Қысқа мерзімді жоспары:
Мұғалімнің аты-жөні
|
Исина Г.К.
|
Контекст:
|
Еліміздегі табиғат ғажайыптары
|
Пәні: қазақ тілі
|
Күні
|
|
Сабақ:
|
Сынып:
|
Тізім бойынша:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Оқу мақсаты:
|
А4 Басталған диалогті өздігінен құрайды
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: мұғалімнің көмегімен басталған диалогті жалғастырады
Оқушылардың көбі мынаны істей алады: басталған диалогті өздігінен құрайды
Оқушылардың кейбіреуі мынаны істей алады: мәтіннің негізінде диалогті өздігінен құрайды
|
|
|
Алдыңғы оқу:
|
Басталған диалогті өздігінен жалғастырады
|
Негізгі сөздер мен фразалар
|
Шартты түрде, құрбандық, сақ дәуірі, діни, оба
|
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар
|
«Алтынемел» деген не?
«Алтынемел» қайда орналасқан?
«Алтынемелде» не бар?
|
Талқылауға арналған сұрақтар
|
«Алтынемелді» қорғау керек пе? Неліктен?
|
Қолданылдатын әдіс-тәсілдер
|
Белсенді оқу, проблемалық оқу, Блум түймедағы, графикалық органайзер
|
Құндылықтар
|
Топта, жұпта жұмыс істей алу арқылы ұжымшылдыққа, сыйластыққа, , өз бетімен білім алуын дамыту
|
Ресурстар:
|
Оқулық, грамматикалық кестелер, анықтамалар, тапсырмалар, суреттер, флипчарт қағазы, пағалау парағы, маркер, сөздік
|
ИКТ-мен байланыс :
|
Таныстырылым, таймер
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Дүниежүзі тарихы, география, орыс тілі, ағылшын тілі
|
Тәрбие элементі:
|
Үш тілді құрметтеуге тәрбиелеу
|
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған мерзімдер
|
Жоспарланған шаралар
|
Ресурстар
|
Ынтымақтастық оқу ортасын құру
|
3 минут
Жеке жемыс
|
«Шаттық шеңбері»
Оқушылар бір біріне тілде үш жақсы тілектер айтады.
|
|
Стартер
Сабақтың басы
|
2 минут
Жеке жұмыс
|
Сұрақ-жауап арқылы тілдік ортасын құру
«Кезекшінің есебі»
|
|
Activity-1(W
|
5минут
Жұптық жұмыс
|
«Ішкі мен сыртқы шеңбер» әдісі
1-деңгей. Білу.
1-нұсқа - сыртқы шеңбердің сұрақтары
1. Бүгін аптанының қай күні?
2. Қазақ тілі нешінші сабақ?
3. «Алтынемел» деген не?
4. Бесшатыр қандай ескерткіш?
5. Алтынемелде не бар?
2-нұсқа - ішкі шеңбердің сұрақтары
1. Қазір қандай сабақ?
2. Бүгін нешесі?
3. Алтынемел қайда орналасқан?
4. Алтынемелде не бар?
5. «Әнші құм» орыс тіліне қалай аударылады?
|
Индекс карточкалар
|
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою.
|
5 минут
Жалпы
|
- Мұғалім сабақтың мақсаттарымен таныстырады.
- Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды.
|
Суреттер
|
Негізгі бөлім:
Сабақтың ортасы
|
30 минут
Жалпы, жұптық, топтық,
жеке жұмыс
|
2-деңгей. Түсіну.
Мәтінмен жұмыс.
Тапсырма. Мәтінді оқыңдар, аударыңдар.
3-деңгей. Қолдану.
- Сараланған тапсырма.
Диалог құрастырыңдар.
- Мәтін құрастыру.
Тапсырма. Кластер бойынша мәтін құрастырыңдар.
4-деңгей. Талдау.
Тапсырма. Морфологиялық талдау жасаңдар.
5-деңгей. Жинақтау.
Тапсырма. «Блум түймедағының» сұрақтарына жауап беріңдер.
1. Қарапайым сұрақ
Алтынемелде не бар?
2. Дәлелдеуші сұрақ
Мен қателесуім мүмкін, бірақ, меніңше Бесшатыр – сақ хандарының қабірі. Ол дұрыс па?
3. Интерпретациялық (түсіндірме) сұрақ
Неліктен әнші құм «әнші» деп аталады?
4. Бағалау сұрақ
Шөл мен Әнші құмның айырмашылығы неде?
5. Шығармашылық сұрақ (жорамал)
Қалай ойлайсың, Алтынемелді қорғау керек пе? Неліктен?
6. Практикалық сұрақ
Егер сен Алтынемелге барсаң, не істер едің?
|
Бағалау парағы, «Блум түймедағы», кластер, флипчарт қағазы, маркер, сөздік, грамматикалық кестелер
|
Сабақтың соңы
|
5 минут
Топтық
|
6-қадам. Бағалау.
Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау
|
Бағалау парағы
|
Бағалау
|
2 минут
Жалпы
|
Оқушылардың орындаған жұмыстары бойынша жиынтық баға қою, комментарий жасау
|
|
Үйге тапсырма беру
|
1 минут
|
Сұхбат құру.
Ескерткіш, табиғат, қорғау, ғажайып сөздерін орыс, ағылшын тіліне аудару.
Мәтінді мазмұндау.
|
|
Кері байланыс
|
2 минут
Жеке
|
«Чемодан, еттартқыш, себетке» әдісі бойынша
|
|
Қосымша ақпарат
Бағалау
|
Критерии
|
«3»
|
«4»
|
«5»
|
Берілген ақпарат-түсініктік жүйесінде еркін бағдар ала алып, оны сипаттай және түсіндіре алу
|
Оқушы түсінгенін толық жеткізе алмайды және берілген сұрақтарға сәйкес ақпараттың 33% -ын меңгерген.
|
Оқушы ақпаратты ойлы және жүйелі жеткізуе алады және берілген сұрақтарға сәйкес ақпараттың 67% -ын меңгерген.
|
Оқушы өзінің іс-әрекетінің нәтижелерін, идеяларын және сезімдерін түсіндіру үшін әртүрлі құралдарды шығармашылықпен қолдана алды және берілген сұрақтарға сәйкес ақпараттың 67% -дан жоғары меңгерген.
|
|
Оқушы деңгейіне қарай саралап оқыту даму деңгейіне қарай тапсырма бердім
|
Сынып
|
Оқушының аты-жөні
|
Тапсырма
|
|
|
«Бесшатыр» сөзінің морфологиялық талдауын жасау.
|
|
|
Сұрақтардың негізінде диалог құрастыру.
|
|
|
|
Рефлексия
|
Сабақ міндеттері орындалды ма?
|
|
|
Білім алушылар бүгін не үйренді?
|
|
|
Сабақтағы ахуал қандай болды?
|
|
|
Уақыт есебінен ауытқулар болды ма?
|
|
|
Жоспарға қандай өзгертулер енгізілді?
|
|
|
Жетістік критерийлері
|
Жетті
|
Жеткен жоқ
|
- мұғалімнің көмегімен басталған диалогты жалғастырады
- басталған диалогты өздігінен құрайды
- мәтіннің негізінде диалогты өздігінен құрайды
|
- мұғалімнің көмегімен сұрақтараға жауап береді
|
Достарыңызбен бөлісу: |