«Я пишу, чтобы развлечь саму себя, то есть того ребенка, который все еще живет во мне».
Віммербю
На фото сім’я Астрід – тато Самуель Август Ерікссон, мама Ханна, брат Гуннар і сестри Інгегерд та Стіна. Астрід – третя зліва.
Садиба "Нес" , Віммербю
У дитинстві Астрід завжди любила вигадувати різні історії. Друзі навіть прозвали її Сельмою Лагерльоф на честь відомої шведської письменниці, яка склала казку “Чудова подорож Нільса з дикими гусьми”. Але сама дівчинка стати письменницею зовсім не збиралася.
Коли їй виповнилося 18, у пошуках роботи дівчина вирушила до столиці –
Стокгольму.
Для своїх дітей Ліндгрен вигадувала різні цікаві історії. Незабаром з цих оповідань зібралася ціла книжка “Пеппі Довгапанчоха”
Для своїх дітей Ліндгрен вигадувала різні цікаві історії. Незабаром з цих оповідань зібралася ціла книжка “Пеппі Довгапанчоха”
Найвища нагорода казкарів – Золота Медаль Ганса Крістіана Андерсона
Майже всі літературні твори Астрід Ліндгрен екранізовані (на зьомках фільму про Пеппі)
В Віммербю з 1981 року працює дитячий парк розваг «Світ Астрід Лндгрен" (Astrid Lindgrens Värld), присвячений персонажам книг цієї шведской письменниці. На території 130,000 м2 можна зустріти відомих персонажів із її творів. Всі розваги побудовані за описами , наведеними в книгах, і дають дітям можливість зануритися світ Пеппі Довгапанчоха, Еміля з Льоннебергі, Карлсона, який живе на даху та багатьох інших персонажів Астрід Ліндгрен.
Парк відкритий з травня до серпня. Протягом літнього сезону вистави проходять цілий день. Починається все з маленької сценки при вході і продовжується головним театралізованим шоу з музикою ,співом і танцювальними номерами. Найбільше цінують відвідувачі зустрічі з улюбленими персонажами.
Вілла “Курка”
Астрід Ліндгрен померла у 94-літньому віці у 2002 році.
Ця нагорода присуджується дитячим письменникам. Вона відома у всьому світі. Після смерті Ліндгрен уряд Швеції заснував цю премію як пам’ять про свою талановиту співвітчизницю. Прем’єр-міністр країни Йоран Персон сказав, що крім того, що премія увіковічить пам’ять Ліндгрен, це ще й буде сприяти розвитку якісної дитячої літератури.