Мұғалімнің өз білімін көтеру жоспары Өз білімін көтеру тақырыбы



Дата18.02.2017
өлшемі197,55 Kb.
#10142
Мұғалімнің

өз білімін көтеру жоспары

Өз білімін көтеру тақырыбы:

Информатика пәнін  оқытуда  оқушылардың  ойлау  қабілеттерін  

дамыта  отырып,олардың  ақпараттық  - коммуникациялық   

технологиялардың  элементтерін  пайдаланып  өз  беттерінше ізденуін, есептерді сауатты әрі дұрыс шығара білу дағдыларын қалыптастыру.



Мақсаты:

-     Оқыту мен  тәрбиелеудің  әдістерін  жетілдіру  мақсатында   

жалпы  педагогикалық   және   психологиялық  білімді  оқып  үйрену

-      Жаңа  технология  элементтерін  пайдаланып, оқушылардың  өз  беттерінше  есептер  шығаруына  ықпал жасау

-     Оқушылардың   функциональдық   сауаттылығын   қалыптастыру

Шығармашылық жұмыстың тақырыбы:

Дербес компьютердің жұмыс істеу тиімділігін арттыру үшін қызметтік программаларды қолдана білу, оқушылардың компьютерлік сауаттылығын жақсарту.



Жоспары:

  1. Жалпы мектепшілік тақырыппен танысу.

  2. «Ізденушіліктен шығармашылыққа бет бұру».

  3. Жыл бойы газет-журнал басылымдарымен танысу.

  4. Іс-тәжірибе жинақтау.

  5. Курс, семинарға бару.

  6. Ашық сабақ, баяндама жасау.

  7. Тід заңын тансытыру



Мұғалімнің аты-жөні:                       Оналбаева Маряим Есеновна
Білімі:                                                   жоғары                                                      
Қашан, қай оқу орнын бітірді:        2002-206 жж. Ақтөбе мемлекеттік

педагогикалық институты.

Физика және информатика

мамандығы бойынша.


Еңбек өтілі:                                          10 жыл                                                    
Осы мекемеде:                                     2 ай
Біліктілік санаты, мерзімі

бұйрық нөмірі:                                   біліктілігі жоғары деңгейдегі

ІІ санатты 251кб




Р/с

Іс-шаралар

Мақсаты

Ресурстар

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Мониторинг, нәтижесі

І. Психологиялық-педагогикалық құзыреттілікті  дамыту

1

 


«Қазақстан – 2030» стратегиялық  даму бағдарламасы

Елбасының  

жыл сайынғы жолдауларын басшылыққа алу



Елбасы  жолдауы

 

 



2016-2017 оқу жылы

Елбасы  жолдауы лданады

 

2

Нормативтік құжаттармен танысу

 


ҚР заңнамаларымен, қаулы –қарарларымен

танысу


Бұқаралық ақпарат көздері

2016-2017 оқу жылы

Құжаттармен жұмыс жасаймын, оқимын, танысамын.

 

3

2016-2017 оқу жылында Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдарында ғылым негіздерін оқытудың ерекшеліктері туралы

Әдістемелік нұсқау хатпен танысу



Оқыту мен оқу үрдісінде басшылыққа алу

Әдістемелік нұсқау хат

 

 



 

 

 



қыркүйек

Бағдарлама ерекшеліктерімен танысамын, оқыту мен оқу үрдісінде басшылыққа аламын

Орта мерзімді жоспарда  

түсінік хат



4

Қалалық, облыстық оқыту семинарлары мен конференцияларға қатысу

Білім беру саласындағы жаңалықтармен танысу, тәжірибе алмасу

Хабарламалар

2016-2017 оқу жылында

Кәсіби даму, әріптестермен тәжірибе алмасамын, кәсіби қоғамдастықта боламын

Семинарларға қатысу

5

«Информатика» республикалық әдістемелік журналын оқу, тәжірибе алмасу

Тәжірибе алмасу, өз тәжірибемді тарату

«Информатика» республикалық әдістемелік журналы,

2017 жыл,

қаңтар- сәуір



Тәжірибе алмасамын, кәсіби  тұрғыда дамимын.

Әдістемелік журнал

6

Облыстық, республикалық басылымдарға сабақтарымды жариялау, әріптестермен тәжірибе алмасу

Тәжірибе алмасу, өз тәжірибемді тарату

«Ұстаз» газеті

 


2017 жыл

 Ақпан-наурыз



Тәжірибемді

таратамын, тәжірибемді жинақтаймын



«Ұстаз» газеті

Сайтқа өз ашық сабағымды жіберу



ІІ. Қарым-қатынастық құзыреттілігін дамыту

1

Әдістемелік бірлестіктің отырысына қатысу

Нұсқаулықпен танысып, талқыла

Оқу-әдістемелік құралдар

2016жыл қыркүйек

Нұсқаулықпен танысып, талқыланады

ӘБ бірлестік отырыс

2

Сабақтарға қатынасу, тәжірибе алмасу

Өзара түсіністік пен өзара қарым- қатынас  орнату

 


Сабақты бақылау карталары, дискрипторлар өлшемі

Қыркүйек- мамыр

Бірлесіп жұмыс жасаймын, түсінісемін,сыйласамын.

Басқа пән сабақтарына өзара сабаққа қатысу

3

Информатика пәні мұғалімдерімен кәсіби байланыс орнату

Информатика пәні бойынша тәжірибе алмасу, қарым- қатынас орнату

 АКТ

Жыл бойы

 

 



 

Қарым- қатынас мәдениеті қалыптасады;

Сенімділік пен ынтымақтастық орнайды



Өзара сабаққа қатысу дәптері

4

Пікірталас жүргізетін орта қалыптастыру (оқушылармен және мұғалімдермен, ата- аналармен)

Әріптестермен, ата- аналармен, оқушылармен қарым- қатынас ортасын құру

 оқушылар, әріптестер,

ата-аналар



2016-2017 оқу жылы

Тұлғалық қасиеттер қалыптасады; жылы қарым- қатынас орнатамын.

Анкета

5

Мектепішілік және «Ізденіс» желілік байланыс тобымен, басқа мектептердегі әріптестермен желілік байланыс орнату

 Әріптестердің еркін қарым- қатынас орнау мүмкіндігін қалыптастыру, тәжірибе алмасу, кәсіби дамуға жол ашу.

Сұхбаттар, электронды почта, мобильді телефондар

Жыл бойы

 

 



 

Қарым- қатынас мәдениеті қалыптасады;

Сенімділік пен ынтымақтастық орнайды



Электрондық почта

6

Фокус топ мүшелері арасында сабақ өткізу барысында қарым- қатынас құзіреттілігін қалыптастыру

Оқып- үйрену кезіндегі жылы қарым- қатынасты қалыптастыру

Кәсіби әңгімелер,

Жыл бойы

 

 



 

Қарым- қатынас мәдениеті қалыптасады;

Сенімділік пен ынтымақтастық орнайды



 

ІІІ. Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану құзыреттілігін дамыту

1

Сабаққа дайындалуда компьютерді сауатты қолдана білу

(MS Office Word, Power Point, MS Office Excel бағдарламасын, интернет т.б.қолдану

 

 


MS Office Word, Power Point, MS Office Excel бағдарламасын,интернет т.б.

Бағдарламасын еркін, шапшаңдық деңгейде пайдалана білу, уақыт үнемдеу, материалдарды сақтау



Компьютер, оқулықтар, электрондық оқулықтар, слайд, интерактивті тақта нұсқаулықтар т.б.

үнемі

MS Office Word,Power Point, MS Office Excelбағдарламасын,интернет т.б.

бағдарламасын еркін, шапшаңдық деңгейде пайдалана білемін, уақыт үнемдей аламын



Күнделікті сабақта қолдану

2

 


Сабаққа  қатысты таныстырылымдар дайындауды меңгеру

(Power Point және т.б бағдарлама қолдану)

 


Сабаққа  қатысты таныстырылымдар мен ресурстар дайындай білу, кәсіби дамуды жетілдіру

Компьютер, интерактивті тақта

Оқу жылы ішінде

Power Point бағдарламасын қолдануды меңгеремін, кәсіби даму болады

Күнделікті сабақта қолдану

3

«Интернет» жаһандық желісін қолдану  

 

 



Сабаққа дайындықта интернетті белсенді қолдана отырып, қызықты тапсырмалар мен тестік тапсырмалар беру арқылы оқушылардың білім деңгейлерін жетілдіру

Интернет  желісі

 


Оқу жылы ішінде сабақта және сабақтан тыс кезеңде

сабақта интернет желісінен ізденуге бағытталған тапсырмаларды орындайды

 


Интернет желісі арқылы күнделікті сабақта қызықты тапсырмалар қолдану

4

Қарым- қатынаста

электронды пошта (e-mail), Skype, Agent, т.б) бағдарламаларын қолдану



Әріптестермен, оқушылармен қарым- қатынаста пайдалана білу, кәсіби дамуды жетілдіру

Компьютер

Оқу жылы ішінде

Электронды пошта (e-mail),  Skype, Agent, т.б) бағдарламаларын қолдануды меңгеремін

Электрондық почта

5

Сабақта  мультимедияны қолдану (фото, аудио, слайд) файлдарды қолдану

Сабақта мультимедияны жүйелі және тұрақты қолдану

Компьютер, интерактивті тақта

Оқу жылы ішінде

Сабақта мультимедияны  жүйелі және тұрақты қолданамын

Күнделікті сабақта қолдану

6

Электрондық оқулық

 

 



Сабақ барысында оқушылардың электронды оқулығы арқылы білімін толықтыру мақсатында қолдану.

компьютер, интерактивті тақта

Оқу жылы ішінде

Сабақта оқулықты қолданады.

Күнделікті сабақта электрондық оқулықты қолдану

IV. Сабақ барысын басқарудағы құзыреттілікті дамыту

1

Сабақты орта мерзімді, қысқа мерзімді жоспарлау, жоспарға сай өткізу

Тиімді, нақты түрде жоспарлау арқылы тәжірибені байыту

 

 



Нұсқаулық, оқушыларға арналған оқулықтар

Сабақта

Жоспарлауды меңгеремін және тәжірибеме енгіземін

Күнделікті сабақта қолдану

2

Оқыту мен оқу үдерісіне қолданатын  әдіс- тәсілдерді оқып үйрену

Оқыту мен оқу үдерісіне өзгеріс енгізу, тиімді білім беру

«Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде» оқу- әдістемелік нұсқау; нұсқаулық

Сабақтан тыс уақытта

Оқыту мен оқу үдерісіне қолданатын  әдіс- тәсілдерді оқып үйренемін

 

3

Оқытудың жеті модулін ықпалдастыра қолдануды үйрену

Оқытудың жеті модулін ықпалдастыра қолдану арқылы, оқушы білімін жетілдіру

Мұғалімдерге арналған оқулық

Сабақ үстінде

Оқытудың жеті модулін ықпалдастыра қолданып сабақ өткізу

ОМЖ, ҚМЖ-ны қолдану

4

Сабақ барысында оқушының жұптасу, топтасу  арқылы нәтижелі жұмыс істеуін ұйымдастыру

 


Жұптық, топтық жұмыстардың мүмкіндіктерін тиімді пайдалану

 


АКТ, маркер, А3, компьютер, стикер т.б.

 


Сабақ үстінде

Жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы белсенділігі артады

 


Күнделікті сабақта слайд т.б.қолдану

V. Оқу үдерісін бағалау мен талдау құзыреттілігін дамыту

1

Әріптестерімнің және өзімнің жұмыс әрекетімді бағалау

Оқу үдерісін дамыту

Сабақ кезеңдері, кәсіби әңгімелер, видео жазбалар

Оқу жылында

Талдау арқылы әріптестерімнің және өзімнің жұмыс әрекетімді бағалай білуді меңгеремін

 

2

Оқу үдерісіндегі жетістіктер мен кемшіліктерді анықтау

Жүргізілген жұмыстарыма талдау жасау мақсатында сыни ойлана отырып, пікір білдіру

Сабақ кезеңдері, кәсіби әңгімелер, видео жазбалар

Оқу жылында

Сыни ойлана білу, қорытынды жасай білу, әділ, нақты пікір айтуды меңгеру

 

3

 Оқудағы кемшіліктердің себептерін анықтау және жою жолдарын жоспарлау

Өз білімімді жетілдіре түсу

Кәсіби әңгімелер, тәжірибе алмасулар

Оқу жылында

Оқудағы кемшіліктердің себептерін анықтап, оны жоюдың жолдарын жоспарлауды меңгеремін

Күнделікті сабақта қолдану

4

Дарынды  оқушылармен жұмыс  жүргізу

 

 



Дарынды оқушыларды деңгейіне қарай  анықтай  отырып, білім дағдыларын жетілдіру

 


Жоспар, интернеткітапхана, мұрағат материалдары, мұражайға бару

Оқу жылында

Қалалық, облыстық олимпиадаларға қатысады

 


Мектепішілік және қалалық олимпиадаларға қатысу.


1.Методикалық, әдістемелік шеберлікті арттыру




Нені оқып үйрену керек?

тақырыбы

Пайдаланылған әдебиеттер

1

Курс, семинарға бару




2

«12 жылдық білім жүйесіне көшудің өзіндік ерекшелігі»

«12 жылдық Білім» журналы

3

Семинар – конференцияға қатысу




4

«Ерекше қабілетті балалармен жұмыс істеу»




5

«Тиімді жоспар – нәтижелі сабақ»

«Қазақстан мектебі журналы»

6

«Сіздің адам тани білу мүмкіндігіңіз қандай?» тест

«Білімдегі жаңалықтар» журналы

7

«Балалардың есте сақтау, даму деңгейін анықтау жолдары»

«Мектептегі кітапхана» журналы


2.Саяси-идеялық білімді көтеру




Нені оқып үйрену керек?

тақырыбы

Пайдаланылған әдебиеттер

1

«Туған тіл - тұғырың»

Алматы ұстазы

2

ҚР Президенті Н.Назарбаевтың Қазақстан халқына жолдауы

«Егемен Қазақстан» газеті

3

«Білім туралы ҚР Заңы»

ҚР Білім туралы Заңнама

4

«Бейбітшілік тірегі»

Н.Назарбаевтың кітабы

5

ҚР Білім туралы тұжырымдамасымен танысу

Республикалық ғылыми-әдістемелік журнал

6

«Негізгі заң актілері»

ҚР Тілдер туралы негізгі заң актілері

7

ҚР Білім беруді дамытудың 2016-2017 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасы

«Егемен Қазақстан» газеті



3.Педагогикалық-психология мәселелерін оқып үйрену



Нені оқып үйрену керек?

тақырыбы

Пайдаланылған әдебиеттер

1

«Оқушыны психологиялық-педогогикалық зерттеудің ұстанымдарымен әдістері»

«Мектептегі психологиялық диагностика»

2

Логикалық ойлау элементтерін дамыту диагностикасы

Рогов Е.И «Психологиялық үстел кітабы»

3

Баланың эмоционалдық ерік-жігерін зерттеу

Славина Л.С. «Педагогика және психология»

4

Баланың жеке тұлғасын зерттеу

Мерлин В.С. «Жеке тұлғаның психологиясы» туралы мақала

5

Мінез-құлықты зерттеудің әдістемесі

Жабицкая Л.Г. «Мұғалімге арналған психодиагностика»

6

Оқушылар зейінін зерттеу әдістемесі

«Мектеп психологиясының жұмыс кітабы»

7

Дарынды балаларды анықтау және зерттеу

Жексенбаева У.Б. «Дарынды балалармен жұмыс» Монография

4.Өз пәні бойынша білімін тереңдету



Нені оқып үйрену керек?

тақырыбы

Пайдаланылған әдебиеттер

1


ДК сервистік программаларының қызметі

Интернет

2

Интернет қауіпсіздігі

Интернет

3


Паскаль программалау ортасы

Б.Қ.Нақысбеков,

Г.З. Халықова.

Паскаль тілінің негідері.

Фаронов В. В. «Основы Turbo Pascal 6.0»



4

Мәліметтер қорын құру (MS Acesse, Delphi программалар көмегімен)

Культин Н.Б. Delphi в задачах и примерах

5

Электронды журналды қолдануда программалау ортасын меңгеру

Интернетті пайдалану Kundelik.kz, Bilimal.kz


5.Күнделік басылымдар туралы мәлімет



Нені оқып үйрену керек?

тақырыбы

Пайдаланылған әдебиеттер

1

«Білім сапасы басты міндет»

«Әдіскер мұғалім» журналы

2

Н.Ә.Назарбаев Қазақстан 2030 стратегиялық саясат

«Республика ұстаздары» газеті

3

«Мемлекеттік тіл заң жүзінде»

«Ана тілі» газеті

4

«Туған жерім -Қазақстан»

«Ұлан газеті»

5

«Оқушының қабілетін анықтауда ойын элементтерін пайдалану»




6

«Ұрпақ тәрбиесі – баршамызға ортақ»

«45 минут» журналы

Каталог: uploads -> doc -> 0532
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0532 -> Жас ерекшелігін ескере отырып оқушылардың когнитивті жүйесін дамыту


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет