Қысқа мерзімді жоспар №1 Пән мұғалімі: Есжанова А. А



бет1/3
Дата25.12.2016
өлшемі0,52 Mb.
#4882
түріСабақ
  1   2   3
Қысқа мерзімді жоспар №1 Пән мұғалімі: Есжанова А.А.


Күні:

Пәні әдебиеттік оқу

Класы 2

Тақырыбы

Мұхтар Әуезов. Әбілмансұр.

Мақсаты


Оқушыларды талдауға, талқылауға, салыстыруға, қортынды жасауға үйрете отырып тақырыптың мазмұнын өздері ашуға дағдыландыру.Ойлау қабілеттерін, тілдік, сөздік қорларын дамытып, адамгершілікке, қасиетті мұраларын құрметтей білуге тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже

Мәтіннің негізгі мазмұның өз беттерімен ұғынады,топ мүшелерінің пікірімен ортақ тұжырым жасауға, бағалауға, ойды жүйелі жинақтауға үйренеді

Түйінді идеялар

Ер басына күн туса
Ереуіл атқа ер салар. (мақал)


Сабақ кезеңдері

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті
Бағалау


рессурс

Кіріспе 1м








Түсаукесер


Негізгі 3м бөлім










1. Шаттық шеңбері: Мұғалім оқушылармен бірге шеңберге тұрып,
- Шаттық болып тұрайық жылы жүзбен 
- Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген 
- Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз 
- Үлгі алсын көрген жан мына бізден

2. Топқа бөлу. «Ротациялық үштік» Мұғалім бір,екі, үш рет шапалақтағанда бір,екі немесе үш адамнан бірігеді. Бірнеше рет қайталанады. Солай екі топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен таныстыру
3. «Жинақтау – интервью» - ұққаныңыз,түйгеніңіз, білгеңіңіз, үйренгеңіңіз.1- ші топтан – бір оқушы, 2-ші топқа сұрақ қояды,әрі қарай жалғасады

4. «Жұбынды тап»
топтарға сұрақтар мен жауаптар таратылады


1. Сөзжұмбақ шешу.
Абылай деген сөз шығады.
- Ол туралы не білесің?
2. «Сызбаны сөйлет»
3. Бейнетаспа «Дегдар Абылай»
4. « Оқы,айт,сахнала» стратегиясы бойынша топтарға мәтінді бөліп беру
1топ- бірінші үш абзац,
2 топ- 4,5,6 абзацтар
5.Релаксация

6. Сөздік жұмыс - Сөздерді сөйлет


Әбілмансұр, Сабалақ, Абылай


- Балалар шеңбер болып тұрады


- Өздерін көрсетеді
- Жүрек тұсын көрсетеді
- Бір-бірлерін көрсетеді

Ретсіз жүріп ойнайды

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар

Өз жұптарын іздеп табады.


Өз ойларын ортаға салады

Мұхтар Әуезов туралы айтады
Оушылар қарайды
Мұқият оқиды, бір-біріне айтады, сахналау үшін ролдерді бөліп дайындалады.

Ойнап, билейді

Өз білгендерін ортаға салады


Үш шапалақ
Үш шапалақ

Смайлик


Смайлик

Смайлик арқылы бір-бірін бағалайды


Смайлик

Үш шапалақ

Смайлик


Слайд 1-3

Жалған микрафон


дар

парақшалар

Слайд 4-5

Слайд 6-10


видео
оқулық

Видио

кеспе қағаздар


Қортынды
5мин

1 топ – топтастыру

2топ – проблемалық полемика


Кім шапшаң – Инсерт


Ауезов кім? деген сұраққа жауап береді
«Әбілмансұр» әңгімесі бойынша сұрақтарға жауап береді
кесте толтырады

Стикерлер арқылы бағалайды

Слайд 11-12

Слайд 13



Қосымша оқу 3мин
Үйге тапсырма


1. Мәтінді оқу, түсінгенің суретке салу
2. 186 бет кесте толтыру








Слайд 14

Рефлексия
5 мин


1. «Ашық микрафон» Соңғы сөзді мен айтамын

Микрофонға келіп тақырып бойынша түсінгендерін айтады

Бағалау парағы

Слайд 15
Видео

Не сәтті өтті?
Нені дамыта аласыз?

Оқушылардың белсенділігі, уақытты тиімді падаланды, проблеманы шешу жолдарын іздеуді үйренді, сабаққа деген қызығушылықтары артты, топта жұмыс жасауды меңгерді

Талантты және дарынды балалармен жүргізілетін жұмыстарды жетілдіру. Оқушылардың сыни ойлау дағдыларын арттыруды. Модульдерді ықпалдастырып әркез сабақтарыма қолдануды



Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Оқушылар топтық және жұптық тапсырмалар орындау барысында дағдыланбағандықтан шулы болды, кейбір оқушылар тапсырманы орындамай отырды жіне бағалау кезінде бір-бірін әділ бағаламады

Оқушы назарын тек қана тапсырмаларға аударту, нашар оқитын оқушыларға арналған жұмыстарды ойластыру




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет