Алканова Зауре Сабыржановна Педагогика және психология пән бірлестігі Этнопедагогика пәнінен факультатив сабақ



бет1/3
Дата25.06.2017
өлшемі0,64 Mb.
#20040
түріСабақ
  1   2   3
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы

«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК


Алканова Зауре Сабыржановна

Педагогика және психология пән бірлестігі


Этнопедагогика пәнінен факультатив сабақ
Тақырыбы: Этнопедагогика заңдылықтары мен қағидаларын бастауыш сыныпты оқытуда жүзеге асырудың маңызы
.


2016-2017 оқу жылы

Құрастырған __________________ Алканова З.С.


«Бекітемін» _____________

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Тоқтарбек М.Ш.

«________» ________________2016ж.

«Келісілді»____________

Директордың ғылыми әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары:

Бөленбаева А.К.

«________» ________________2016ж.

«Келісілді»____________

Педагогика және психология пән бірлестігінің жетекшісі

Архыматаева Н.Ж.

«________» ________________2016ж.


Т.А.Ә. және жұмыс орны

Алканова Зауре Сабыржановна, М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледж

Пән: Этнопедагогика

Топ: 41ә 45 минут


Сабақтың

тақырыбы:

Этнопедагогика заңдылықтары мен қағидаларын бастауыш сыныпты оқытуда жүзеге асырудың маңызы

Сабақтың түрі:

Топтық

Мақсаты: ( SMART ), орта мерзімді жоспарға сай

Этнопедагогика идеяларын бастауыш сыныпта оқытуда жүзеге асырудың маңызын түсінеді. Сұрақтар топтамасымен жұмыс істеу үшін жоспарланған тәсіл мен топта жұмыс істеуге мүмкіндік алады;

Этнопедагогика идеяларын бастауыш сыныпта оқытудың маңызын түсінуге мүмкіндік жасау; Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау жасап үйренеді.




Күтілетін нәтижелер:


Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы әдісі, диалогтық оқу, практикада қолдану арқылы мәнмәтінді ұғады, өз пікірін ортаға салады, түсінгенін формальды логикалық модельдеу арқылы таблицаға түсіреді. АКТ-ны қолдану арқылы сын тұрғысынан ойлауға бағытталған тапсырмалар орындайды, талдау жасайды.

Жетістік критерийлері:


Өз пікірлерін ортаға салу барысында дарынды және талантты балалар анықталады. Топтан көшбасшы анықталады. Блум таксономиясы әдісімен мәнмәтінді бір- біріне түсіндіру арқылы тілдік сөйлеу дағдылары қалыптасады. Формативті және суммативті бағалауға мүмкіндік болады.

Оқулық:

Интернет. Білімділер порталынан. Видеоматериал. Слайд.

Сабақ барысы:

Уақыт


Мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Білімалушылардың іс-әрекеті

Бағалау:

Формативті

Суммативті


Ресурстар

Қажетті жабдықтар



1мин

Ұйымдастыру кезеңі


Амандасу. Түгендеу. Психологиялық дайындық «Тойбастар» әуенімен рухтану

Әнді тыңдап рухтанады

Қол шапалақтау

аудиожазба


3 мин

Қызығушылықты ояту кезеңі

Сабақтың мақсатын ашу М.Жұмабаевтың даналығын тақтада көрсету:

«Әрбір мұғалім сөз жоқ ұлт тәрбиесімен таныс болуға тиісті және әрбір ұлттың баласы өз  ұлты үшін  қызмет қылатын болғандықтан, тәрбиені  сол  ұлт тәрбиесімен  тәрбие  қылуға міндетті»

М.Жұмабаев


Неге осы даналық ойды бүгінгі сабағымыздың эпиграфы етіп алдық? деген сұраққа жауап іздейді, ой қозғайды




Слайд, интерактивті тақта

3 мин

Топтық жұмыс

Топтарға сандар арқылы бөлу Сандар:қазақтың киелі сандары: 3,7,9



Үш топшаға бөлінеді, орналасады




Сандар жазылған карточкалар

25 мин




Топтық тапсырма орындату:

Блум таксономиясы әдісін қолданады

1.Топшаларға сұрақтар таратылады. (Білу, түсіну)

2.Мән-мәтінмен жұмыс .Постер құру (Теориясы. Практикалық маңыздылығы. Қолдану жолдары)

3. «Жылжымалы бекет» (Бекіту)


Топтық тапсырмалар орындайды,мән-мәтінмен жұмыс істейді, постер құрады. «Жылжымалы бекет» оқу-ойынына қатысады.



«Екі жұлдыз, бір тілек»әдісімен топта таңдалған студент басқа студенттердің жауаптарын бағалап отырады.


Мән-мәтін, сұрақтар, қағаздар, парақтар

10 мин

Бағалау


Өзара , топтық бағалары жарияланады

Формативті бағалау айтылады

Жиынтық бағаланады


Бағалау парақтары

3 мин

Рефлексия.

Стикердегі диалог

Топтағы талқылау қалай жүрді? Сәтті шыққан жұмыс қайсысы? Не сәтсіз болды? Сабақ ұнады ма? Несімен ұнады? Неге ұнамады? Түсініксіз сұрақтар болды ма? Келесі жолы не туралы білгің келеді?

Рефлексия білдіреді.

Стикерлер, магнитті тақта

Рефлексия: Қолданылған әдіс-тәсілдер ОМЖ сай дайындалған. Білімалушылар келіссөздерді, бірге алаң болу және негіздеуді қолдануға үйренді. Топта жұмыс істеуге мүмкіндік алды, өз беттерімен зерттеу нәтижесінде бірігіп қорытынды жасады. Блум таксономиясы әдісі арқылы этнопедагогика идеясын жүзеге асыру қағидасы туралы көзқарастары қалыптасты.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет