Қазақ тілі пәнінен 9 сыныпта Лессон Стади әдісі бойынша өткізілген сабақ жоспары



Дата13.02.2017
өлшемі112,86 Kb.
#9370
Заградовка орта мектебі

 

 



 

 

 



 

 

Қазақ тілі пәнінен



9 сыныпта Лессон Стади әдісі бойынша өткізілген

САБАҚ ЖОСПАРЫ

 

 



 

 

 



 

 

 


 
                                                                                                                       

Өткізген: А.С.Жамалиева

 

 



 

2015 – 2016 оқу жылы

 

9 – сынып



Қазақ тілі бойынша сабақ жоспары
 Зерттеу тақырыбы: «Сын тұрғысынан ойлауды дамыту».




Күні: 24.11.2015 ж.




Сабақ: 1

Сабақтың тақырыбы:

«Болашақ – ғаламтор байланысында»

Сабақтың мақсаты:

Ғаламтор туралы білімдерін мәтінмен жұмыс жүргізу арқылы жетілдіру, сөздермен және сөз тіркестерімен жұмыс жүргізе отырып сөздік қорды молайту, ғаламтордың адам өміріне пайдалы, не зиянды екенін мысалдар арқылы дәлелдеу.

Оқудың нәтижесі:

Оқушылардың Ғаламтор туралы білімдері қалыптасады, өз бетімен білім алады, ізденеді, сыни ойлануға төселеді, АКТ-мен, топпен, жұппен, жеке жұмыс жасайды. Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.

Көрнекілігі:

Тапсырмалар, карточкалар, презентация, сөздік.


Сабақтың барысы:





Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Уақыты

1-әрекет

Ұйымдастыру кезеңі



Сәлемдесемін. Оқушылардың зейінін сабаққа аударамын.

- Бүгін сабақта кім кезекші?

- Сыныпта кім жоқ?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күздің қай айы?

- Бүгін қазанның нешесі?

- Бүгін аптаның қай күні?


Сәлемдеседі.

Оқу құралдарын дайындайды.

Берілген сұрақтарға жауап береді.


3 мин.

2-әрекет

Ынтымақтастық

атмосферасын орнату

Оқушылар күлімдеп бір-біріне сәттілік тілейді.

Тапсырманы орындайды.

2 мин.

Топқа бөлу


Оқушыларды түрлі түсті қағаздар көмегімен топтарқа бөлемін. Топтағы оқушыларға міндеттерін естеріне салып, топ мүшелерінің қызметтерін өзара бөлгіземін. Топ ережесін естеріне саламын.

Оқушылар өз орындарына барып отырады, оқушылар міндеттерін өзара белгілеп алады.

 3 мин.

3-әрекет

Үй тапсырмасын сұрау

Үйге берілген тапсырманы естеріне саламын.

Оқушылар қолдарын көтеріп, орындаған тапсырманы айтып береді.

7 мин.

4-әрекет

Өткен сабақпен байланыстыру.

Бекіту сабағы.

Миға шабуыл.


Септеуліктерді естеріне түсіреді. Мына сұрақтарға жауап береді

  1. Шылау сөздер неше топқа бөлінеді?

  2. Жалғаулықтардың неше түрі бар?

  3. Септеуліктер неше топқа бөлінеді?

Берілген сұрақтарға жауап береді. Өтілген тақырыптарды пысықтайды.

5 мин.

5-әрекет

Таныстырылым

дайындау.


Әр топқа жеке тапсырма беріледі.

Мәтінмен жұмыс:

Мәтінді оқиды, аударады.

Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың топ ішіндегі міндеттерін орындауын қадағалаймын, бірігіп жұмыс істеуге шақырамын.


Әр топ өз тапсырмалары бойынша таныстырылым дайындайды және қорғауға дайындалады.

5 мин.

Таныстырылымды

қорғау

Моншақ ойыны: сөз беріледі, оған тізбектеп тағы бір сөз қосылады, соңғы әріптен басталатын.

І топ: Мәтін

ІІ топ: Парақ


Әр топ өз таныстырылымы аясында әңгімелейді.

 5 мин.

6-әрекет

Сергіту сәті

«Жеміс, жидек, көкөніс»

Ойынды ойнайды

3 мин.

7-әрекет

Сұрақ жауап

Ертегі шығару:

І топ – Ұялы телефон

ІІ топ – Ғаламтор


Сөйлемдер құрастырады

3 мин.

8-әрекет

Ойды қорыту


Сөзжұмбақ шешу.

Сөзжұмбақты шешеді

3 мин.

9-әрекет

Үй тапсырмасы

Карточка

Күнделіктеріне тапсырманы жазады.

2 мин.

10-әрекет

Бағалау

Бағалау парағы бойынша бір-бірін бағалайды.

Оқушылар бір-бірін бағалайды.

3 мин.

11-әрекет

Рефлексия

«Аудармашы» ойыны.

Ойын ойнайды.

1 мин.

 


Дейін (шейін) 
бойынша

до 
в течение (вдоль, по) 
после

Университетке дейін -_______________________
жыл бойы - ________________________________
сабақтан соң - ______________________________
түстен кейін –_______________________________

Арқылы 
Туралы 
үшін 
бәрі 
басқа 
бұрын 
әрі

через 
о, об 
для, ради, 
чтобы 
с 
кроме 
раньше 
дальше

сен арқылы - _______________________________
шаруашылық туралы - _______________________
сен үшін -  ________________________________
менен бұрын - ______________________________



Сұрақтар

Жауаптары

  1. Интернет  деген  не?

 

2. Интернет  қандай мүмкіндіктерді  ұсынады?

 3. Интернет  желісіне қалай   қосылуға болады?

 

4. Модем  дегеніміз не?



1.Интернет бойынша  соңғы  жаңалықтар туралы  ақпарат, ауа райы  туралы   мәлімет  алуға , электронды пошта арқылы  хабарласуға  болады.

 2. Интернет желісіне қосылу үшін  компьютерге модем    қажет.

 3. Бұл компьютерлерге   телефон  желілері  не басқа да  байланыс  тораптары  арқылы   мәліметтер  алмасуға   мүмкіндік   беретін  құрылғы.

  1. Компьютерлік серверлердің бүкіләлемдік желісі.



Сұрақтар

Жауаптары

  1. Интернет  деген  не?

 

2. Интернет  қандай мүмкіндіктерді  ұсынады?

 3. Интернет  желісіне қалай   қосылуға болады?

 

4. Модем  дегеніміз не?



1.Интернет бойынша  соңғы  жаңалықтар туралы  ақпарат, ауа райы  туралы   мәлімет  алуға , электронды пошта арқылы  хабарласуға  болады.

 2. Интернет желісіне қосылу үшін  компьютерге модем    қажет.

 3. Бұл компьютерлерге   телефон  желілері  не басқа да  байланыс  тораптары  арқылы   мәліметтер  алмасуға   мүмкіндік   беретін  құрылғы.

  1. Компьютерлік серверлердің бүкіләлемдік желісі.



Сөздік:

Ғасыр – век Тұрақты – постоянные

Пайдаланушылар – пользователи Қолдану – пользоваться

Анықтамалар – справочники Деректер – сведения

Қызықты – интересные Рұқсат етпейді – не разрешают
Интернет ұғымы ХХ ғасырдың аяғында пайда болды. Бұл күнде Интернетті тұрақты пайдаланушылар саны бүкіл әлем бойынша 1, 5 млрд адамнан асыпты. Интернетке қосылу үшін әрине бізге компьютер керек. Мен интернетті жиі қолданамын. Интернеттің пайдасы көп. Интернеттен өзіме қажетті көп ақпарат табамын. Ақпараттарды сабаққа дайындалғанда пайдаланамын. Онда оқушыларға арналған сайттар бар.
Сөздік:

Ғасыр – век Тұрақты – постоянные

Пайдаланушылар – пользователи Қолдану – пользоваться

Анықтамалар – справочники Деректер – сведения

Қызықты – интересные Рұқсат етпейді – не разрешают
Энциклопедиялар, анықтамалар,  географиялық карталар, тарихи деректер жинақталған интеллектуалдық сайттар бар. Интернеттен өзімді қызықтыратын кез-келген тақырыпты табамын. Кейде интернеттен қызықты онлайн-ақпараттарды оқимын, кино көремін. Интернетте көп отырмаймын. Ата-анам рұқсат етпейді. Денсаулыққа зиян келтіреді. Интернетте жұмыс істегенде 40 минут отырамын. Одан кейін демаламын.

Сөздік:

Ғасыр – век Тұрақты – постоянные

Пайдаланушылар – пользователи Қолдану – пользоваться

Анықтамалар – справочники Деректер – сведения

Қызықты – интересные Рұқсат етпейді – не разрешают
Интернет ұғымы ХХ ғасырдың аяғында пайда болды. Бұл күнде Интернетті тұрақты пайдаланушылар саны бүкіл әлем бойынша 1, 5 млрд адамнан асыпты. Интернетке қосылу үшін әрине бізге компьютер керек. Мен интернетті жиі қолданамын. Интернеттің пайдасы көп. Интернеттен өзіме қажетті көп ақпарат табамын. Ақпараттарды сабаққа дайындалғанда пайдаланамын. Онда оқушыларға арналған сайттар бар.
Сөздік:

Ғасыр – век Тұрақты – постоянные

Пайдаланушылар – пользователи Қолдану – пользоваться

Анықтамалар – справочники Деректер – сведения

Қызықты – интересные Рұқсат етпейді – не разрешают
Энциклопедиялар, анықтамалар,  географиялық карталар, тарихи деректер жинақталған интеллектуалдық сайттар бар. Интернеттен өзімді қызықтыратын кез-келген тақырыпты табамын. Кейде интернеттен қызықты онлайн-ақпараттарды оқимын, кино көремін. Интернетте көп отырмаймын. Ата-анам рұқсат етпейді. Денсаулыққа зиян келтіреді. Интернетте жұмыс істегенде 40 минут отырамын. Одан кейін демаламын.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет