Қысқа мерзімді жоспар
|
Бекітемін:
|
Лукпанова Б.А. 09.01. 2017жыл.
|
Мұғалімі:
|
Борашева А.С.
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу 2-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сорпа.Неліктен?/1-сабақ/, ІІІ тоқсан
|
Сабақтың мақсаты
|
Мәтін мазмұнын өмірдегі жағдайлармен (жағымды,жағымсыз) байланыстыруға мүмкіндік беру,заң, ереже ұғымдары туралы білу, оқуын жетілдіру.
|
Күтілетін нәтижелер
|
Мәтінді түсіне отырып оқу, талдау, хрестоматиядағы өлеңдермен салыстыра отырып, негізгі ойға қорытынды жасайды.
Оқушылардың жаңа сөздерді үйрену арқылы білімі мен тілі дамиды.
Өз ойларын айта алады, шығармашылыққа төселеді.
|
Сабақ түрі
|
Аралас сабақ, топпен жұмыс.
|
Оқытуда қолданатын әдіс-тәсілдер
|
Түсіндіру, сұрақ- жауап, диалогтік оқыту, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс, презентация
|
Керекті жабдықтар
|
Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова «Алматыкітап» оқулығы 2013ж
қарындаш, сызғыш, түрлі-түсті бояулар,суреттер.
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
І.Ұйымдастыру бөлімі
Сыныпты топтарға бөлу
Сәлем сөздің анасы,
Сәлем сөздің данасы.
Орнымыздантұрайық,
Сәлемдесіпалайық
|
Ынталанады, топтарға бөлінеді.
Жұмыс істеуге дайындалды, топ ішінде өзара ынтымақтастық қарым-қатынас орнығады.
|
Тұсаукесер
|
Баланың сөзі
-Ой,жоқ,ішпеймін.
-Дәмсіз екен.
-Тұзы көп екен.
Сыпайылық пен мәдениет
-Мәдениет деген не? Ойларын жинақтау.
-Мына баланың сөзінен не байқадыңдар?
-Тамақтануға да мәдениет керек десек, «Сорпа» мәтінін оқып көрейік.
|
Оқушылар сөйлемдерді оқиды
|
Негізгі бөлім
|
Мәтіннің тақырыбын таныстыру.
Оқу кезінде баланың қылығы мен анасының сөзіне мән беру.
-Егер баланың орнында болсаң, анаңа не айтар едің?
Дәптердегі тапсырмалар бойынша жұмысты орындау.
Мақалдарды оқып , мәтін мазмұнына ұқсастығын анықтау.
Азға қанағат,көпке шүкір.
Ас ішіп ауырғанша,
Аш, ау жүр.
Аш бала тоқ баламен ойнамайды,
Тоқ бала аш болам деп ойламайды.
Тамағы тоқтық, жұмысы жоқтық
Аздырар адам баласын. Абай
|
Топпен жұмыстанады
|
Қорытынды
|
Топтық жұмыс.
І топ МӘтінді оқып мазмұнын айту.
ІІ топ Мәтін бойынша берілген.
ІІІ топ мәтін бойынша сұрақтар әзірлеу.
|
Топпен талдай отырып,жауап беру
|
Үйге тапсырма
|
Мәтін мазмұнын әңгімелеу,94-бет.
|
Күнделіктеріне жазып алады
|
Рефлексия
|
Екі жұлдыз, бір тілек.
Не оқыдық? Не білдік?
|
Өз ойларын айтады.
|