Тақырыбы:
Мақсаты:
Білімділік: Жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей білуін және координаталарын таба білу дағдысын жетілдіру.
Дамытушылық: Оқушылардың өзіндік ізденісі арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау, логикасын дамыту
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу, жетістікке
ұмтылуға үйрету, пәнге деген
қызығушылықтарын арттыру.
Сабақтың әдісі: Топтастыру,
Практикалық,
сұрақ-жауап.
Сабақтың көрнекілігі: Интербелсенді тақта,
үлестірмелі материалдар
Сабақтың барысы: ① Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу ә) оқушыларды түгендеу, топтастыру б) оқушылардың назарларын сабаққа аудару в) сабақтың мақсатымен таныстыру ② Үй тапсырмасын тексеру №509 есеп
Өткен сабақты пысытау
1. Дұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? 2. Бұрыс бөлшекке мысал келтір. 3. Аралас сан деген қандай сан?
Топпен жұмыс:
Бірлік кесінді ретінде 1-ші топ дәптердің 5 тор көзінің ұзындығын, 2-ші топ 6 тор көзін алып, координаталық сәуле сызыңдар. Оның бойынан
❶ топ
❷ топ
сандарына сәйкес нүктелерді тауып әріппен белгілеңдер
Бірлік кесінді ретінде 4 см кесіндіні алып, берілген нүктелерді координаталық сәулеге кескіндеңдер A B C D E 1 2 3
Берілген нүктелердің координатасын жазыңдар: ❶ топ: ❷ топ: Сергіту сәті:
8+3-4=0 теңдігі тура болатындай етіп
1 шырпының орнын ауыстырыңдар
Жауабы: Мына шырпыны аламыз Мына жерге қоямыз сонда: деген теңдік шығады Суретте барлығы неше үшбұрыш бар? Жауабы: 20 үшбұрыш бар Сабақты қорытындылау:
Бірлік кесінді дегеніміз не?
Нүктенің координатасы дегеніміз не?
Нүктенің координатасы қалай жазылады? Мысал келтіріңдер.
Үйге тапсырма
№ 527 есеп. Координаталық сәулеге берілген нүктелерді тауып белгілеу Бағалау
Сабақ аяқталды. Назарларыңызға рахмет!