Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Алматы облысы білім басқармасының Алакөл ауданы бойынша білім бөлімі мемлекеттік мекемесінің «Ақтүбек



Дата05.12.2022
өлшемі0,49 Mb.
#161284
түріСабақ
Байланысты:
5 А сынып 02.09


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Алматы облысы білім басқармасының Алакөл ауданы бойынша білім бөлімі
мемлекеттік мекемесінің
«Ақтүбек орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Координаталық сәуле. Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік

Бөлім:

5.1А Натурал сандар және нөл

Педагогтің аты-жөні:

Смаханова Л.Б.

Күні:

03.09.2021

Сынып: 5 А-2, Математика

Қатысушылар саны: 1

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Координаталық сәуле. Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.1 натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру;
5.5.2.6 сандарды салыстырудың нәтижесін  белгілері арқылы жазу;

Сабақтың мақсаты

Натурал сандарды координаталық сәуленің көмегімен салыстыра отырып, сандарды салыстырудың нәтижесін  белгілері арқылы жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5-минут



1. Ұйымдастыру кезеңі
Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Сабақтың мақсатын қойып тақырыппен таныстыру.
2.Үй тапсырмасын тексеріп , пысықтау .
«Сұрақ-жауап» әдісі (өтілген тақырыпты пысықтау) .
1. Натурал сан дегеніміз не ?
2. Натурал сан қатары дегеніміз не?
3. Тақ сандарға қандай сандар жатады ?
4. Жұп сандарға қандай сандар жатады ?

Оқушы сұрақтарға жауап береді



Мадақтау


Оқулық

Сабақтың ортасы
30 минут

І. Түртіп алу әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту.
ІІ. Есептер шығару

1-тапсырма


Координаталық сәуледе белгіленген сандарды салыстыру нәтижесін салыстыру белгілерін қолданып жаз.

Үш санды салыстырып, салыстыру нәтижесін қос теңсіздік түрінде жазыңдар.
А) 28 , 29 , 105;
Б) 156 , 31 , 178
2--тапсырма


Дескриптор:

  1. Координаталық сәуле сызады.

  2. Берілген ұзындықтары мен салмақтары бойынша координаталық сәулеге орналастырады

  3. Координаталық сәуле көмегімен сандарды салыстырады.

Оқушы оқулықта берілген мәліметті, мысалдарды талдайды. Натурал сандарды салыстыру тәсілдерімен танысады.

Берілген тапсырмаларды орындайды.

.



Сұрақ-жауап

Дескриптор



5-сынып Математика
оқулығы

Оқулық


Сабақтыңсоңы
10 минут

Қызықты тапсырма:
1.5, 0 және 3 цифрларының әрқайсысы бір рет қана пайдаланып, үш таңбалы сандарды жазыңдар. Осы сандардың ең үлкені ең кішісінен қанша артық?

Рефлексия: Еркін микрофон.



Оқушы берілген цифрлар арқылы сандарды құрастырады.
Шешуі: 305; 350; 503; 530 сандары; 530-305=225-ке артық.
Оқушы «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты.

Жауап парақшасы арқылы

Рефлексия





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет