ащық сабақ қмж



Дата25.10.2022
өлшемі0,65 Mb.
#154915
Байланысты:
ащық сабақ қмж
геосайыстар, Ықпалдың түрлері, !1-ОШ ФО Әдебиет 6кл (pdf.io), !17-ОШ СОР Қазақ тілі Т1 8кл (pdf.io), И - спектрде ж тылу жола ыны болуы

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер. Фонетика. Дыбыс үндестігі



Жамбыл атындағы мектеп-лицейі

Күні: 05.10.2022 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Абызбек Г



Сынып: 5 «Ә»



Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

«Балаға ат қою»

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары

5.1.2.1 Әлеуметтік тұрмыстық,әлеуметтік мәдени тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі(мәтін,хабарлама,жарнама,хабарландыру)
көтерілген мәселені түсіндіру;
(ӘТН) 5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін,үндестік заңын,емлелік ерекшеліктерін ескере отырып,орфографиялық нормаға сай жазу;

Сабақтың мақсаттары

1. тірек сөздер мен суреттер арқылы тақырыпта көтерілген мәселені түсіндіреді.

2. иллюстрациялар арқылы оқыған мәтіндегі өзекті мәселені анықтап, ойларын ортаға салады.







3. берілген мәтінге өзіндік көзқарасын білдіріп, пікірлерін дәлелмен тұжырымдайды.

Бағалау критерийлері

- мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
-анықталған мәселеге өз ойын білдіреді;



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: тірек сөздер мен суреттер арқылы тақырыпта көтерілген мәселені түсіндіреді.



Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жоғары идеялы есімдер, қолайсыз есімдер, әдемі аттар, тәуелді ат.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • балаға қандай ат қойған дұрыс?

  • ат қоюдың маңыздылығы неде?




Құндылықтарға баулу

Құрмет, ынтымақтастық, қазақстандық патриотизм немесе азаматтық жауапкершілік, еңбек және шығармашылық, ашықтық, зайырлы қоғам және руханият, жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Пəнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті, тарих, өзін-өзі тану.

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Фонетика туралы түсінігі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған
кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Ширату
«Менің есімімнің тарихы» әдісі бойынша оқушылар шеңберге тұрып, есімінің тарихы , кім және қашан қандай жағдайда қойғаны туралы қысқаша айтады. Абай, Мұхтар, Ыбырай ,Жамбыл сынды ұлы ақын,жазушылардың есімдері жазылған қима қағаздарды таңдау арқылы бөлініп отырады.


Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады.
Үй тапсырмасын сұрау
«Адам көркі шүберек» жарнама жазу

Қима қағаздар



Сабақтың ортасы
25 мин

1-тапсырма. Берілген мәтінді оқып сұрақтар дайындайды,көрші топтарға сауалдар қояды
Саралау жұмысы: «Сұрақтар қоржыны» әдісі арқылы жетекші сұрақтар қойылады.

  1. Берілген мәтіндерге қатысты ортақ тақырып қандай?

  2. Салт-дәстүрдің қандай түріне жатады?



2-тапсырма. 4 топқа суреттерге қарап үлгі бойынша сұхбатты жалғастырыңдар
Өз ойларын ортаға салады. Жұпта талқылайды.


Дескриптор:
- сұхбаттан тірек сөздер мен бейтаныс сөздерді табады;
- анықталған өзекті мәселе туралы ойларын ортаға салады.


Саралау жұмысы: «толықтыр» топшамасы.
Берілген сөздерді толықтырып тізбектейді.


3-тапсырма. «АВС» әдісі
Таратылған ақпарат мәтін бойынша А-сұрақ қояды, В-жауап береді, С-айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады. Топта талқылайды. Тақырыпқа сай топтар бір-біріне ұсыныс айтады.
Дескриптор:

  • Берілген мәтінді толықтырады;

  • топта талқылайды, ұсыныс білдіреді.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет