Білім беру ұйымының атауы



Дата10.02.2023
өлшемі279,84 Kb.
#168287
Байланысты:
МАТЕМАТИКА КУРСТЫҚ ҚОРҒАУҒА
ИКТ Алишер, Ценовое CASHBOX ArcGIS

Білім беру ұйымының атауы

№2 Майқайын ЖОББМ

Пәні:

Математика

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Хабыл Жанаргуль

Күні:

10.02.2023

Сынып: 2




Тақырыбы

3-ке көбейту кестесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.4. үш санының көбейту кестесін құру,білу және қолдану;
2.1.2.2. көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту мен бөлу амалдарының арасындағы байланысты анықтау.

Сабақтың мақсаты

Бірдей сандарды қосу тәсілін пайдаланып, санды 3-ке көбейту кестесін құрады, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданып және көбейту мен бөлу арасындағы байланысты қолдана отырып, 3-ке көбейту кестесі қолданылатынын түсінеді.
Есептеулерде қолданады.




Сабақтың барысы

Сабақ-тың жоспар-ланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар 1

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
«Чударики» сергіту сәті \самолет/

1.Мұғалім-мен сәлемдеседі
2. Өлең шумағын айтады

Жарайсыңдар!

Интербелсенді тақта

2 минут

«Экипаж» ұшақтың макеті арқылы көбейтуді пысықтау


« Пазл» құрастыру «3» саны шығады, сол арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту

Есепті шығарып келеді. Жауаптарын салыстырады



Ауызша мадақтау






Сабақтың ортасы
1минут
Білу.
5 минут
4минут

4минут
5 минут


15 минут


4минут



Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма. Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап.

Үлгі:
3 + 3 + 3 = 3 · 3 = 9
4 + 4 + 4 = 4 · 3 = 1»2
5 + 5 + 5 = 5*3=15
9 + 9 + 9 = 9*3=27
2-тапсырма. Санды 3-ке көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен.

3-тапсырма. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС
Оқушылар «Тарсия» әдісі арқылы топпен есептер шығарады.

Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмысДеңгейлік
тапсырмалар
карточкалар

PLIKERS арқылы тест тапсырмасын
орындату, штрих код арқылы тексеру
Тест:

  1. 1х3

А)4 В) 3 С)5 D) 6

  1. 3х3

А) 6 В) 3 С)7 D) 9

  1. 4х3

А)7 В) 5 С)12 D) 6


санды 3-ке көбейту кестесін құрады.
санды 3-ке көбейту кестесін қолданады
кестені толтырады.
көбейту, бөлу амалдарын орындайды.
Есепті шығарады
екі таңбалы сандармен қосу, азайту амалдарын орындайды.
Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін құрады.


Дескриптор:_1._санды_3-ке_көбейту_кестесін_пайдаланып,_кестені_толтырады___Дескриптор'>Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін қолданады.


Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестені толтырады.


Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестені толтырады


Дескриптор:
1. Есептің шартын құрады.
2.Шешуін табады, 3.Жауабын жазады.
Дескриптор:
1. екі таңбалы сандармен қосу, азайту амалдарын орындайды.
Дескриптор:
Тапсырманы орындайды.



Оқулық



Ереже

Ереже
Кесте


Сабақтың соңы
2 минут


IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма : 9-тапсырма.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия




көбейту кестесін қолданып, өрнектердің мәнін дұрыс табады, кестені қолдану тәсілін бейнелеп көрсетеді.
Үй тапсырма
сын жазады

Кері байланыс жасайды





Дескриптор:
1.көбейту кестесін қолданып, өрнектердің мәнін дұрыс табады, кестені қолдану тәсілін бейнелеп көрсетеді.

Мадақтау сөздерін айту


Балдар жиынтығын қою



Үлестірме қағаз





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет