Астана қаласы Ә. Марғұлан атындағы №40 орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Ордабай Құралай Қожамұратқызы



бет1/2
Дата17.10.2019
өлшемі24,27 Kb.
#50221
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
kuralay

Астана қаласы

Ә.Марғұлан атындағы №40 орта мектебінің

математика пәнінің мұғалімі Ордабай Құралай Қожамұратқызы


Сыныбы: 10 «А»

Тақырыбы:

Кері тригонометриялық функциялар

Мақсаты:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығарады

Міндеті:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;

Дедукциялық ойлау (тура әдіс, қарсы ұйғару әдісі) дағдыларын дамыту;

Өзін және өзгені бағалауға мүмкіндік беру

Күтілетін нәтиже:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығара алады;

  • Мысалдар келтіре алады;

  • Өзін және өзгені бағалай алады

Ресурстар:

Есептер жинағы. Стикерлер, маркер, постер, бағалау парағы, бағалау критерийлері

Модульдер:

АКТ, СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: өзара бағалау, оқушылардың ерекшеліктерін ескеру

Сабақ барысы:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Cұрақтар:

Тапсырма:

Сұрақ: /миға шабуыл/

Тапсырма:

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Топқа бөлінуді ұсыну /түс бойынша/




  1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы сұрау

2.Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін /постерге/ салыстыруды ұсыну.

3. Постер қорғауды ұсыну

4. а) Кері тригонометриялық функциялар периодты бола ма? Неліктен?

ә) Y=cosx функциясы жұп, y=arccosx функциясы неліктен жұп та, тақ та емес? Жауабын түсіндір.

5. Есептер шығаруды ұсыну /деңгейлік тапсырмалар/



Ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады

Оқушылар 4 топқа бөлінеді

1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы жауап береді
2. Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады. /постерге/
3. Постер қорғайды

4. Сұрақтарға жауап береді


5. Есептер шығарады

/А,В,С деңгейлік тапсырмалар/


Үй тапсырмасы:

&7 танысу

Күнделікке жазады

Бағалау, кері байланыс:

Формативті бағалау:ынталандыру,

оқушылардың өз-өзін бағалау, өзара бағалау.



Топ басшысының бағалауы

А-деңгей

Кестені толтырыңыз:

arcsin




arccos



















sin(arcsin)




arcsin













B –деңгей

Есептеңіз:

  1. -arcsin



  2. -arcsin



  3. -arcsin

  4. Функцияның ең кіші оң периодын табыңыз:



  5. өрнегінің мағынасы бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет