Күні: 05. 09. 2015 Тақырыбы: Тіршіліктің анықтамасы. Тірі организмдердің негізгі қасиеттері Мақсаты



Дата25.12.2016
өлшемі117,18 Kb.
#5093
Бекітемін: М.Жақсылықов

Сыныбы: 11

Күні: 05.09.2015

Тақырыбы: Тіршіліктің анықтамасы .Тірі организмдердің негізгі қасиеттері

Мақсаты:

Білімділік: Тірі организмдердің негізгі қасиеттеріне жалпы сипаттама беру

Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Болжамдап отырған нәтиже: тіршіліктің анықтамасымен тереңірек танысқан тұлға.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Тірек-сөздермен жұмыс.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Тірек-сызбамен жұмыс.



3. Б.Ү.Ү. кестесі.

Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

2. Тірек-сөздермен жұмыс.

3. Тірек-сызбамен жұмыс.

Қорытындылау

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.

«Тіршілік » ұғымына алғаш рет анықтама берген Ф. Энгельс болатын. Тіршілік деген- тірі организмдердің қоршаған ортамен тұрақты түрде зат алмасуына негізделген , нәруызды денелердің тіршілік ету тәсілі деді.

2. Тірек-сөздермен жұмыс.

Тіршілік

Метаболизм

Анаболизм

Катаболизм

Онтогенез

Филогенез

Рефлекс

Таксис

Тропизм

Дискреттілік

Гомеостаз

3. Тірек-сызбамен жұмыс.



IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.


Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді









V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру. Тіршіліктің анықтамасы .Тірі организмдердің негізгі қасиеттері

Бекітемін: М.Жақсылықов

Сыныбы: 11

Күні: 09.09.2015

Тақырыбы: Тіршіліктің анықтамасы . Тірі организмдердің негізгі қасиеттері

Мақсаты:

Білімділік: Жасуша теориясына жалпы сипаттама беру

Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Болжамдап отырған нәтиже: тіршілік теориясымен танысқан тұлға.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Тірек-сөздермен жұмыс.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Тірек-сызбамен жұмыс.



3. Б.Ү.Ү. кестесі.

Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

2. Тірек-сөздермен жұмыс.

3. Тірек-сызбамен жұмыс.

Қорытындылау

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.



2. Тірек-сөздермен жұмыс.

Цитология

цитохимия,

цитогенетика

цитоэклогия
3. Тірек-сызбамен жұмыс.





Зерттеуші ғалымдар

Мерзімі

Жасуша теориясын жасаудағы еңбектері









IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.


Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді









V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру. Жасушаның зерттелу тарихы. Жасуша теориясы

Бекітемін: М.Жақсылықов

Сыныбы: 11

Күні: 12.09. 2015ж

Тақырыбы: Тірі организмдердің тіршілік деңгейлері

Мақсаты:

Білімділік: Тірі организмдердің тіршілік деңгейлеріне жалпы сипаттама беру

Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.

Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Болжамдап отырған нәтиже: Тірі организмдердің тіршілік деңгейлерімен танысқан тұлға.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Тірек-сөздермен жұмыс.

2. Әңгіме-дәріс. 5. Тірек-сызбамен жұмыс.



3. Б.Ү.Ү. кестесі.

Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта, карта т.б.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

1. Сұрақ-жауап.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

2. Тірек-сөздермен жұмыс.

3. Тірек-сызбамен жұмыс.

Қорытындылау

IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.

V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Қорытындылау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Әңгіме-дәріс.

Табиғаттағы барлық тірі организмдер бір біріне ұқсас біркелкі құрылымдық деңгейлерден тұрады . Бұл алпы ,тірі организмдердің бәріне тән биологиялық заңдылық болып саналады.

2. Тірек-сөздермен жұмыс.

Тіршілік деңгейлері

Популяция

Биогеоценоз

Биосфера


3. Тірек-сызбамен жұмыс.





Зерттеуші ғалымдар

Мерзімі

Жасуша теориясын жасаудағы еңбектері









IV. Жаңа сабақты бекіту.

1. Б.Ү.Ү. кестесі.


Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді










V. Қорытындылау, бағалау.

VІ. Үйге тапсырма беру. Тірі организмдердің тіршілік деңгейлері

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет