Қарағанды қаласы Қарағанды облыстық мамандандырылған «Дарын» мектеп-интернаты



Дата25.01.2017
өлшемі238,92 Kb.
#8041
түріСабақ

Қарағанды қаласы

Қарағанды облыстық мамандандырылған «Дарын» мектеп-интернаты

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Жашкеева Назиха Елубаевна

Қазақ әдебиетінен 10- сыныпқа арналған сабақ жоспары

Пәні

қазақ әдебиеті

Сабақ реті

1

Күні

14.10.14

Сынып

10

Сілтеме

Оқулық, хрестоматия

Сабақтың тақырыбы

Сүйінбай Аронұлы. Бөрілі менің байрағым

Сабақтың мақсаты

Сүйінбайдың ақындық мұраты пен өлеңнің идеялық түйіні бойынша ой қорытып айтады және өз ойларын мәтін арқылы дәлелдей алады.

Түйінді идея

Өзінше ой қорытып айта білуге дағдыланады.

Оқыту нәтижелері

1.Ақындық мұрат жайлы біледі.

2.Шығарманың идеялық түйінін зерделейді

3. Өлеңнің мағынасын ұғына отырып, өз ойларын дәлелмен негіздеп айтуды үйренеді

4.Ойларын жазбаша негіздейді.



Сабақтың әдіс-тәсілі

Топтағы бірлескен жұмыс, «Дана үкі», «Топтастыру»

Сабақтың ресурстары

АКТ (Бейнефильм, кинофильм, таныстырылым, ноутбук, ұялы телефон, ғаламтор),А4 қағаздары, оқулық, хрестоматия, кесте,сурет,сызба, маркер, стикер, тапсырма, бағалау және кері байланыс парағы

Модульді кіріктіру

СТО, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, диалогтік оқыту, АКТ.









Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

3 мин.


Ұйымдас

тыру




1.Психологиялық ахуал туғызу

4 топқа бөлу(4 түрлі кәмпитпен,тілекпен бастау)

2.Презентация(көк тудың суреті)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушылармен бірге айту




Презентация көріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
жалпы




АКТ

Таныстырылым

Топ аттары


5мин.

І. Білу.
ІІ. Түсіну.


Топтастыру.

Сүйінбай туралы не білесіздер?



Білетіндерін жазады, түсінгендерін айтады, жалпы мәлімет алады.

Топтық жұмыс

Бірі-бірі бағалау



А 4 қағазы, оқулық

4 мин.


ІІІ. Қолдану


Өлеңді мәнерлеп оқу. Шығармадағы негізгі ойды түсіну үшін ашық сұрақтар беремін.

1.Өлеңде кімнің бейнесі сомдалған?

2. Сүйінбайдың байрағы неге бөрілі?

3.Автор не айтқысы келген?




Өлеңнің мағынасына талдау жасап, идеялық түйінін табады.


Жеке

Өзін-өзі бағалайды

Вербальды бағалау


Хрестоматия


10 мин.


IV.Талдау


Дана үкі.

4 топқа тақырып бойынша 4 тапсырма:

1-топ(тарихшылар). «Менің туымның тарихы» Ғаламтордан деректерді пайдаланып, пікір айтыңыз

2-топ.(ақындар)Тақырыпқа сай өлең шығарыңыз;

3-топ.(суретшілер) тақырыпқа байланысты сурет салыңыз;

4-топ.(өнерпаздар) Ғаламтордан тудың маңызын музыкамен, киномен байланыстырып көрсетіңіз




Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды шығармашылықпен орындап, қорғайды. Басқа топтар тыңдап, өз ойларын айтып, ұсыныс жасап, бағалайды.


Топтық жұмыс

Бірін-бірі бағалау

Вербальды,вербальды емес


Тапсырма парағы

Ғаламтор,ұялы телефон, ноутбук

Плакат , маркер, стикер, смайлик


1 мин.

Сергіту













5 мин.


V.Жинақтау


Кесте сыры


Қандай тарихи кезең айтылады?

Шығарманың идеялық түйіні не?

Көк бөрі ұрпағының мінезі қандай?










Жұптасып,алған білімдерін жинақтап, кестені толтырады,өз ойларын дәлелдеп айтады.



Жұптық жұмыс Бірін-бірі бағалау

Тапсырма парағы


7 мин.


VI.Бағалау.


Видео(Көк тудың желбірегені...) Эссе жазу(30-40 сөз). Көк туым желбірегенде...

Эссе жазып,оқиды.


Жеке жұмыс.

Жұптық бағалау Өзін-өзі бағалау



Видео.Ән. Клип

3 мин.







Өзінің ұпайларын есептеп, қорытынды баға қояды.

Өзін-өзі бағалайды Критериалды бағалау

Бағалау парағы

3 мин.

Кері байланыс


Сұрақ-жауап







кері байланыс парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет