Основні ознаки ураження серцево-судинної системи. Додаткові методи обстеження



бет1/2
Дата06.12.2023
өлшемі50,43 Kb.
#195333
  1   2
Байланысты:
Тема 14. Робочий зошит 2 ССС


Тема: Основні ознаки ураження серцево-судинної системи. Додаткові методи обстеження.


1.Типові скарги при опитуванні дитини з підозрою на ураження серцево-судинної системи:
появу втоми при фізичному навантаженні, задишки, серцебиття, неприємного відчуття або болю в ділянці с наявність головного болю, набряків, зміни кольору шкіри (ціаноз, блідість), затримки фізичного розвитку дітей раннього віку та ін.
2.При огляді дитини з підозрою на ураження серцево-судинної системи слід звернути увагу на: загальний стан хворої дитини, її положення в ліжку, реакцію на оточення, фізичний розвиток, колір шкіри і видимих слизових оболонок.
3.Впишіть потрібне:
На кожний градус підвищеної температури тіла пульс прискорюється на 8 скорочень за хвилину.
У дітей раннього віку прискорення пульсу може досягати 10-15 на кожний градус вище 37 °С
4.Тахікардія у дітей спостерігається при: гострих вірусно-бактеріальних захворюваннях, гіпертиреозі, анемії, недостатності кровообігу, захворюваннях серця, вегетативних дисфункціях.
5.Брадикардія як важливий симптом захворювання спостерігається у хворих на: гіпотрофію, туберкульозний менінгіт, черевний тиф, дифтерію, міокардит.
6. Опишіть результати об’єктивного дослідження серцево-судинної системи здорової дитини.
Вік дитини_______5 років_______________
Огляд скарг немає, загальний стан задовільний, вона активна, свідомість її не порушена, фізичний розвиток відповідає віку, колір шкіри та слизових оболонок рожевий. Незначне набухання вен шиї в горизонтальному положенні без будь-якої патології серцево-судинної системи, але в цьому випадку набухання зникає чи зменшується у вертикальному положенні.
Венний пульс негативний (пульсація яремних вен на шиї слабко виражена і не збігається з пульсом сонних артерій). Верхівковий поштовх в 5 міжреберʼях. Огляд верхніх і нижніх кінцівок колір рожевий , зміни форми кінцевих фаланг пальців рук і ніг немає. Капілярний пульс в нормі, бо коли легенько натискають на кінчик нігтя заявилась посередині бліда пляма.
Пальпація пульс синхронний, частота пульсу за 1 хвилину дорівнює 100.
Пульсові поштовхи виникають один за одним через рівні проміжки часу - пульс ритмічний. Відзначається дихальну аритмію (частота пульсу на вдиху збільшується, на видиху - зменшується), яка при затримці дихання зникає.
Пульс нормального напруження та задовільного наповнення, звичайної форми, швидкий, нормальної величини. Площа серцевого поштовху дорівнює 2 × 2 см .Серцевий поштовх не визначається. Шум тертя перикарда пальпується в основі серця та біля верхівки. Верхівковий поштовх локалізований, помірної висоти та сили. Шкіра миттєво вирівнюється - набряків немає.
Перкусія в зоні відносної тупості має вкорочений звук, а в зоні абсолютної тупості тупий звук . Межі відносної тупості серця: права межа на 1 см назовні від 1. sternalis dextra, верхня межа II міжреберʼя, ліва межа на 1 см назовні від 1. medioclavicularis sinistra
Аускультація на всіх 5 точках вислуховується І і II тони, тони серцяьзвучні, ясні.Систолічний вислуховують пд час астолічний вислуховусть при діасвлі ораноні шуми гучні, постійні, тривалі, проводяться за межі серця, зберігаються при зміні положення тіла та фізичному навантаженні, не змінюються при диханні. Функціональні шуми не постійні, не проводяться за межі серця, змінюються при фізичному навантаженні та положенні тіла, при диханні. Артеріальний тиск 100-115/60-75




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет