6-сынып Математика мұғ: Станбеков. Н:С
Математика 6-сынып ІІ –ТОҚСАН Рационал сандар және оларға амалдар қолдану (50 сағат) жалғасы
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мерзімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу
|
2
|
|
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс- тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып, дамыту. Рационал сандар мен оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру.Ережелерін жаттап , есептер шығару кезінде пайдалана білуге қалыптастыру
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Т кестесі
|
Таңбалары әртүрлі, модульдері тең емес екі санды қосу ережесін біледі.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытуды басқару және көшбасшы-лық,оқушылар-дың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
Алдамұратова.Т.А, Байшоланов. Т.С «Атамұра» 2011
«Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
2
|
Есептер шығару
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Қарама- қарсы екі санның қосындысы 0- ге тең. Координаталық түзуде сандарды қоса біледі.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
3
|
Рационал сандарды қосудың қасиеттері
|
1
|
|
Топтық жұмысты сабақ кезінде тиімді пайдалану
|
Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, бірнеше санды қосуды тиімді тәсілмен есептей алады.
|
Критериилер бойынша топтық және өзін- өзі бағалау
|
4
|
Бақылау жұмысы
|
1
|
|
Сыни тұрғыдан ойлауды бақылау жұмысы кезінде тиімді пайдалану
|
Алған білімдерін тиянақтай алады.
|
Бақылау арқылы білімдерін тексеру
|
5
5
|
Рационал сандарды азайту
|
2
|
|
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс- тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып, дамыту.
Рационал сандарды азайту ережесін қорытып, азайту амалының ерекше жағдайларымен таныстыру, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.Өздерін- өздері бағалауға ынталагдыру
Рационал сандарды көбейту ережелерін меңгерту, есептер шығаруға дағдыландыру
Рационал сандарды бөлу ережелерін меңгертіп, өз беттерімен жұмыс істеуге, ізденімпаздыққа баулу.
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс- тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып, дамыту. Рационал сандар мен оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру.Ережелерін жаттап , есептер шығару кезінде пайдалана білуге қалыптастыру
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Азайту ережесін біледі.
|
Оқушылардың өзін- өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытуды басқару және көшбасшы-лық,оқушылар-дың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытуды басқару және көшбасшы-лық,оқушылар-дың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытуды басқару және көшбасшы-лық,оқушылар-дың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
Алдамұратова.Т.А, Байшоланов. Т.С «Атамұра» 2011
«Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
www.45 menut
Алдамұратова.Т.А, Байшоланов. Т.С «Атамұра» 2011
«Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
6
|
Есептер шығару
|
1
2
|
|
Сыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында дұрыс пайдалану
|
Азайту амалының ерекше жағдайларын біледі, және пайдалана алады
|
Критериилер бойынша бағалау және өзін- өзі бағалау
|
7
|
Координаталық түзудегі нүктелердің ара- қашықтығы
|
1
2
|
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану.
|
Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу ережесін біліп, есептей алады.
|
Оқушылардың өзін- өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау
|
8
|
Бақылау жұмысы №6
|
1
|
|
Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Алған білімдерін өз беттерінше пайдалана алады.
|
Критериилер бойынша топтық және өзін- өзі бағалау
|
9
|
Рационал сандарды көбейту
|
2
|
|
СТО сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Рационал сандарды көбейту ережесін түсініп, біледі.
|
өзін- өзі бағалау
|
10
|
Есептер шығару
|
1
|
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Рационал сандарды көбейту ережелерін қолданып, есептер шығару кезінде пайдалана алады.
|
Критериилер бойынша бағалау және өзін- өзі бағалау
|
11
|
Рационал сандарды көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеті
|
1
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Рационал сандарды көбейтуде де көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік және үлестірімділік қасиеттерін пайдалана алады.
|
Критериилер бойынша бағалау және өзін- өзі бағалау
|
12
|
Рационал сандарды бөлу
|
2
|
|
Сыни тұрғыдан ойлауды сабақ кезінде тиімді пайдалану
|
Рационал сандарды бөлу ережелерін біледі
|
өзін- өзі бағалау
|
13
|
Есептер шығару
|
1
|
|
СТО сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Рационал сандарды бөлу ережелерін меңгеріп, есептер шығару кезінде қолдана алады.
|
Бақылау жұмысы бойынша бағалау
|
14
|
Бақылау жұмысы №7
|
1
|
|
Сын тұрғысынан ойлау
|
Алған білімдерін өз беттерімен қолдана алады.
|
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.
|
15
|
Рационал сандарға амалдар қолдану
|
3
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Т кестесі
|
Таңбалар ережесін жақсы меңгеріп шығады
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
16
|
Есептер шығару
|
3
|
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Өз беттерімен, топтық жұмыстарда білімдерін тиянақтай алады
|
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
17
|
Бақылау жұмысы №8
|
1
|
|
Сыни тұрғыдан ойлауды бақылау жұмысы кезінде тиімді пайдалану
|
Өз беттерімен жұмыс жасай алады
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
18
|
Теріс сандарды, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосуға есептер шығару
|
1
|
|
СТО сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, бірнеше санды қосуды тиімді тәсілмен есептей алады.
|
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.
|
19
|
Рационал сандарды көбейту
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Рационал сандарды көбейтуге есептерді шығара алады
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
20
|
Рационал сандарды көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттеріне есептер шығару
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Рационал сандарды көбейтуде де көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік және үлестірімділік қасиеттерін пайдалана алады.
|
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
21
|
Рационал сандарды бөлу
|
1
|
|
Джиксо,бағыттал-ған оқу,болжау кестесі.
|
Рационал сандарды бөлу ережелерін меңгеріп, есептер шығару кезінде қолдана алады
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
22
|
Рационал сандарға амалдар қолдану
|
2
|
|
Топтық жұмысты сабақ кезінде тиімді пайдалану
|
Білімдерін толық амалдар орындауда қолдана алады
|
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау..
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.
|
23
|
|
|
|
|
|
|
І-Тарау . Төртбұрыштар (18 сағат)
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мерзімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Сабақта 7 модульдің кіріктірілуі
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Төртбұрыштың анықтамасы. Дөңес төртбұрыштар. Төртбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы.
|
1
|
|
Төртбұрыш-тар және оның түрлері-мен,элемент-терімен та-ныстыру.Олардың қа-сиеттерін қолданып,
теоремаларды дәлелдеу және есептер шығаруды меңгерту.
|
Жүректен жүрекке,топтасты-ру,
кубизм,
Джиксо
|
Төртбұрыштың анықтамасын,дөңес төртбұрыштарды, төртбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысын есептейді,талдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,та-лантты және дарынды балаларды оқыту,оқыту-ды басқару және көшбасшы-лық,оқушы-лардың жас ерекшелік-теріне сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
«Геометрия»8 с
Шыныбеков Ә.Н
Атамұра баспасы
2012ж.
«Геометрия»8 с
А.Әбілқасы-мова,
И.Бекбоев,
А.Әбдиев,
З.Жұмағұлова
Мектеп б,2008ж
|
2
|
Параллелограмм және оның қасиеттері. Параллелограмм белгілері
|
3
|
|
Жүректен жүрекке,топтасты-ру,джиксо,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Параллелограмм және оның қасиеттерін қолданып,есептерді шешіп,тұжырымдай-ды.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
3
|
Тік төртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері
|
3
|
|
ББҮкестесі,
Кубизм,
Джигсо,
Т кестесі
|
Тік төртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттерін қолданады,талқы-лайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
4
|
1-бақылау жұмысы
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5
|
Фалес теоремасы.
Пропорционал кесінділер.
|
2
|
|
Т кестесі, ББҮ кестесі,семантика-лық карталар.
|
Фалес теоремасын дәлелдейді.Пропорционал кесінділердің қасиеттерін қолданады.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
6
|
Трапеция
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтасты-ру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Трапецияның қасиеттерін қолданады,дамытады.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
7
|
Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар (параллелограммдар, тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапециялар).
|
3
|
|
ББҮкестесі,
Кубизм,
Джигсо,
Т кестесі.
|
параллелограммдар, тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапецияларға өмірден мысалдар келтіріп,оларға есептеулер жүргізе алады.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
8
|
Үшбұрыштың және трапецияның орта сызықтары.
|
2
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық
|
Үшбұрыштың және трапецияның орта сызықтарының теоремаларын дәлелдеп,қасиеттерін тиімді қолданады.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,
|
9
|
Үшбұрыштың тамаша нүктелері
|
3
|
|
ББҮкестесі,
Кубизм,
Джигсо
|
Үшбұрыштың тамаша нүктелерінің ортақ қасиеттерін және айырмашылығын біледі.Пайдаланып есептер шығарады.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
10
|
2-бақылау жұмысы
|
1
|
|
кубизм.
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,
|
3. Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар(15 сағат)
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мерзімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Барлығын қосқанда
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы және тангенсі
|
2
|
|
Тікбұрышты үшбұрыш-тың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы байланыстарды қолдантуды меңгерту.
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Тік бұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы және тангенсінің берілген мәні бойынша тікбұрышты үшбұрышты салады.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талант-ты және дарынды балаларды оқыту,оқыту-ды басқару және көшбасшы-лық,оқушылардың жас ерекшеліктері-не сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
«Геометрия»8 с
Шыныбеков Ә.Н
Атамұра баспасы
2012ж.
«Геометрия»8 с
А.Әбілқасы-мова,
И.Бекбоев,
А.Әбдиев,
З.Жұмағұлова
Мектеп б,2008ж
|
2
|
Пифагор теоремасы
|
3
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Пифагор теоремасын қолданады,теоре-масын дәлелдейді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
3
|
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдік және оның салдары
|
2
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Негізгі тригоно-метриялық тепе-теңдік және оның салдарын тиімді қолданады.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
4
|
3-бақылау жұмысы
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5
|
30º, 45º, 60º бұрыштардың синус, косинус, тангенс және котангенс тригонометриялық функцияларының мәндері
|
2
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық
|
30º, 45º, 60º бұрыштардың синус, косинус, тангенс және котангенс тригонометриялық функцияларының мәндерінің кестесін қолданып,есептер шығарады.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
6
|
Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу.
|
3
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларын,
бұрыштарын және элем.табады,
тұжырымдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
7
|
Тікбұрышты үшбұрыштарды салу
|
1
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық
|
Салу жұмыстарын эстетикалық талаптарға сай орындайды.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
8
|
4-бақылау жұмысы
|
3
|
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
|
4. Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі (10-сағат)
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мерзімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Барлығын қосқанда
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Жазықтықтағы нүктенің координаталары. Кесіндінің ортасының координаталары.
|
1
|
|
Жазықтықта-ғы тікбұрышты координата-лар жүйесі туралы білімдерін кеңейту.
|
Джиксо,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы,семантикалық карта
|
Кесіндінің ұштарының координаталары бойынша оның ортасының координаталарын табады,тұжырымдай-ды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талант-ты және дарынды балаларды оқыту,оқыту-ды басқару және көшбасшы-лық,оқушылардың жас ерекшеліктері-не сәйкес оқытужәне оқу
|
www.45 menut
«Геометрия»8 с
Шыныбеков Ә.Н
Атамұра баспасы
2012ж.
«Геометрия»8 с
А.Әбілқасы-мова,
И.Бекбоев,
А.Әбдиев,
З.Жұмағұлова
Мектеп б,2008ж
|
2
|
Екі нүктенің арақашықтығы
|
1
|
|
Джиксо,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Екі нүктенің арақашықтығын табады,формула-сын дәлелдейді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
3
|
Шеңбердің теңдеуі
|
2
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Шеңбердің теңдеуін және центрін табады.Кез келген нүктесінің коорд. тауып,анализ жасайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
4
|
Түзудің теңдеуі.
|
2
|
|
Джиксо,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы,семанти-калық карта.
|
Түзудің теңдеуін жазады,формула-сын тұжырымдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5
|
Есептерді шешуде координаталарды қолдану.
|
3
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық
|
Есептерді шешуде координаталарды қолданады,талқылай-ды.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
6
|
5- бақылау жұмысы
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5. Аудан (14 сағат)
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мер-зімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Барлығын қосқанда
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Аудан туралы түсінік
|
1
|
|
Аудан жайлы білімдерін кеңейтіп,формулаларын қорытып,пайдаландыру
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Аудан туралы түсінік беріп,тұжырымдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талант-ты және дарынды балаларды оқыту,оқыту-ды басқару және көшбасшы-лық,оқушылардың жас ерекшеліктері-не сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
«Геометрия»8 с
Шыныбеков Ә.Н
Атамұра баспасы
2012ж.
«Геометрия»8 с
А.Әбілқасы-мова,
И.Бекбоев,
А.Әбдиев,
З.Жұмағұлова
Мектеп б,2008ж
|
2
|
Тік төртбұрыштың ауданы
|
2
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық,
Джиксо.
|
Тік төртбұрыштың ауданын есептейді,талқылай-ды,дамытады.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
3
|
Параллелограмның ауданы
|
2
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Параллелограмның ауданының формуласын қорытады,талдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
4
|
Үшбұрыштың ауданы
|
3
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,Джиксо,
Венн диаграмасы
|
Үшбұрыштың ауданын табады.Формуласын дәлелдейді.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5
|
Трапецияның ауданы
|
1
|
|
ББҮкестесі,
Кубизм,
Джигсо
|
Трапецияның ауданын есептейді,үлгілейді,
түрін өзгертеді.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
6
|
Үшбұрыштар мен төртбұрыштардың аудандарын табуға арналған есептерді шешу
|
4
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Үшбұрыштар мен төртбұрыштардың аудандарын табуға арналған есептерді шешеді,тұжырымдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
7
|
6-бақылау жұмысы
|
1
|
|
Кубизм
|
Алған біліміне есеп береді.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
Қайталау (6сағат)
|
1.Сабақтың тақырыбы
|
сағ
|
Мерзімі
|
2. Оқып-
үйренудің негізгі
мақсаттары
|
3 Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
4. Оқып-үйренудің нәтижесі
|
5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
6. Барлығын қосқанда
|
7. Негізгі дерек
көздер
|
1
|
Төртбұрыштар
|
1
|
|
Жыл бойында өтілген тақырыптарды қайталап,қорытынды-лау.
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Төртбұрыштар тарауын қорғайды,тұжырымдай-ды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,АКТ қолдану, диалогтық оқыту,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту,оқытуды басқару және көшбасшы-лық,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
www.45 menut
«Геометрия»8 с
Шыныбеков Ә.Н
Атамұра баспасы
2012ж.
«Геометрия»8 с
А.Әбілқасы-мова,
И.Бекбоев,
А.Әбдиев,
З.Жұмағұло-ва
Мектеп б,2008ж
|
2
|
Пифагор теоремасы
|
1
|
|
Т кестесі,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Пифагор теоремасының формуласын қорытады,пысықтайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
3
|
Төртбұрыштардың ауданы
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Төртбұрыштардың ауданын табуды өмірде қолдана алады,талдайды.
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
4
|
Жылдық бақылау жұмысы
|
1
|
|
Жүректен жүрекке,топтастыру,
кубизм,
Венн диаграмасы
|
Жыл бойына алған біліміне есеп береді
|
Жетістік критерийлері арқылы бағалау,кері әсер парағы,бағалау
|
5
|
Қайталау
|
2
|
|
Т кестесі, қарлы кесек ойыны,
ұқсастық пен айырмашылық.
|
8-сынып курсын қорытып,пысықтай-ды.
|
Ашық журнал,Жетістік баспалдағы
|
Достарыңызбен бөлісу: |