Пән атауы: Биология Мұғалім: Юлдашева Т. Х. Сабақтың тақырыбы



бет1/3
Дата18.06.2017
өлшемі0,72 Mb.
#19224
  1   2   3
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданы

№10 «Қарабұлақ» жалпы орта мектебі

Биология пәні мұғалімі Юлдашева ТуйғунайХамракулқызы

мұғалімдерге арналған 3 айлық деңгейлік курстың, І деңгейі

бойынша оқып сертификатталған. Жоғары санатты мұғалім
Пән атауы: Биология

Мұғалім: Юлдашева Т. Х.

Сабақтың тақырыбы: Көпжасушалы жануарлар тармағы бойынша қайталау. (Гидра, Медуза, Маржан) Сабақтың мақсаты: Көпжасушалы жануарлар тармағы туралы кең түсінік беру. Сабақтың міндеттері: Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.өз ойларын тұжырымдап топтық жұмыс жасау. Өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. Топтық жұмыстарды орындауда ұйымшылдығын арттыру. Сабақтың нәтижесі: Оқушылар көпжасушалы жануарлар туралы біледі. . Түйінді идеяалар: Оқушылар өз ойларын еркін айта білуі. Сабақтың әдісі: Топтық, жұптық, жеке жұмыс.«Білім түнелі» әдісі,«Кинометафора» әдісі,«Жұгіртпе шанжыр» әдісі,Оқытуда АКТ-ны пайдалану.

Сынып: 7- сынып

уақыты

кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқудағы бағалау

Ресурстар

2минут

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушыларды психология

лық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.



Жағымды ахуал қалыптастыру:

Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу, түгелдеу, оқушы назарын сабаққа аудару, сыныпты қалыпқа келтіру.





Орындарынан тұрып сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.


Ынталандыру




10минут




Үй тапсырмасын сұра сәті :

«Білім түнелі» әдісі арқылы сұраймын.

Тақтаға оқушылар шығып бір-бірінен сұрақтар қояды.Сол сұрақтар арқылы үйге тапсырманы пысықтап аламыз.


  1. Көп жасушалыларға қандай жануарлар мен жәндіктер жатады?

  2. Регенерация деген не?

  1. Отырықшы тіршілік ететін ішекқуыстыларды ата.

4 Еркін жүзіп тіршілік ететін ішекқуыстыларды ата.

Оқушылар үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қояды.


фармативті бағалау

Стикер,қима қағаздар,смайликтер

2минут

Топқа бөлу


Сыныпты топқа бөлу: Суреттер арқылы топқа біріктіру.

1.Гидра тобы 2.Медуза тобы 3. Маржан тобы



Мұғалімнің ұйымдастыруымен оқушылар 3 топқа бөлінеді.






Гидра, медуза, маржан суреттері


15минут

Жаңа сабақ


Кинометафора әдісі:

«Жануарлардың негізгі жүйелік топтары»

Кинофильм бойынша сұрақтар қою:

1.Сіздер бұл фильмде нені көрдіңіздер?

Оқушылар бірлесе отырып, тапсырмаларды қағаз бетіне түсіреді

Бағалау критерийлері:

1.Жауаптың толық болуы

2.Сөйлеу мәдениетінің шеберлігі



3.Идеяның тың болуы


Оқушылар жеке ойланып, топта талқылап, соңында қорытынды ойды қорғайды



Топтық жұмыс –Фармативті бағалау

Фильм және слaйд көрсетіледі

5 минут


Тақырыпты

пысықтау.




«Жүгіртпе шынжыр» әдісі арқылы оқушылар білімін пысықтау

Cұрақ:


«Гидра туралы не білдіңдер?» «Медуза туралы не білдіңдер?»

«Маржан полиптар туралы не білдіңдер?»


● Мынау қандай ішекқуысты?


● Қызыл маржанды сипаттау?
● Гидра сәйкестендіру ішкі және сыртқы құрылысы?
● Ішекқуыстылардың аттарын жазу?
● Маржан деген не?
● Риф деген не, оның қандай түрлері бар?
● Актинияның гидрадан айырмашылығы неде?
● Гидра қандай жолмен көбейеді?
● Құлақты медузаның диаметрі неше сантиметрге жетеді?
Белгілері -- Гидра--Медуза-- Маржан
1. Мекен ортасы
2. Жемі және ұстау әдісі
3. Астың қорытылатын орны
4. Қозғалуы
5. Дене пішіні
6. Денесінің реңі
7. Дене симметрияс

Топтар бір-біріне тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.







Топтық жұмыс –фармативті бағалау

смайликтермен



Смайликтер



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет