Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1C Жай бөлшектер
|
Мектеп: 77 мг
|
Күні:24.10.19
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бекежанова А.К
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Жай бөлшектер мен аралас сандарды координаталық сәуледе кескіндеу
|
Сабақ түрі
|
Өткен материалды жалпылау сабағы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.5.3.3 жай бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар координаталық сәуле бойынан нүкте координаталарын анықтай алады, сонымен қатар сәуле бойына жай бөлшектер мен аралас сандарды кескіндеуді үйренеді
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы сабақ мақсатына мына критерийлер бойынша жетеді:
-координаталық сәуле, нүктенің координаты, бірлік кесінді ұғымын біледі
- жай бөлшектер мен аралас сандардың координаталық сәуледегі орнын анықтай алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
аралас сандар;
аралас санның бүтін және бөлшек бөліктері;
бір жарым, екі жарым, т.б.
координата;
координаталық сәуле;
бірлік кесінді;
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
- бірлік кесінді … тең
- нүкте координатасы … тең
- ... нүктесін координаталық сәуледе кескіндеу үшін …..
|
Құндылықтарды дарыту
|
өзі мен өзгелерді сыйлау, түрлі пікірлерді сыйлау;
білім ала білу, өз бетінше ақпарат жинақтау, жағдаяттарды талдау, командада жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауапкершілік сезіну;
сыныптастарының қажеттіліктерін, көзқарастарын көру және түсіну, сынды қабылдай білу; топта және жұпта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақ әдебиеті, география
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Презентация
|
Бастапқы білім
|
Координаталық сәуле, бірлік кесінді, санақ басы, жай бөлшек, аралас сандар ұғымдарын білуі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
Мұғалім мен оқушылар бір бірімен сәлемдеседі.
Мұғалім оқушылардың өзіне деген сенімділігі мен өзін сыйлау дағдыларын дамытуға бағытталған жаттығу орындайды.
«Серпілген сауал»
Мұғалім оқушыларға доп лақтыру арқылы сұрақ қояды.
Үлес дегеніміз не?
2. Жай бөлшектің алымы, бөлімі нені көрсетеді?
3. Жай бөлшектің негізгі қасиеті?
4. Дұрыс бөлшек дегеніміз не?
5. Бұрыс бөлшек дегеніміз не?
6. Аралас сан дегеніміз не?
|
|
Сабақтың ортасы
3 минут
5 минут
15 минут
2 мин
10 минут
Оқулықпен жұмыс
|
Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылар үй тапсырмаларымен ауысып, тексеру орындайды.
Бекіту.
«Ширату»
Координатық сәуле бойынан бөлшектерін кескіндеп , оны әріптермен белгілеңіздер.
Тапсырма барысында мынадай сұрақтарға жауап береді.
Координаталық сәуленің санақ басы қайсы нүкте?
Ох сәулесінің бойындағы бір нүктеге неше сан сәйкес келеді?
Бірлік кесінді неше бөліктен тұрады?
Нүктелерді координаталық сәуледе қалай кескіндедік?
Жұмыстарын аяқтаған соң топтар тақтада постерлермен қорғап, қорытынды жасайды.
Мұғалім оқушыларға карточкалар тарадаты. Оқушылар тапсырмалардың орындалу ретін сөздерден сөйлем құру арқылы табады. Жасырылған сөзді табады.
Жасырылған кейіпкер туралы не білеміз?
Бағалау. Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды.
Сергіту сәті.
Оқушылар орындарынан тұрып, мұғаліммен бірге жаттығулар орындайды.
Бір – созыламыз, созыламыз,
Екі – жиырыламыз, жазыламыз,
Үш – алақанды үш соғамыз,
Басымызды үш иеміз.
Төрт дегенде – қолды жаз.
Бес – қолды сермейміз,
Алты – отырамыз.
№457 (Картамен жұмыс)
|