Сабақ тақырыбы
|
Күш атасы-Қажымұқан
|
Мақсаты
|
«Қажымұқан» хикаятындағы дүниежүзі чемпионы Қажымұқан Мұңайтпасұлының өмірімен толық таныстыру, бөлімдерінің мазмұнын игерту, алған білімдерін бекіту, оқушылардың іскерлік, өз бетімен жұмыс жасай білу дағдысын жетілдіру.
|
Күтілетін нәтиже
|
«Қажымұқан» хикаятын толық меңгереді, мазмұнын игеріп, сұрақтарға жауап бере алады.
|
Түйінді идея
|
|
Уақыты
5мин.
|
Сабақ мазмұны
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
І. Кіріспе
Топқа бөлу
|
Матемтикалық фигуралар арқылы 4 топқа бөлу.
|
|
|
Үй тапсырмасын тексереді
|
Бүгінгі күндегі Қазақстанның атын шығарып жүрген спорт саңлақтары туралы өз беттерінше ізденіп келген мәліметтерін қорғайды.
|
|
|
2мин.
|
ІІ. Тұсау кесер
«Күш атасы-Қажымұқан» атты бейнеролик көрсетеді.
|
Бейнероликтен қазақтың атақты палуаны Қажымұқан Мұңайтпасұлы туралы білетіндерін жаңа мағлұматтармен кеңейте түседі.
|
бейнеролик
|
|
20мин.
|
ІІІ. Негізгі бөлім
Блум таксономиясын қолданады
|
Білу.
І, ІІ-топқа
берілген кеспелерді әңгіме мазмұнын
ІІІ, ІҮ-топқа ашатындай тәртіппен орналастыру
Түсіну. Блум түймедағы
Қолдану. Диалогтік әңгімеге құрылған көрініс
Талдау. Венн диаграммасы.
Қажымұқан
Қазіргі балуан
Ортақ белгілері
|
Тапсырмалар жазылған кеспелер,сұрақтар,
ватмандар, маркер
|
Топтардың бірін -бірі бағалауы
|
10мин.
5мин.
2мин.
1мин.
|
ІҮ. Қорытындылау
|
Жинақтау. «Ассосация » әдісі
Қажымұқан
Бағалау. «Қазір Мұқан Мұңайтпасов тірі болса...» эссе.
|
|
|
Ү. Кері байланыс
«Бүгінгі сабақтан алған әсерім…» әдісі
Ү. Бағалау
Мұғалімнің бағалауы
ҮІ. Үйге тапсырма
|
Стикерлерге жазып тақтаға жапсырады.
|
Жиынтық бағалау
Бағалау парағы
|
|