Қабдолова Жемісгүл, Атырау облысы Құрманғазы ауданы Ақкөл жалпы орта мектебінің



бет1/5
Дата13.02.2017
өлшемі0,74 Mb.
#9118
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Қабдолова Жемісгүл,

Атырау облысы

Құрманғазы ауданы

Ақкөл жалпы орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

6 «а» сыныбына арналған қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні: 21.10.15






Сабақ тақырыбы

Шәкерім Құдайбердіұлы «Адамдық борышың» өлеңі

Сабақ мақсаты


Оқушылардың  Шәкәрім  шығармашылығы  бойынша
білімдерін кеңейту.

«Борыш» ұғымына  талдау арқылы  жете  түсінік беру. Өлеңнің негізгі  тақырыбы мен идеясын ашу.


Өлең мазмұны мен құрылысын талдау

Сілтеме

К.Ісләмжанұлы,С.Тілешова,Б.Әрінова,Р,Баттал

Алматы «Атамұра» 2011.

Ресурстар


Күтілетін нәтижелер

  • Жазушы мен оның өмір шығармашылығынан хабардар болады. .

  • Өлеңнің идеясы мен негізгі тақырыбын аша біледі

  • «Борыш» ұғымына жете түсініктерін қалыптастырады.

Тапсырмалар.

Білу 1-тапсырма

1.Жазушы мен оның өмір шығармашылығы туралы деректер.

(Видеоролик)

2. «Борыш» сөзіне түсінік беру.

«Топтастыру» әдісі.



Қолдану . 3-тапсырма

«Шығармашылық тапсырма»

1.Адамның жақсы және жаман қасиеттері

1-топ: «Менің борышым»

2-топ: ««Бақыт»

Бақытты» адам

«Сұхбат алу» әдісі.


Түсіну 2-тапсырма

1.Өлең мағынасын ашу.

Өлеңдің мәнерлеп оқу.

«Ортадағы қаламсап» әдісі

2.Жаңа сөздермен танысу.



Талдау. 4-тапсырма

1.Өлең құрылысын талдау

2.кестеменжұмыс.

«Салыстыру» әдісі

3.






Жинақтау 4 –тапсырма

1. Өлең мазмұны бойынша алған білімдерін жинақтау.



«Ақылдының алты қалпағы» әдісі


Бағалау 5-тапсырма.

Табыс критерий

Бағдаршам арқылы

Өзара бағалау

Қол шапалақтау

Смайликтер арқылы





Мұғалім және оқушы немен айналысады

Сабақ бойынша мұғалім жазбалары







Мұғалім іс-әрекеті.

Оқушының іс-әрекеті.

Бағалау

I .Ұйымдастыру. Флеш-тренингтің өтуіне ықпал жасайды.Мақсаты: сыныпта жылы,мейірімді ықпал жасау

Топқа бөлу

Топ ережесі.


Сергіту сәтін ұйымдастыру.

Тренинг

– Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет!





Оқушылар ортаға дөңгеленіп тұрып,сағат тілінің бағытымен бір-біріне

Сын есім бағытында өз есімдерін атайды.





II.Өткен сабақ.Үй тапсырмасы.


Үйге берілген тапсырманы еске түсіру

Абайдың қара сөздері



Оқушылар өздері дайындап әкелген Абай қарасөздерін талдап оқиды.

Бағдаршам

арқылы


3 III.Жаңа тақырып.

1. «Топтастыру» әдісі

Жазушы мен оның өмір шығармашылығынан хабардар болады.




(видеоролик)

2. «Борыш» сөзін қалай түсінесіңдер?

Негізгі тақырыбы - адамзат міндеті. Идеясы - артына үлгі аларлықтай іс қалдыру. Адамның борышы - халыққа адал еңбек ету, білім мен өнер үйрену, келешекке жол көрсету, үлгі алатындай із қалдыру. Жаман қылықтардан аулақ болу - мансап үшін мақтанға салынбау, бақ үшін арсыз қылықтардан аулақ болу.



Оқушыларға Шәкәрім туралы видеоролик көрсетіледі.

Сол видеоролик бойынша өз түсінгендерін постерге жазып толықтырады.

Постер қорғау

.



смайлик


арқылы бағалау



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет