Күні:
|
Пәні: Информатика
|
Сыныбы:
5
|
Мұғалім:
|
Оқу ісі меңгеруішісі:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Лабиринт, виртуалды лабиринт
|
Оқу мақсаттары
|
Виртуалды лабиринттен шығуды табу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Лабиринт, виртуальды лабиринт ұғымын біледі және оған мысал келтіре алады.
|
Оқушылардың көпшілігі:
Лабиринт және виртуальды лабиринт түрлерін ажырата алады.
|
Кейбір оқушылар
Лабиринттен шығудың түрлі әдіс-тәсілдерін біледі.
|
Бағалау критерийі
|
Лабиринт және виртуалды лабиринт ұғымын түсінеді, шығу жолдарын біледі;
Лабиринт және виртуалды лабиринттерді айыра алады;
Виртуалды лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде құра алады;
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік-сөздік қорларды молайтады.
Пәндік лексика мен термионология:
Лабиринт атауын, не үшін қолданамыз, лабиринттен шығудың қандай әдістері бар екенін біледі.
|
Құндылықтарға баулу
|
Сын тұрғысынан ойлау
Қарым-қатынас жасау қабілеті және жауапкершілік
Шығармашылық
АКТ
|
Пəнаралық байланыс
|
Математика-логикалық ойлау
|
Алдыңғы білім
|
- алгоритмді сөз түрінде ұсына алады;
- алгоритм атқарушы командаларын біледі, жұмыс жасайды.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
5 минут
|
Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Психологиялық тренинг: Оқушылар ортаға шығып шаттық шеңберін құрып, бір-бірінің қолынан ұстап бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлу: Түрлі түсті лабиринттер бойынша оқушыларды топқа бөлу.
Үй тапсырмасын пысықтау
«Миға шабуыл» әдісімен өткен тақырыптарға сұрақтар қою арқылы пысықтау.
-алгоритм дегеніміз не?
- алгоритм атауы қайдан шықты?
- алгоритмнің қандай түрлері бар?
- алгоритм ұсынылуы?
- суреттен алгоритм орындаушысын табыңыз.
- сабаққа бару алгоритмін ретімен орналастырыңыз.
|
|