Автор: КАЛИБЕКОВА
АСПЕТ САГАТБЕКОВНА
Пән: Қазақстан тарихы
Сынып: 9-сынып
Бөлім: Кеңестік Қазақстанның мәдениеті:
білім мен ғылым
Тақырып: ХХ ғасырдың екінші жартысындағы білім беру жүйесінің дамуы
Оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтемеу):
9.2.3.2 біліммен ғылым саласындағы мемлекеттік саясатқа баға беру
• Тоқырау кезеңінің білім мен ғылымға
тигізген әсерін талдау
Сабақтың мақсаты:
Білім саласындағы 40-80 жылдардағы реформаларды салыста отырып,
кеңестік білім беру
жүйесіндегі өзгерістерді салыстыра отырып, талдау
Тілдік мақсаттар:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Кеңестік білім беру жүйесінің ерекшеліктері... Қазақ
мектептерінің жабылуына әсер еткен факторлар: ... Кеңестік идеологияның білім саласына жағымды
және жағымсыз әсерлері…
Күтілетін нәтиже:
Бүгінгі сабақта:
Соғыстан кейінгі кезеңдегі Қазақстандағы білім беру жүйесінің
дамуына сипаттама береміз;
Жалпы орта білім беру жүйесіне көшу үшін қажет болғанын анықтаймыз;
1984 жылы жалпы білім беру және кәсіби мектептердегі қайта
құрудың негізгі бағыттарымен
танысамыз;
Бағалау критерийлері:
Білім мен ғылым саласындағы мемлекеттік саясаттың ерекшеліктерін талдай алады.
Қазақстанда білім беру саласына сипаттама береді.
Қазақстан ғалымдардың ғылымның дамуына қосқан үлесін анықтайды.
Құндылықтарды
дарыту:
Құндылықтар:
- өз елі үшін мақтаныш - ұлттық сана-сезім- Қазақстандық патриотизм және азаматтық
жауапкершілік
-өмір бойы білім алу
АКТ-ны қолдану
дағдылары:
Ғаламтор арқылы дереккөздері
мен қажетті ақпаратты іздеу, өңдеу.
Пәнаралық байланыс:
Қазақ әдебиеті, дүниежүзі тарихы,
география
Бастапқы білім:
20-30 жылдардағы білім саласындағы өзгерістерді біледі
Сабақ барысы