Бөлім:
|
1В САНДАРҒА АМАЛДАР ҚОЛДАНУ
Ортақ тақырып «Өзім туралы»
|
Педагогтің Т.А.Ә.
|
Назарбекова Ф.Қ.
|
Күні:
|
17.10.2022
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Менің отбасым және достарым
28- сабақ. «Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері»
( Математика 1-бөлім. Оқулық 58-59 бет Алматы. «Атамұра» баспасы, 2022ж. )
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу.
2.1.3.4.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру.
2.1.3.3.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар мәндерімен амалдар орындау
|
Сабақтың мақсаты
|
Ұзындық (м) өлшем бірліктерін қолданып өлшейді;
Өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді;
Ұзындық (см, дм, м) өлшем бірліктерін салыстырады, шамалар мәндерімен амалдар орындайды
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі\уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
Басы
30 сек
|
Зейінді шоғырландыру жаттығуы
Терезе, есік, парта, гүл, тақта
|
Әр аталған сөздерге көз қиығымен қарау арқылы зейінді шоғырландырады.
|
Керемет!
|
|
Алдыңғы білім
Жеке жұмыс
3 мин
|
Білу, түсіну ойлау дағдысы
Ой қозғау
Балалар, біз ұзындық өлшем бірліктерімен туыла сала таныс болады екенбіз.
Қалай? Ойланып көріңізші.
Дұрыс. Дүниеге келген сәбидің бірден бойын өлшейді екен.
Ендеше, 1 сыныпта өтілген тақырыпты еске түсіру мақсатында сұрақтарға жауап берейікші.
Ол үшін маған қызыл түсті таспа керек.
Сіздерге мен сұрақ қоямын.Сіздер сол сұрақтарға дұрыс жауап берген сайын таспаны алақаныма ораймын
-Дайынсыздар ма?
(Ұ) Орамдалған жіп әдісі
-Ұзындықты немен өлшейміз?
-Кішірек заттардың ұзындықтарын немен өлшейміз?
1 дм-де қанша см бар?
-10 см-де қанша дм бар?
-1 см -де қанша мм бар?
- Ең кіші өлшем бірлігін ата
|
Оқушылар сұрақ-жауапқа еркін қатысады. Өз ойларын айтады.
Сұрақтарға кезектесе жауап береді
|
Жарайсыңдар!
|
Интерактивті тақта
|
Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
30 сек
Ұжыммен, мұғалім көмегімен
3 мин
Жеке жұмыс
5 мин
Жеке жұмыс
5 мин
Топтық жұмыс
Минут
7 мин
|
Жаңа сабақтың тақырыбы:
« Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері »
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Қызыл таспаны өлшету арқылы тәжірибелік жұмыс
1 м =100 см
100 cм=10 дм
жаңа ұзындық өлшем бірлігімен таныстыру, оны өлшейтін өлшеуіш құралдарымен таныстыру
Ережемен жұмыстану.
10 дециметр ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі
1 метрді(м)құрайды. 1 метрде 10 дециметр бар.
(Тәжірибелік )
Оқулықтың 59 бетіндегі №6 тапсырмаға қараймыз.
Қай сынық сызықтың ұзындығы қызыл түсті кесіндінің ұзындығына тең екендігін анықтайық.
-11 см ді дм мен см -ге түрлендіріп қорейікші (тақтаға )
Қолдану
№2 жұмыс дәптеріне орындату Салыстыр, түрлендір әдісі
Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді;
а) 1 м = 100 см 6 дм 2 см = 62 см
Өлшем бірліктеріне айналдырып, салыстырады
Ә) 4 дм = 40 см 68 см < 6дм 9см
1 м = 100 см 4 дм 8 см = 48 см
ЕБҚ: (жеке қолдауды қажет ететін бала)дайын кестеге қарай отырып, өлшем бірліктеріне айналдырады, салыстырады.
Түрлендір
10см= 1 дм
Салыстыр
10 см 2 дм
|