Қысқа мерзімді жоспарлау Қазақ тілі тексерілді



Дата07.02.2022
өлшемі169,19 Kb.
#90687

Қысқа мерзімді жоспарлау
Қазақ тілі тексерілді:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қоршаған орта және энергия ресурстары

Мектебі: Ж.Бәрібаев атындағы ОМ

Күні: 30.01.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенова Ж.К.

Сынып: 8 Ә

Қатысқандар: Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Бізді қоршаған орта

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т/А. 8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау;
ӘТН. 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: мәтіндегі мәселені анықтайды. Бірыңғай мүшелерді қолданады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көтерілген мәселені талдайды. Бірыңғай мүше мен айқындауыш мүшелерді қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Көтерілген мәселені талдап, негізгі ойды анықтайды. Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі.

Бағалау критерийі

  1. Мәтіндегі мәселені анықтау. Бірыңғай мүшелерді қолдану.

  2. Көтерілген мәселені талдау. Бірыңғай мүше мен айқындауыш мүшелерді қолдану.

  3. Көтерілген мәселені талдап, негізгі ойды анықтау. Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу.

Тілдік мақсаттар

Тірек сөздер: қоршаған орта, табиғат, ...
Сөздік: энергия, ресурс...

Құндылықтарға баулу

Қоршаған ортаны аялайық.

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, география



Тақырып бойынша алдыңғы білім

Қорғау, орта, аялау...

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру:

  1. Сәлемдесу, түгендеу,.

Сергіту жаттығуы. . «Ризамын»әдісі

  1. Оқушылар сабақ мақсатымен танысады.

  2. Ойтүрткі.

Бізді қоршаған ортаға нелерді жатқызасыңдар??




Сабақтың ортасы


1-тапсырма. Мәтіндегі мәселені талдап, негізгі ойды анықта.( 15-аудио)

(а) Мәтінде қандай мәселелер көтеріледі? Ол мәселелер бойынша сіздің көзқарасыңыз қандай?

(ә) Мәтіннің негізгі ойы қандай?




Дескриптор

  • мәтіндегі мәселелерді талдайды;

  • өз көзқарасын білдіреді;

  • мәтіннің негізгі ойын анықтайды.



ҚБ «Үш шапалақ»


2-тапсырма. Сөйлемнің бірыңғай мүшелерінің өзіне тән белгілері мен жасалу жолын түсініп, қолдану. (3-тапсырма. «А»)
Дескриптор:

  • сөйлемнің бірыңғай мүшелерін табады;

  • талдау жасайды.



ҚБ


А 4 қағаздар

дәптерлер



Сабақтың соңы



«3 раунд» әдісі арқылы алған біліміңді сарала
1-раунд – 8 сөз.
2-раунд – 4 сөз
3-раунд – 2 сөз


Кері байланыс:



Үйге тапсырма: 5-тапсырма
Критерий:

  • Бірыңғай мүшелерді табады;

  • Амтын сызады;

  • Қызметін анықтайды




дәптер
жұлдызша



Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
1- тапсырма
Көбірек көмек қажет ететін қолдау: ақпаратты анықтауға көтерілген мәселені анықтауға тірек сөздер беремін
Орташа көмек қажет ететін қолдау: негізгі ақпаратқа сай пікірін сұраймын
Аз көмек қажет ететін қолдау:
Оқылым стратегияларын орынды қолдануын талап етемін
2- тапсырма
Көбірек көмек қажет ететін қолдау: тірек сөздер ұсынамын
Орташа көмек қажет ететін қолдау: сөз тіркестерін ұсынамын
Аз көмек қажет ететін қолдау: талдау жасауға бағыт беремін



Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



  1. Бірінші тапсырма топпен орындалады. Жұмысты орындаған соң, әр топ бір-бірін «Үш шапалақ» әдісі бойынша бағалайды.

  2. Екінші тапсырма орындалғаннан соң бағалау сэндвичі арқылы бағалайды.

  3. Дескрипторлар арқылы бағалап отырамын.

  4. Үй тапсырмасын бағалау критерийлерін ұсынамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ басында денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау, яғни тапсырма орындау барысында үшкір заттарды қолданғанда өте сақ болу, компьютерлермен жұмыс жасағанда ток ұрудан сақтану туралы ескертпелер жасалады.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет