М01601-13 тарих педагогтарын даярлау мамандығының магистранты Мұсахан Маралдың сабақ жоспары



Дата26.11.2023
өлшемі1,64 Mb.
#193571
түріСабақ
Байланысты:
м
Дәрілік өсімдіктер , Қышқылдар мен негіздерБейсебай Е. (1), 5 кл

М01601-13 тарих педагогтарын даярлау мамандығының магистранты Мұсахан Маралдың сабақ жоспары.

Сабақтың тақырыбы:Оғыз мемлекеті

  • Сабақтың мақсаты: Оғыз мемлекетінің тарихи маңызын талдау;
  • Күтілетін нәтиже:
  • Барлық оқушылар- оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
  • Оқушылардың басым бөлігі- тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
  • Кейбір оқушылар- білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)

Психологиялық ахуал қалыптастыру Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар 4 негізгі рөлін жазады.

Жаңа білім (10 минут) түсіндіру

1.Оғыз мемлекетінің құрылуы жер аумағы. 2. Оғыздардың тайпалық құрамы мен қоғамдық құрылысы. 3. Саяси жағдайы. 4. Шаруашылығы 5. Кәсібі мен қолөнері.

Мәтінмен жұмыс (2 минут)

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын арттыру үшін оқушыларға жаңа сабақ бойынша кітаптағы мәтінмен жұмыс істеу тапсырылады. Ол үшін мәтінмен тереңірек танысып, оқып шығу қажет. Содан кейін өзіндік жұмыстарды орындау үшін тапсырмалар беріледі.

Өзіндік жұмыс кесте толтыру (5 минут)


Оғыз мемлекеті

Құрылуы

Этникалық құрылымы

Саяси жағдайы

Шаруашылығы

Ыдырауы

Сабақтың ортасы Картамен жұмыс жұптық жұмыс (5 минут)

  • Оғыз мемлекеті қай елдермен шектесті?
  • Оғыз мемлекеті қандай мемлекеттермен дипломатиялық қарым - қатынас орнатты және кімдерге қарсы күресті?

Сергіту сәті (2 минут)

  • «Қара жорға» биі

Сабақтың аяқталуы Сабақты бекіту (7 минут) Сұрақ 1. Оғыз мемлекеті құламағанда, қазір Қазақстанда қандай өзгерістер болар еді деп ойлайсыңдар? 2. Оғыз мемлекетінен қандай үлгі алуға болады деп ойлайсыңдар?

Бағалау 5 минут


Оқушының аты-жөні

Кестемен жұмыс
3 балл

Картамен жұмыс
3 балл

«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі
3 балл

Белсенділік
1 балл

Балл

 






 






 






 






 






 





Кері байланыс (4 минут)

  • «Рефлексиялық шеңбер»
  • Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?
  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?
  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?
  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?
  • Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет