Пән: Сауат ашу Мектеп: 2
Күні:03.12.2019 Сынып: 1 «А» Мұғалімнің аты-жөні: Искакова С
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
|
Оқу мақсаттары:
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
Әріпті тану, дыбыстау, ажырату, сөз ішінен таба алу.
Сөздерді буынға бөлу, дыбыстық талдау жасау, тізбектей оқу.
Сөз құрау, сөйлем құрау, тиісті әріпті табу.
|
Бағалау критерийлері
|
Әріпті таниды, ажыратады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік ел идеясының басты 7 құндылығының біріншісі Қазақстан Тәуелсіздігі және Нұр-Сұлтан құндылығын басшылыққа ала отырып, оқушыларды еліне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, әдебиеттік оқу сабағы
|
Акт қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Бастапқы бөлім
|
Сөздерді буынға бөліп оқиды, сөз ішінен таба алады, өз отбасы мүшелерін атайды
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Құрметті балалар! Бүгінгі сабағымыз ерекше. Себебі бізге қонақтар келді.
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
|
|
Сабақтың ортасы
20 минут
|
Қайталау – білім анасы.Өткен дыбыстарды қ-у.Сәйкестендіру.
ша-на
тау-лар
та-ға
нан
қо-ша-қан
пар-та
-№ 1 тапсырма. Сұрақ - жауап
- Дыбыстар мен әріптердің айырмашылығы неде?
- Дыбыстар неше топқа бөлінеді?
- Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы неде?
1 - Шығармашылық тапсырма:
«Сыңарын тап»
Мұғалім буынның жартысын оқушыға таратып береді.Оқушы тақтадағы сөз сыңарын тауып оқиды.
Дескриптор
Дыбыстық талдау жасады
Буынға бөлді.
Қалыптастырушы бағалау: Жұлдызшамен бағалау
Дыбыстардың әлеміне саяхатқа шығып, видеоны көріп, Іі әрпін еске түсіру
№ 2 тапсырма. Тыңдалым. (аудио)
66-бет. Мәтінді мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап беру.
Әсет әжесіне қадалған түйме үшін не деуі мүмкін?
Әжесі немересіне ше?
№3 тапсырма. Оқылым.
Дескриптор
Сөздерді буындап, толық оқыды.
Кері байланыс: смайлик арқылы бағалау
|
Әр сөздің мағынасын түсіндіру. Талдау.
|
Сергіту сәті
1 минут
|
Жоғары қарап ай көрдім,
Төмен қарап жер көрдім.
Оңға солға бұрылып,
Егеменді ел көрдім!
|
|
|
№ 4 тапсырма. Жазылым
Дәптермен жұмыс.
2 - Шығармашылық тапсырма:
Берілген суреттерге сөйлем құрау.
Дескриптор
1 . сөйлем құрап білді.
2 . сөйлемнің мағынасын түсіндіре алды.
Қалыптастырушы бағалау: «шапалақ» арқылы бір-бірін бағалайды.
|
|
Сабақтың
соңы
4 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта не істедік?
Сабақ қызықты болды ма?
Нені үйрендің?
Неден қиналдың?
Әр бала стикерге өз атын жазып баспалдаққа жапсырады
|
Баспалдақ суреті
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабілетті оқушылар тапсырма № 1 Әр топқа әріп қиындыларын беріп сөз құрастыру.
Тапсырма № 2 Берілген суреттерге сөйлем құрау.
|
Бағдаршам арқылы бағалау
Шапалақ арқылы
Смайлик арқылы бағалау
Стикер арқылы бағалау
|
Топпен жұмыс жасағанда, партада дұрыс отырулары қадағаланады
Сергіту сәтін жасау кезіндегі қауіпсіздік
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|