Дүние жүзі тарихы. 11-сынып «Тексерілді»
1.09 « »------------------------- ж.
Тақырыбы
|
Ұлыбритания ХХғ. 40 ж.ІІ мен 70 жылдарда
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
1Аталған кезеңдер аралығындағы Ұлыбританияның әлеуметтік-экономикалық және саяси дамуы туралы мағлұмат алады;
2.Елде жүргізіліп отырған ішкі және сыртқы саясаттың мәнін біледі;
3.Өз бетінше жұмыс істеу дағдылары қалыптасады.
|
Күтілетін нәтиже
|
1
2.Бірінші дүниежүзілік соғыстың барысы жайлы қорытынды жасай алады.
|
Түйінді идея
|
І Дүниежүзілік соғыстың салдары туралы нақты ой айта алады.
|
Оқушының іс-әрекеттері
|
. Жеке,жұптық және топтық негізде тапсырмаларды орындайды;
Топта бірлесіп оқиды.
|
Сабақтың типі
|
Аралас сабақ
|
Әдісі
|
Түсіндірмелі, топпен жұмыс,сұрақ-жауап,
|
Көрнекілігі
|
Дүниежүзінің саяси картасы, слайдтар, үлестірмелі материалдар
|
Сабақтың барысы
|
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Жаңа сабақ
ІV Қорытынды
|
Дүние жүзі тарихы. 11-сынып «Тексерілді»
8.09 « »------------------------- ж.
Тақырыбы
|
Ұлыбритания ХХғ. 40 ж.ІІ мен 70 жылдарда
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
1Аталған кезеңдер аралығындағы Ұлыбританияның әлеуметтік-экономикалық және саяси дамуы туралы мағлұмат алады;
2.Елде жүргізіліп отырған ішкі және сыртқы саясаттың мәнін біледі;
3.Өз бетінше жұмыс істеу дағдылары қалыптасады.
|
Күтілетін нәтиже
|
1 Ұлыбританияның әлеуметтік-экономикалық дамуы жайлы мағлұмат алады;
2.Тақырыпты талдап өз бетінше қортынды жасайды
|
Түйінді идея
|
Елдің дамуы туралы жалпы мағлұмат алу
|
Оқушының іс-әрекеттері
|
. Жеке,жұптық және топтық негізде тапсырмаларды орындайды;
Топта бірлесіп оқиды.
|
Сабақтың типі
|
Білім мен білік дағдысын қалыптастыру сабағы
|
Әдісі
|
Жеке, топпен жұмыс,сұрақ-жауап,
|
Көрнекілігі
|
Дүниежүзінің саяси картасы, слайдтар, үлестірмелі материалдар
|
Сабақтың барысы
|
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Топтық, жеке жұмыстар
ІV Қорытынды
|
І Ұйымдастыру кезеңі. (2 мин)
ІІ Үй тапсырмасы.(10 мин)
Оқушылар үйге берілген тапсырма бойынша тақырыптық слайдтарды қорғайды
1.Соғыстан кейінгі саясат
2 .Консерваторлар «заманы»
3.Лейбористердің қайтып оралуы
Топтар бойынша бағалау
Топтық жұмыс. «Тарихи тұлғаларды» білу сайысы. (10 мин) Тарихи тұлға туралы сипаттама беру керек
1-топ У. Черчиль
2-топ М.Тэтчер
3-топ Т.Блэр
«Даталарды білу ойыны» (10 мин). Болған оқиғаларды табу.
1949, 1956, 1974, 1979, 1982, 1984, 1989, 1997, 2006, 2009, 2010
Критерий бойынша бағалау
Жұптық жұмыс «Фактілерді игеру» сайысы (10 мин) .Ұлыбританияның жағымды-жағымсыз саясатын айту
Қорытынды.
Тарихи сынақхат жазу. (3 мин)
Үйге тапсырма:§ 2оқу, хронологиямен жұмыс
Дүние жүзі тарихы. 11-сынып «Тексерілді»
15.09 « »------------------------- ж.
Тақырыбы
|
Франция ХХғ. 40 ж.ІІ мен 70 жылдарда
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
1Аталған кезеңдер аралығындағы Францияның әлеуметтік-экономикалық және саяси дамуы туралы мағлұмат беру;
2.Елде жүргізіліп отырған ішкі және сыртқы саясаттың мәнін түсіндіру;
3.Өз бетінше жұмыс істеу дағдылары қалыптастыру.
|
Күтілетін нәтиже
|
1 Францияның әлеуметтік-экономикалық дамуы жайлы мағлұмат алады;
2.Тақырыпты талдап өз бетінше қорытынды жасайды
|
Түйінді идея
|
Елдің дамуы туралы жалпы мағлұмат алу
|
Оқушының іс-әрекеттері
|
. Жеке,жұптық және топтық негізде тапсырмаларды орындайды;
Топта бірлесіп оқиды.
|
Сабақтың типі
|
Жаңа білімді меңгерту сабағы
|
Әдісі
|
Жеке, топпен жұмыс,сұрақ-жауап,
|
Көрнекілігі
|
Дүниежүзінің саяси картасы, слайдтар, үлестірмелі материалдар
|
Сабақтың барысы
|
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Жаңа сабақ
ІІІ.Жаңа сабақты талқылау
ІV Қорытынды
|
І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды үш топқа бөлу. (2 мин)
ІІ.Жаңа сабақ
1.Қызығушылықты ояту.(7мин)
Білемін
|
Білгім келеді
|
Үйрендім
|
Франция Батыс Еуропада орналасқан дамыған мемлекет
|
Қандай ұйымдар мен одақтарға мүше ?
|
|
Кестенің үшінші бөлігін оқушылар сабақ соңында толтырады
2.Интерактивті тақтаның көмегімен жаңа сабаққа шолу жасау (5 мин)
1.Төртінші Республиканың құрылуы
2.40-60 ж. саясат
3.Шарль де Голльдің ішкі және сыртқы саясаты
3 «Мәтін бөліктері» оқыта үйрену ойыны.(15 мин)
1-топ Кіріспе
2-топ Негізгі ой
3-топ Қорытынды
Әр топ мәтінді оқып, әңгімелеп шыққаннан кейін, топтар бірін-бірі критерий бойынша бағалайды.
4. Жұппен жұмыс. (10 мин). Негізгі оқиғалар хронологиясын жасау
Өзара бағалау
ІІІ Қорытынды. Кестемен жұмыс. (5 мин)
Президент
|
Президент болған жылдары
|
Ішкі саяси бағыты
|
Сыртқы саяси бағыты
|
|
|
|
|
ІҮ Үйге тапсырма: § 3 оқу
Достарыңызбен бөлісу: |