Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар



Дата22.08.2017
өлшемі51,03 Kb.
#24439
түріСабақ
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Күні

10.03.17.

Тақырыбы

Қайталау

Мақсаты

Көбейту және бөлу амалдарына берілген есептерді шығара білу. Санның квадраты және кубы жайлы білімді қайталау.

Міндеті

Оқушылар жұппен, топпен, жеке есеп шығаруға дағдыланады. Ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке, бірін-бірі сыйлай білуге тәрбиеленеді. Логикалық ойы, математикалық тілі дамиды.

Күтілетін нәтиже

Көбейту мен бөлуді бөле біледі. Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеті артады.

Ресурстар

Оқулық, әр түрлі суреттер

Әдіс - тәсілдер

«Миға шабуыл» әдісі, топтық жұмыс, жеке жұмыс

Сабақ жоспары

Сабақтың жүрісі

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ұйымдас

тыру


2мин

Психологиялық дайындық

Әдепті елдің баласы

Алдымен сәлем береді.

Күндей жарық!

Айдай аппақ!

Жұлдыздай биік!

Судай мөлдір, таза көңілмен,

Бүгінгі сабағымызды бастайық!








Қызығушы

лығын ояту



5мин

Өткенге оралу.

1. Бөлінгіш 18, бөлгіш 6. Бөліндінің мәнін тап. (Қ)

2. 12 пен 4 – тің көбейтіндісін тап. (А)

3. 9 – дың квадраты (Й)

4. 4 – ті 9 есе арттыр. (Т)

5. 66 саны 6 – дан неше есе артық? (А)

6.3 - тің кубы (Л)

7. 9 бен 3 сандарының қосындысын 3 есе кеміт (А)

8. 56 мен 8 – дің бөліндісі. (У)


Сұрақтарға жауап береді

Негізгі бөлім

25мин


1. Топтық тапсырмалар

1 – топ: №1. Есепті шығар:

Спорт ойындары жарысына 64 жоғары сынып оқушылар және одан 4 есе кем төменгі сынып оқушылары қатысты. Төменгі сыныптарға қарағанда жоғары сыныптардан неше оқушы артық қатысты?



2 – топ: №2. Есепті шығар:

Үш мектепке 96 парта берілді. Бірінші мектепке барлық партаның үштен бір бөлігі, екінші мектепке біріншіге қарағанда 2 есе кем, ал қалғаны үшінші мектепке берілді. Үшінші мектеп қанша парта алды?



3 – топ: Шығармашылық тапсырма

Логикалық есептер:
1. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?
Жауабы: 4 мысық.
2. Үстел үстінде 3 стакан шие тұр. Марат 1 стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды?
Жауабы: 3 стакан.
3. Екі бала шахматты 2 сағат ойнады. Олардың әрқайсы неше сағат ойнады?
Жауабы: 2 сағат.
4. Мотоцикл жүргізушісі ауылға келе жатқанда жолдан өзіне қарсы 3 жеңіл машина және 1 камазды кезіктіреді. Ауылға неше машина бара жатыр?
Жауабы: 1 ғана мотоцикл.
5. Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады?
Жауабы: мұз болғанда.

2.Сергіту сәті

3. Танымдық тапсырма: «Ұшқыр ой» ойыны.

№4.

Тік төртбұрыштың ауданы 96 см2 Оның ұзындығы мен ені неше сантиметр болуы мүмкін? Барлық мүмкін болатын жағдайларды жазып көрсет.

96 = 16 * 6 96 = 32 * 3 96 = 12* 8

96 = 48 * 2 96 = 24 * 4

4. Топ аралық жарыс: «Кім шапшаң?»

№5.

92 = 9 ∙ 9 122 = 12 ∙ 12 142= 14 ∙ 14 202 = 20 ∙ 20

83 = 8 ∙ 8 ∙ 8 153 = 15 ∙ 15 ∙ 15 303 = 30 ∙ 30 ∙ 30

5. Топ аралық жарыс: Тақтамен жұмыс.

№6. А)

1 – топ: (27 + 13) : 8 = 5 24 ∙ 5 = 120

2 – топ: (40 – 16 ) ∙ 3 = 72 42: 3 = 14

3 – топ: (200 + 20 + 8) : 2 = 114 32 ∙ 6 = 192

Әр топ өз бетімен орындайды

Ә) 1 - т: а ∙ 3 = 60 2 – т: а ∙ 3 = 90 3 – т: х : 3 = 20

60 : с = 20 90 : с = 30 х : 3 = 30

Шығармашылық тапсырма: «Қошақанға көмектес!»

Топтық, жеке, тақтамен жұмыс жүргізеді


Шығарма

шылық тапсырма орындайды

Ойын түрлері арқылы тапсырма

лар орында

лады


Рефлексия

Сабақты бекіту



6мин


«Не үйрендік?», «Не білдік?» сұрақтарға жауап беру

Сұрақтарға жауап береді

Сабақты бағалау

3мин

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау




Үйге тапсырма

1мин

-84 бет, №7


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет