Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі кмм қысқа мерзімді жоспар



Дата08.04.2023
өлшемі415,49 Kb.
#174001
түріСабақ

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«--------------------------------------------» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру 18-сабақ

Бөлім:

Салмақты өлшеу.

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: МДС «В»

Қатысушылар саны: 22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Заттарды салмағы бойынша салыстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Дүкендерде қолданылатын таразы туралы ұғымдарын қалыптастыру. Заттардың салмағын өлшеуге қызығушылықтарын дамыту.

Сабақтың мақсаты

заттарды салмағы бойынша анықтайды, заттың салмағы оның өлшеміне байланысты емес екендігін біледі, таразы арқылы салмақты өлшеуге болатынын біледі.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

Сабаққа дайындық
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Қолды көкке созайық
Азайтайық, қосайық
Сан есептің сарайын
Қане бірге ашайық

Балалар
«Ғажайып түстер» әдісі арқылы 3 топқа бөлу.


Топ аттарын үш тілде айту.
Қызыл-красный-red
Сары-жёлтый- yellow
«Көк-синий-blue


Өткен тақырыпты қайталау
«iMektep» платформасының ойыны арқылы сурет бойынша сұрыптау.

«Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап беру


«Не ауыр, не жеңіл?» әдісі


Ширату жаттығуын орындайды.

Балалар топқа бөлініп отырады.


Топ аттарын үш тілде айтады.

Суретке қарап ауыр және жеңіл


заттарды ажыратып қорапқа салу керек
Сұрақтарға жауап береді








АКТ

Интернет


Жаңа білім

Сабақтың ортасы





Жаңа сабақ
«Бейнеролик» көрсету
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
«Заттарды салмағы бойынша салыстыру»
«Сұрақ ілмегі» әдісі
Балалар бейнероликтен біз нені көрдік?

Таразы туралы түсінік беру, түрлерін атап көрсету.


1.Зертханалық таразы
2.Электронды таразы
3.Дене салмағын өлшейтін таразы
4.Ас үйіне арналған таразы


«Сиқырлы қорап?» әдісі
Қораптан сыртына қарап қандай айырмашылық байқағанын сұрау.
Жеке жұмыс
«Кім жылдам?» әдісі
Суреттерге қараңдар. Жағдаяттың сипаты бойынша ауыр және жеңіл арқақоржынды анықтап, белгіле.


«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі

І топ
Әр жұптан ауыр затты қоршап сыз
ІІ топ
Әр жұптан жеңіл затты қоршап сыз
ІІІ топ
Әр жұптан ауыр затты қоршап сыз
Сергіту сәті


Топтық жұмыс
«Кім тапқыр?» әдісі
Орамжапырақты теңестіру үшін
неше ананасты таразыға жапсырамыз?


Жаңа сабақты бейнеролик арқылы тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Таразыларды ұстап көреді.

Оқушылар 2 қораптың айырмашылығы мен ауыр,жеңіл екенін салыстырады.


Жұмыс дәптеріндегі ауыр сөмкені құсқанат белгісі арқылы белгілейді және түсіндіреді.

Суреттен ауыр, жеңіл затты жұбымен ақылдаса отырып, тауып қоршап сызады.


Балалар билейді

Балалар би билейди
Суретке қарап таразыдағы заттар туралы өз ойларын айтады. Орамжапырақты теңестіріп, жапсырады.




От шашу арқылы









https:/youtu.be/8IxhWxfxOv4, youtube, интерактивті тақта
таразының түрлері



қорап

№1 жұмыс дәптері 38 бет, №1 тапсырма,


Бала үні
№1 жұмыс дәптері 39 бет, №3 тапсырма
youtube, интерактивті тақта
№1 жұмыс дәптері 39 бет, №2 тапсырма,
Сурет
4К модуль



Кері байланыс

«Тәттілерден отшашу» әдісі арқылы балаларды мадақтау.

.








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет