Жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу



бет1/2
Дата23.03.2022
өлшемі195,59 Kb.
#136564
  1   2
Байланысты:
Документ Microsoft Office Word (2)


24.12.16ж.
Оқу мақсаты: 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың
жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Ойлау дағдыларының Қолдану


деңгейі:
Бағалау критерийі: Білім алушы әріп элементтерін дұрыс
байланыстырып салады. Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Суреттердің атауын жазыңыз.



__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дескриптор: Білім алушы


әріп элементтерін дұрыс байланыстырады;


жазу жолының сызықтары мен жоларалық кеңістікті сақтайды;
сөздерді сауатты әрі көркем жазады.

Оқу ісінің меңгерушісі:





Күні: 24.11.16ж
Сынып: 1

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу



Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Сөздің буын санын анықтайды
Кейбірі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.



Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды отбасына құрмет көрсетуіге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Видеожазба,

Тілдік құзыреттілік

Қо-ян, заяц hare
қас-қыр, волк , wolf
қонжық, медвежонок, teddy-bear

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Шираттық жаттығу

Қуан шаттан , қуан шаттан
Қуанатын күн бүгін
Қайырлы күн , Қайырлы күн
Куліп шықты күн бігін
– Ендеше балалар, бір-бірімізге сәттілік тілейк отырып сабағымызды жұмбақтың жауабын тауып топқа бөліну арқылы бастайық.
Қалқиған екі құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады. (Қоян)
Қыс бойына жатады,
Тәтті ұйқыға батады. (Қонжық)
Аузы бейне шалғы,орақ,
Шөп емес,бірақ мал орады. (Қасқыр

Шаттық шеңбері



Сабақтың ортасы
8 минут

Балалар қолдарыңыздағы суреттерге қарап орындарыңызға отыра қойыңыздар. Балалар өткен сабақта қандай әріп қандай дыбыспен танысып едік?
Қ дыбысы мен әрпі.
Қасқыр, қоян, қонжық дегенде басында қандай дыбыс естіліп тұр.
-Қ дыбысы
-Кәне, бәріміз Қ деп айтып көрейікші
- Қ Қ Қ қалай айтылып тұр?
-Қысқа кедергіге ұшырау арқылы айтылып тұр...
Қ дыбысы қандай дыбыс?
-Қ дыбысы дауыссыз дыбыс.
-Қай үйшіктің тұрғыны?
-Көк
-Қоян,қонжық,қасқыр, сөздерің буынға бөлейік.
Қо-ян, заяц hare
қас-қыр, волк , wolf
қонжық, медвежонок, teddy-bear

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс



Сергіту сәті
1 минут

Аудио видео арқылы сергіту сәті
Ақ бұлақ»

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма
8 минут

Аяқталуы

16 минут




№ Ендеше балалар , экрандағы суретке назар аударайық. Оқулықтарында осы сурет барма ?
Бар
Бұл кімдердің суреті?
Бұл отбасының суреті
Жарайсыңдар тобыңмен бірге суреттегі отбасы мүшелерін өз орнына отырғыз.Неліктен олай отырғызғандарыңды дәлелдеңдер.
Балалардың ойларын тыңдау.
Балалар Отан неден басталады?:
Отбсынан
Біз қандай мемлекетте тұрамыз ?
Қазақстан
Ендеше Қазақстан сөзін буынға болейкше
Қанша буын?
Үш буын.
Қ дыбысы қай жерде естіліп тұр?
Басында, ортасында
Қазақстан сөзінен сөйлем құрайықше .
Жарайсыздар
Елімзді не істеуіміз керек?
Құрметтеуіміз, қадірлеуіміз, қорғауіміз керек
Олай болса балалар 16 желтоқсанда біздің еліміздің тәуелсіздік алғанына 25 жыл болатын мерейтойын атап өтпекшіміз.
Сол 25 жыл дық тәуелсіздігіне байланысты сурет салып.Не салғандарыңызды айта кетейікші.
Оқушылардың салған суреттері бойынша ойларын тыңдау.
Ендеше келесі жұмысымызға көшейік.
рессурстармен жұмыс
Қ әрпін топтарға рессурстар арқылы жаздыру
Қоян тобына бүршік пен жаздыру, қонжық тобына маркермен магниттік тақтаға жаздыру, қасқыр тобына фасольмен жаздыру.
Олай болса балалар жұмысымызды әрмен қарай дәптермен жүргізейік.
Ойын: «Балық аулау» .
І топ Қ дыбысынан басталатын сөздер айту.
ІІ топ Қдыбысы ортасында келетін сөздер айту.
ІІІ топ Қ дыбысы соңында келетін сөздер айту.



Оқулық,

Дәптерлермен жұмыс



Сабақтың соңы
2 минут



Рефлексия
Балалар бүгінгі сабақ сіздерге ұнадыма?
Несімен ұнады?

Микрафон


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет