____ж
|
20____ж
|
20____ж
|
|
|
|
|
7« »-сынып №________
Сабақ тақырыбы: §47. §48.Су көлігі. Ауада ұшу.
Сабақ мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға шөгім, су ығыстырым, ватерсызық, , кемелердің жүзуі, көтеруші күш, ауада ұшу туралы ұғым қалыптастыру.
Дамытушылық: Өмірден мысалдар келтіре отырып, оқушы ойын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды өз ісіне жауапкершілікпен қарауға, тиянақтылыққа, еңбекқорлыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, формулалар.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Сабақ әдісі: сұрақ-жауап, талдау, оқулықпен жұмыс.
Демонстрациялар: сүңуір қайықтардың жүзу шарттарын демонстрациялау
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
V. Есептер шығару.
VI. Үйге тапсырма беру. Бағалау.
ІІ. Оқушылардың үй тапсырмасын қалай меңгергендерін тексеру.
1. Ығыстырушы күштің бар екендігін анықтаған ғалым ?
2. Архимед күшінің формуласынан дененің көлемін анықтаңдар?
3. Гидростатикалық өлшеу әдісі бойынша Архимед заңына сүйеніп, дененің
тығыздығын анықтау өрнегі
4. Денеге әрекет ететін ауырлық күші архимед күшіне тең, яғни онда дене....
5. Егер ауырлық күші архимед күшінен кем, яғни болса, онда дене ……
6. Егер денеге әрекет ететін ауырлық күші архимед күшінен артық, яғни
болса, онда дене …..
7. Сұйықтың тығыздығын өлшеуге арналған құрал
8. Ареометрдің негізгі бөліктері қандай?
9. Сүттің сапасын анықтау үшін қолданылатын ареометрлер қалай аталады?
Достарыңызбен бөлісу: |