Қызылорда қаласы №140 қазақ орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі



Дата22.08.2017
өлшемі88,05 Kb.
#24719
түріСабақ
Бахадурова Улбазар Абилхановна

Қызылорда қаласы

140 қазақ орта мектебінің



бастауыш сынып мұғалімі


Пәні : қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтіннің түрлері

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтіннің түрлері туралы біледі; берілген жоспар, суреттерді пайдалана отырып мәтін құрастыра алады;



Оқушылардың_басым_бөлігі'>Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндегі негізгі ойды тауып,ой қортындысын жасай отырып,оған өз пікірін қосып, мәтінді өзінше аяқтай алады. әңгімелеу, сипаттау, пайымдау мәтіндерінің ерекшеліктерін, олардың бір-бірінен айырмашылығын ажырата біледі;

Кейбір оқушылар: сызба бойынша белгілі бір жағдайға байланысты мәтін құрастыра алады;

Тілдік мақсат

Оқушылар: жоспар бойынша мәтін түрлерін құрастыра алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: , «әңгімелеу», «сипаттау», «пайымдау» сөздері

Алдыңғы оқу


Мәтіннің тақырыбы, негізгі ой, мәтін түрлері туралы біледі



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері, бөлінген уақыт

Жоспарланған жаттығулар


Ресурстар


Басталуы

7 мин

Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

Топқа бөлу

Үй тапсырмасын тексеру



Тренинг «Мен саған сенемін»

Қазір фигуралар арқылы үш топқа бөлінеміз.



Жарайсыңдар!
-Үйге қандай тапсырма берілді?

17- жаттығу



«Менің сүйікті ауылым», «Мен демалысымды ауылда қалай өткіздім?», «Мен ауылымды неліктен жақсы көремін?деген тақырыптарға қысқаша мәтін құра.

«Күн сәулесі түседі» әдісі арқылы жазған мәтіндерін оқу

Өте керемет!

Фигуралар



Ортасы 25 мин

Ой қозғау:

Оқулық бойынша жұмыс

Жеке жұмыс



Топтық жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс

Аудиоподкаст тыңдату

-Бұл аудиоподкасттан сіздер не тыңдадыңыздар?

-Мәтін.

-Мәтіннің қандай түрлері болады?



-Әңгімелеу мәтіні туралы не білесің?

-Сипаттау мәтіні туралы не білесің?

-Пайымдау мәтіні туралы не білесің?

Олай болса, бүгінгі сабағымыз не туралы боуы мүмкін?

Мәтіннің түрлері

Жарайсыңдар!

Сабақтың табыс критерийлерін анықтау



Табыс критерииі

1.Жоспар бойынша өз ойымнан мәтіндер құрастыра аламын.

2.Мәтінді толықтырып, жалғастыра аламын.

3. Сауатты, көркем жаза аламын.



Дәптермен жұмыс

Күннің жады, сабақтың тақырыбы жазылады.

19 – жаттығу

Берілген жоспар бойынша әңгіме құра.

Жоспар

1.Күзгі дала көрінісі.



2.Құстардың жылы жаққа қайтуы.

3. Күзгі еңбек.



АВС деңгейлі оқушылармен жұмыс

-Қандай тамаша жазғансыңдар!

20-жаттығу

1.Мәтінді түсініп оқу

2.Топтық жұмыс 21-жаттығу

I-топ:Мәтінге ат таңда

II- топ: Мәтінді әрі қарай жалғастыр.

III- топ: Данияр қандай кемшіліктер жіберді деп ойлайсың?



-Ой,Қандай керемет!

« Жүгірмелі диктант»

-Жарайсыңдар!



«Әңгімені бірлесе жазу» стратегиясы

22-жаттығу



Iтоп- керік

II топ-қоян

III топ-түлкі

Суреттегі аңның атын тап. Сұрақтарға жауап жаз

1.Бұл қандай аң?

2.Ол қайда тіршілік етеді?

3.Оның мойны қандай?

4.Оның түсі неге ұқсайды?

-Өте керемет, тамаша!

Дарынды балаларға арналған тапсырма

Төмендегі сызба бойынша әңгімелеу мәтінін құрастыр.



-Жарайсың!

Ноутбук

Оқулық

Ақ парақ, фломастер



Сұрақтар жазылған қима қағаздар , аңдар суреті

Аяқталуы

13 мин

Жеке жұмыс


Үйге тапсырма

Қортындылау

Бірін –бірі бағалау


Кері байланыс
Өзін-өзі бағалау


Ойлан, жұптас, бөліс

Өз орнын тап!

Әңгімелеу мәтіні не үшін?

Сипаттау мәтіні не істеді?

Пайымдау мәтіні қандай?

- Жарайсыңдар!

Тапсырма: «Біздің сынып» тақырыбына мәтін құрастыр

I топ – Әңгімелеу мәтінін құрастыр

II топ –Пайымдау мәтінін құрастыр

III топ-Сипаттау мәтінін құрастыр
23 –жаттығу тапсырмасы бойынша орындау.

«Иә, жоқ » әдісі бойынша сабақты қортындылау

1.Мәтін дегеніміз – мағына жағынан екі не одан да көп сөйлем. (иә)

2..Мәтін сөздерден құралады. (жоқ)

3. Мәтінге ат қою – оның тақырыбын немесе ондағы негізгі ойды қысқаша атау. (иә)

4.Тақырып- мәтінде баяндалатын оқиға мен ойдың түйіні. (иә)

5.Мәтіннің үш түрі болады. (иә)

6.Сипаттау мәтіні қандай да бір оқиғаны баяндап, не істеді сұрағына жауап береді. (жоқ)

7.Әңгімелеу мәтіні бір нәрсені, затты сипаттайды, және қандай сұрағына жауап береді. (жоқ)

8.Пайымдау мәтіні белгілі бір пікірді түсіндіреді, дәлелдейді. Не үшін сұрағына жауап береді. (иә)

9.Мәтін үш бөліктен тұрады. (иә)

10.Мәтіннің түрлерін сұрақ қою арқылы ажыратуға болады. (иә)

Бағалау: 9-10 дұрыс жауап-«5»

7-8 дұрыс жауап –«4»

5-6 дұрыс жауап –«3»

- Бүгін сабақта нені білдік?

-Сабақ ұнады ма?

- Несімен ұнады?

- Не қиын болды?



- Не қызықты болды?

«Бағдаршам » арқылы оқушылар өз-өздерін бағалайды

Қызыл- түсінбедім

Сары - жартылай түсіндім

Жасыл – толық түсіндім



Рахмет, өте тамаша!

Критерий арқылы мұғалімнің қорытынды бағалауы


Қима қағаздар


Дәптерлеріне орындайды

Монитордан дұрыс жауабы, бағалау шәкілі көрсетіледі





Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет