Қазақ әдебиеті
|
Күні 12.01.2015 жыл
|
Сабақ 2 Сыныбы: 7 «В»
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ж.Аймауытов «Әнші»
|
Мақсаты
|
Ж.Аймауытов туралы түсінік беру,оның «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгерту
|
Жұмыс нәтижесі
|
Ж.Аймауытов туралы түсінік алады,оның «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгереді.
|
Сілтеме
|
7-сынып Атамұра баспасы
|
Әдіс тәсілдер
|
Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс.
|
Ресурстар
|
Флипчарт қағаз,түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы т.б.
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу
Оқушылардың психологиялық ахуалын анықтау, топқа бөлу, топ ережесін қабылдау, мақсат қою .
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3.Рефлексия
4.Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
«Әнші әңгімесіні» бөлімдерге бөлу,тақырып қою,жоспар құру
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
Критерийлер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Үй тапсырмасы
мәтіннің тақырыбы бойынша
білімін анықтау. Қызығушылығын ояту.
Жаңа тақырып
Таныстырылым арқылы
|
Түрткі сұрақтар
Конвер ішіне жасырынған түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөлу
|
Түрткі сұрақтар арқылы қызығушылығы оянады, білімі анықталады.
Формативті бағалау
Жұлдызшалар арқылы ынталандыру
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сұраққа жауап береді
|
3
|
|
Жартылай жауап береді
|
2
|
Қателіктер болды.
|
1
|
Түсіну
|
Ж.Аймауытовтың өмірі туралы түсінік алу, «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгеру
|
Топтық жұмыс
Оқушыларға «Әнші» әңгімесін бөлімдерге бөліп беремін.Оқушылар оқып,топта талқылап , келесі топқы «Қонаққа бару» әдісі арқылы мазмұнын айтып береді. Осылайша оқушылар әңгіменің мазмұнын меңгереді.
|
Тақырыптың мәнін ашады ,түсінеді
ФБ
Бағдаршам
|
Тақырыпты түсіну
|
Тақырыпты түсіндіреді
|
3
|
|
Жартылай түсіндіреді
|
2
|
Қателіктер болады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
1-топ.Әңгіменің кейіпкерлерін теріп жазу
2-топ.Әңгімедегі басты кейіпкерге мінездеме беру
3-топ.Әңгіменің шиеленген жерін айту
Сергіту Бейнежазба бойынша
|
Тақырыпқа сай тапсырмаларды орындайды
ФБ
Сыныптасын бағалау
|
Ізденеді,түсінеді,
тапсырмаларды орындайды
|
Тапсырманы толық орындайды.
|
3
|
|
Тапсырманы жартылай орындайды
|
2
|
Қателіктер болады.
|
1
|
Талдау
|
Алынған ақпараттар негізінде тәжірибеден өткізу
|
Жұптық жұмыс
Әңгіменің ұнаған жеріне рөлдік ойын ұйымдастыру
|
Алынған ақпарат негізінде білгендерін айтады.
ФБ Ауызша бағалау
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Рөлдік ойынды дұрыс орындайды
|
3
|
|
Жартылай орындайды
|
2
|
Қателіктер жібереді
|
1
|
Жинақтау
|
Тақырыпқа байланысты ақпараттарды қайта анықтау
|
Постермен жұмыс
«Әнші»әңгімесінің бір бөлімін постер арқылы түсіндіру
|
Қайта анықтап,жинақтайды
|
Орындай алу құзіреті
|
Постермен жұмыс жасайды,қорғайды
|
3
|
|
Постермен жұмыс жасайды,жартылай қорғайды
|
2
|
Постер жасауда,қорғауда қателіктер жібереді.
|
1
|
Бағалау
|
Дүниетанымын кеңейту.
|
Ашық сұрақтар
Әнші Әміре қандай адам еді?
Сен Әміренің орнында болғанда не істер едің?
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
ФБ
Бас бармақ
|
ой ұшқырлығы
|
Ашық сұрақтарға толық жауап береді
|
3
|
|
Жартылай жауап береді
|
2
|
Жауабы қысқа болады
|
1
|