Тақырыбы: Сөйлем және сөз
Мақсаты: Сөйлем және сөз туралы өткен тақырыпты қайталап,
еске түсіре отырып, жаттығулар орындау.
Сөздік қорларын дамыту.
Еліміздің рәміздерін қастерлеуге, Отанын сүюге
тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер.
әдісі: Сұрақ-жауап, іздену
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сабаққа даярлық
ІІ Мақсат қою кезеңі
-
өткенді еске түсіру
-
дыбыс және әріп
-
сөзө және сөйлем
ІІІ Оқулықпен жұмыс.
-
жаттығу
суреттермен жұмыс
оқу талдау.
Сөздік жұмыс жүргізу.
-
жаттығу
Өлеңді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап алу
-
Қазақстан Республикасының Конституциясы Ата заңы қашан қабылданды?
-
жаттығу
Әрбір сөзге сұрақ қою
Кім? Не?
Үш сөзге сөйлем құрап жазу.
ҮІІ Бекіту.
-
Сөз туралы не білеміз?
-
Суретке қарап сөйлем құрау
-
Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы
Ойын «Кім тапқыр»
ҮІІІ Үйге тапсырма:
-
4- жаттығу
Тақырыбы : Дыбыс және оның түрлері (5-9 жаттығулар)
Мақсаты: Өткенді қайталай отырып, алған білімдерін еске түсіру,жаттығулар
орындау,
Танымдық қабілеттерін дамыту.
Сауаттылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушы зейінін сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
4 - жаттығу
ІҮ Мақсат қою
Ү Оқулықпен жұмыс
6 – жаттығу
Асқар - Перизат
Әли Дәурен
Еркін Жанар
Ұлан Гүлназ
7- жаттығу
Өлеңді көшіріп жазу.
/күз, түз / сөздерінің мағынасын түсіндіру.
8- жаттығу
Қарындаш, таяқша, өзекше сөздеріне дыбыстық талдау жасау.
ҮІІ Қорыту
Дыбыс нешеге бөлінеді?
Дауысты дыбыстарды ата?
Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?
ҮІІІ Үйге тапсырма 8 жаттығу
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы : Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар 10-15 жаттығу.
Мақсаты: Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды еске түсіру, алфавит туралы
қайталау.
Ой-өрісін, сауатын қайталау.
Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ жауап, түсіндіру,өздік
Көрнекілігі: суреттер, алфавит
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
- амандасу
- түгендеу
- оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
8 – жаттығу.
ІІІ Мақсат қою кезеңі
-
тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Көркем жазу
Әә Әә Әә Әтеш
10-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазу.Жуан және жіңішке дауыстылардың астын сызу.
11 – жаттығу. Суретке қарап сөйлем құрау.
/отын, балта , бала, үй/
12 жаттығу
Мақалды жатқа жазу.
14-жаттығу.
Алфавит ретімен айту, буынға бөлу
15- жаттығу.
Ши-е, бүл-дір-ген, өр-мек-ші, бүр-кіт, е-мен, ға-рыш, доп, хат, шар, ит, ән-ші,ки-ік , тас, үй,ұя.
Әр сөзде неше буын, неше дауысты дыбыс бар?
ҮІІІ Үйге тапсырма: 13 жаттығу.
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Буын және тасымал. 16-22 жатығулар
Мақсаты: 1-сыныпта өткен буын және тасымал туралы алған білімдерін қайталау,
пысықтау.
Сауатты көркем жазуға баулу.
Білімділікке тәрбиелеу.
Типі: қайталау.
Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
13- жаттығу
ІІІ. Білімді тексеру
1. Көркем жазу
Бб Бб Бб
Балық, балық.
2. Балапан, от, жұмыс, доп сөздерін буынға бөлу.
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
Ү Бекіту
Жаттығулар орындау.
16- жаттығу
бір буынды сөзді табу.
Көп буынды сөдерді буынға бөліп жазу. /о-қу-лы-ғың/
17- жаттығу. Сөздерді буынға бөліп оқу.
18-жаттығу. Буынға бөлінбейтін сөзді табу. /бар, көз/
20- жаттығу. Сөздерді буынға бөліп жазу.
Дәріхана қарлығаш құрылысшы
Дә-ріхана қар-лығаш құ-рылысшы
Дәрі-хана қарлы-ғаш құры-лысшы
Дәріха-на құрылыс-шы
21-жаттығу
қа-йық, ты-ңайтқыш, жа-ңалық же-ңіл
22-жаттығу Өлеңді жатқа жазу.
ҮІ Үйге тапсырма
-
19-жаттығу
-
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Заттың атын білдіретін сөздер /23-27 жаттығулар/
Мақсаты: Өткенді қайталай отырып заттың атын білдіретін сөздерді еске
түсіру,жаттығулар орындау.
Тілін,сөздік қорларын дамыту,
Сауаттылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.
Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
-
Заттың атын білдіретін сөздер
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
19- жаттығу
ІІІ. Білімді тексеру
1. Көркем жазу
Вв Вв Вв
Вагон.
2. Заттың атын білдіретін сөздер
ҮІІ Бекіту
Жаттығулар орындау.
23 - жаттығу
Суреттегі жануарлардың атын атау
Елік, көкқұтан, бұғы
Елік жайылып жүр. Бұғы мүйізінен дәрі алынады.
-
жаттығу
Кім? Нағашы, әже,ғарышкер, ақын, дәрігер
Не? Дала, жүгері, ара,шымшық, еден
25-жаттығу
Аңдар: суыр, бұлғын, қасқыр,аю, барыс, сілеусін
Құстар: сұңқар, қырғи, тұрымтай,байғыз, дуадақ,шағала
Сергіту сәті
-
-жаттығу
Ауызша орындау. Мәтіннің мазмұнын айту.
ҮІІ Үйге тапсырма
-
27-жаттығу
-
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Заттың қимылын білдіретін сөздер /28 - 31 жаттығулар/
Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың қимылын білдіретін сөздерді таба білу,
сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.
Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.
Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІІІ. Мақсат қою кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
27- жаттығу
ІҮ. Білімді тексеру
1. Көркем жазу
Гг Гг Гг
Гүл
Кім? Апа, аға, оқушы,
Не? Парта, оқулық
2. Заттың қимылын білдіретін сөздер
Ү Бекіту
Жаттығулар орындау.
-
Жаттығу
Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою
Балалар ойнады. Жаңбыр жауды. Жапырақтар сарғайды. Әсел оқыды.
-
–жаттығу
Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазу.
Сергіту сәті
-
–жаттығу
Қимылды білдіретін сөздерді жазу.
Ауызша орындау.Ертегіні жалғастыру..
Жұмбақ шешу
Аяғы жоқ жүреді А Ақ сандығым ашылды
Аузы жоқ сөйлейді. Ішінен жібек шашылды
ҮІ Үйге тапсырма
1. 31 -жаттығу
2. Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Заттың сынын білдіретін сөздер /32-35 жаттығулар/
Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың қимылын білдіретін
сөздерді таба білу,
сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.
Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.
Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
-
Заттың сынын білдіретін сөздер
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
31 - жаттығу
ІІІ. Білімді тексеру
-
Көркем жазу
Ғғ Ғғ Ғғ
ғарыш
2. Заттың қимылын білдіретін сөздер
ҮІІ Бекіту
Жаттығулар орындау.
-
-Жаттығу
Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою
Гаухарға әдемі доп сыйлады. Мен қызық кітап оқыдым
-
–жаттығу
Көп нүктенің орнынан тиісті сөздерді қойып жазу.
Тәртіпті оқушы, ақ бор, таза бөлме, ашық аспан, кең бөлме, ала ат.
Сергіту сәті
-
–жаттығу
Жұмбақ шешу
Заттың сынын білдіретін сөздерді табу.
Аппақ, ақ
Қара сиырым қарап тұр,
Қызыл сиырым жалап тұр.
ҮІІ Үйге тапсырма
1. 35 -жаттығу
2. Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Заттың санын білдіретін сөздер /36- 39 жаттығулар/
Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың санын білдіретін
сөздерді таба білу,
сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.
Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.
Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІІ. Мақсат қою кезеңі
-
Заттың санын білдіретін сөздер
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру
35 - жаттығу
ІҮ. Білімді тексеру
-
Көркем жазу
Дд Дд Дд
доп
2. Заттың сынын білдіретін сөздер
Ү Бекіту
Жаттығулар орындау.
36-Жаттығу
Бес ін , бес іннің аузы - бір ін
37–жаттығу
Берілген сандарды сөзбен жаз.
Сергіту сәті
-
– жаттығу
Неше? Нешінші?
Екі үшінші
Он бір бесінші
Қырық алтыншы
оныншы
ҮІ Үйге тапсырма
1. 39 -жаттығу
2. Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Диктант Алматы көлі
Мақсаты: Диктант жаздыра отырып оқушы білімін тексеру.
Сауатты , көркем жазуға баулу.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Диктанттар жинағы
Әдісі:
Түрі: бағалау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сабаққа даярлық
ІІ Мақсат қою кезеңі.
ІІІ Білімдерін тексеру.
-
Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?
-
Сөйлем неден басталады?
-
Сөйлем соңына қандай тыныс белгі қойылады?
-
Сөйлем ішінде жер-су аттары, адамның аты кездессе қалай жазылады?
Диктант мәтінін оқып жаздыру.
Алматы көлі.
Алатаудың сұлу жерлері көп. Оның ішінде Алматы көлінің орны ерекше. Бұл көл тәуліктің әр мезгілінде түрліше құлпырады. Таңертең жап-жасыл болып кетеді. Сондықтан халық оны «Жасыл көл» деп те атайды.
Диктантты аяқтаған соң, асықпай бір рет оқып шығып, тексертемін. Дәптерлерін жинап алу.
ІҮ. Сабақты аяқтау
Бағалау.
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Қатемен жұмыс. Сөйлеу мәдениеті. 40-41 жаттығу.
Мақсаты: Оқушылардың жазған диктанттарын талдау, Сауатты жазуға
үрету.
Оқушыларға сәлемдесу үлгілерін түсіндіре отырып, жаттығулар
орындау.
Сөйлеуін, сөздік қорларын дамыту.
Мәдениеттілікке, ізеттілікке тәрбиелеу.
әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу.
Көрн: плакат, топтама.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
- Сабаққа әзірлік.
ІІ Мақсат қою.
Қатемен жұмыс. Сөйлеу мәдениеті.
ІІІ Диктантты талдау.
а/ жіберілген қателермен жұмыс жүргізу.
ә/ талдау.
б/ тақтамен жұмыс.
Сөздік жұмыс.
Ережелерді еске түсіру.
Дәптерлеріне сөздік диктант жазғызу.
ІҮ. Оқулықпен жұмыс.
40-жаттығу.
Сәлемдесу үлгілерін оқу.
Оқу, талдау, әңгімелеу.
Сәлемдесу үшін айтылатын сөздерді көшіріп жазу.
Көшіріп жазу.
Сәлемдесуге байланысты түрлі мысалдар келтіру.
Өмірмен байланыстыру.
Ү Бекіту.
Суреттерге талдау жасау.
Сәлемдесу
Мақал-мәтелдер.
ҮІ Үйге тапсырма:
-
41-жаттығу
-
бағалау.
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Тіл және сөз туралы түсінік /42- 45 жаттығулар/
Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік беру. Тіл арқылы бір –біріне хабар
беріп,білмегенін сұрап кеңесетінін айту.
Тілін, сөздік қорларын дамыту.
Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Типі: жаңа сабақ
Көрнекігілі: суреттер, оқулық
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІІ. Мақсат қою кезеңі
Тіл және сөз туралы түсінік.
Тіл бізге не үшін қажет?
ІІІ. Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс,
а/ 42- жаттығу
Сурет бойынша «Сөйлеу не үшін қажет» сұрақтарына жауап беру.
-
сөйлесуге
-
сабақ,
-
кітап,газет оқуға
-
теледидар көру.
ә/ 43- жаттығу.
Сөйлемнің мағынасын түсіну.
Тіл арқылы адамдар бір-бірімен түсінеді
Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс
Көркем жазу
Зз Зз Зз
Зауза
б/ 44-жаттығу Мәтінді оқып, мазмұнын жазу
ІҮ Қорыту.
Бүгін не өттік?
Қазір адамдар бір-біріне қалай хабар береді?
Ү Үйге тапсырма
1. 39 -жаттығу
2. Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: Сөйлеудің түрлері мен мәнері /46-49 жаттығулар/
Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік бере отырып,.сөйлеу түрлерінің
түрлерін ажырата білуге баулу.
Тілін, сөздік қорларын дамыту.
Байқампаздыққа тәрбиелеу.
Типі: жаңа сабақ
Көрнекігілі: суреттер, оқулық
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сабаққа дайындық
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
45 жаттығу
ІІІ Білімдерін пысықтау
-
Адамдар-бір-бірімен қалай түсініседі?
-
Тіл не үшін қажет?
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
Сөйлеудің түрлері мен мәнері
Ү. Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс,
Көркем жазу
Ии Ии Ии
Ине
а/ 46- жаттығу
Ауызекі сөйлеу – дыбыстап айтып, құлағымызбен еститін сөздер, Яғни үн арқылы беріледі.
ә/ 47- жаттығу.
Мәтінді оқу. Жазылып берілетін хабар жазбаша сөйлеу деп айтылады. Адамдар ертеде әріпті немесе таңбаларды білмей, тасқа сурет салып білдірген. Алғашқы екі сөйлемді көшріп жазу
б/ Сұрақтарға жауап алу.
- Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болған.
Сергіту сәті
в/ 48- жаттығу
Әр сөйлемдегі қимыл иесі сөйлеу тілінің қай түрін қолданғанын айту.
г/ 49- жаттығу ауызша орындау.
ҮІІ Қорыту.
Арнайы суреттер бойынша сөйлеу тілінің қай түрі екенін айту.
ҮІІ Үйге тапсырма
1. Тіл және сөйлеу мысалдар келтіру.
2. Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: «У» дыбысының дауысты және дауысыз болып айтылуы.
Мақсаты: 1. «У» дыбысының дауысты және дауысыз болып айтылуы
жайлы түсінік беру.
2. Тілін, сөздік қорларын дамыту
3. Алғырлыққа тәрбиелеу
көрнекілігі: плакат, суреттер
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену,өзіндік.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- амандасу
- түгендеу
- оқушы зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ Өткен сабақты еске түсіру.
-
сөйлемнің қандай түрлері бар?
-
Ауызекі сөйлеу не арқылы беріледі?
-
Жазбаша сөйлеу иілі деген не?
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
-
У дыбысы қандай дыбыс.
-
У дыбысына келетін сөздер табу.
Ү. Жаңа сабақ
Көркем жазу
Ққ Ққ Ққ
Қала
50- жаттығу
Өлеңді көшіріп жазу. У дыбысы бар сөзді буынға бөлу.
Тау-ға, бау-ға, ту-ып, ау-ла-ға
1. У дыбысының қай кезде дауыссыз екенін айту.
51 –жаттығу
Жаңылтпашты оқу
Ау-ыр-са, тәу-ір /дауыссыз/
Ережені меңгерту.
Сергіту сәті
ҮІ Түсінгендерін сұрау.
52 жаттығу Сөздерді буынға бөлу, қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жазу.
Қа-уын, / тасымалдау қа-уын, да-уыл, /
53- жаттығу,
Дәулет-байлық, бояу-сырлау.
ҮІІ Бекіту.
У дыбысы қандай дыбыс.
ҮІІІ Үйге тапсырма:
-
54 жаттығу.
-
бағалау.
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: У дыбысының дауысты болып айтылуы.
25-28 жаттығу
Мақсаты: У дыбысының дауысты болып айтылуын меңгерту.
Тілін, сөздік қорларын дамыту.
Ұқыптылыққа тәрбелеу.
Көрн: арнайы суреттер бойынша
әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сабаққа даярлық
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
23-жаттығу.
ІІІ. Білімін тексеру.
/қауын, емдеу, бояу т.б./
ІҮ Мақсат қою кезеңі.
Ү Жаңа сабақ
- Оқулықпен жұмыс.
25- жаттығу.
Сөздерді буынға бөліп оқу.
Заттың аты: сусын, сауысқан, сатушы, бауыр, қурай, саумал
Сынын: зәулім, тәуір
Санын: елу, елуінші
Қимылын: келу, қыдыру, сапыру, кесу
- жаттығу
Удай сөзінің мағынасын түсіндіру. Тамақтың тұзы удай
Ережемен таныстыру. /хормен оқу/
ҮІІ Түсінгендерін тексеру.
28 – жаттығу
суретін, қуанды, шуағына /дауысты/
29-жаттығу.
У-лы, у-шық-ті, у-қа-ла, у-ла-ну
25-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқу.
26- жаттығу
Қуу, жауу,сауу, буу
ҮІІ Бекіту.
Ойын
«Кім жылдам»
ҮІІІ Үйге тапсырма:
-
27- жаттығу
-
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: У әрпінің жазылуы / жаттығу/
Мақсаты: 1. Жаттығулар орындай отырып, «У» әрпінің жазылуын және
айтылуын салыстыра білу, есте сақтау.
2. Тілін , сөздік қорларын дамыту.
3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрн: плакат
әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- амандасу
- түгендеу
- оқушы зейінін сабаққа аудару.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру.
1 – жаттығу
ІІІ Білімдерін тексеру.
-
У дыбысының дауыссыз болып айтылуы
-
У дыбысының дауысты болып айтылуы.
-
Мысалдар келтіру, талдау.
-
Тура, уық, байлау, оқушы сөздерін буынға бөліп талдау.
ІҮ. Мақсат қою кезеңі
-
тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Ү. Жаңа сабақ
- Оқулықпен жұмыс.
29жаттығу. Өлеңді көшіріп жазу. У дыбысы бар сөзді табу.
30-жаттығу. Сөздерді түсініп оқу. У дыбысының айтылуы мен жазылуын салыстыру.
Ту, тура, шуда, жуас.
ҮІ Түсінгендерін тексеру.
31 жаттығу
Сөздерді көшіріп жазу
Оқу - білім бұлағы
Білім - өмір шырағы
32- жаттығу
Ребусты шешу. Қуыршақ
Аққу,сиыр,бұршақ
- жаттығу
Жұмбақтың шешуін табу.
У дыбысы бар сөзді табу. У дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?
ҮІІ Бекіту.
Бүгін не білдік?
У дыбысы қай кезде дауыссыз және дауысты болады. Мысалдар келтіру.
ҮІІІ Үйге тапсырма:
-
34- жаттығу
-
Бағалау
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.
Тақырыбы: У әрпінің жазылуы 33-38 жаттығу
Мақсаты: У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтулы және
жазылуын меңгерту.
Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.
Белсенділікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Плакат
әдісі: сұрақ-жауап, талдау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
- сабаққа даярлық
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
34 – жаттығу
ІІІ Білімдерін тексеру.
Улану, ушықты, сөйлеу, күлу , аққу,
ІҮ Мақсат қою кезеңі
Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Ү. Жаңа сабақ
39- жаттығу
тоқуменен, шоқуменен , оқв, шоқы сөздерді садыстыру талдау.
Ережені оқу.
ҮІ Түсінгендерін тексеру
40-жаттығу сөздерге у әрпін қосып жазу.
Қоры-қору торы-тору телі-телу жоры-жору.
– жаттығу
Су-суу, қу- қуу, бу-буу, сау-сауу
41-жаттығу
у дыбысы бар сөздерді табу. У дыбысының дауысты , дауыссыз екенін айту.
Бүгін күн суық. Әжем қуырдақты дәмді пісірді.
Достарыңызбен бөлісу: |