Пән: Қазақстан тарихы Мектеп



Дата06.02.2022
өлшемі59,85 Kb.
#31199
түріСабақ

САБАҚ ЖОСПАРЫ



Пән: Қазақстан тарихы

Мектеп: «16ЖОББМ»КММ

Күні: 13.04.17

Мұғалімнің есімі: Ж.А.Турганбаева

СЫНЫП: 8А


Қатысқандар
саны: 20

Қатыспағандар
саны: 2

Тақырыбы:

Шоқан Уәлиханов – Қазақтың аса көрнекті ғалымы әрі ағартушысы

Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

Шоқан Уәлиханов – Қазақтың аса көрнекті ғалымы әрі ағартушысы туралы түсініктерін қалыптастыру. Тақырыпты меңгерумен қатар сыни ойлауға жетелеу. Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру. Жұптық, топтық жұмысқа үйрету.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қазақтың аса көрнекті ғалымы әрі ағартушысы туралы біледі




Оқушылардың басым бөлігі: Жұппен, топпен жұмыс алады. Оқулықтан негізгіні таба алады.




Кейбір оқушылар: Шығармашылықпен жұмыс жасап, тақырыпты талдай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Мәтіннен негізгіні таба алады, екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі, оқиғаларға талдау жасай алады. Шығармашылықпен жұмыс жасай алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: ғалым, ағартушы

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер: оқылым, жазылым, айтылым

Талқылауға арналған тармақтар: «Шоқаның жастық шағы», «Омбыда оқуда болған жылдары», «Шоқан Уәлихановтың ғылыми зертеулері»

Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба? Шоқан Уәлиханов қазақ тарихында ерекше орын алады.

Жазылым бойынша ұсыныстар: «Берілген сөйлемді толықтыру» стратегиясы.

Алдыңғы тақырып

Ыбырай Алтынсарин

Жоспар

Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар



Басталуы



1.Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу, назарларын сабаққа аудару.
Оқушыларды топқа бөлу. Сыныпты 6 оқушыдан 4 топқа бөлу (мозайкамен). Ынтымақтастық ахуал жасау.
2. Конструктор әдісі. Бөлінген қима қағаздар арқылы үй тапсырмасын сұрауға көшемін.
Әр топтағы оқушылар қолдарындағы қима қағазға байланысты үй тапсырмасынан мәлімет айтады.

Түрлі-түсті қағаздар.


Оқулық

Смайликтер


Ортасы



Негізгі бөлім:
Үй тапсырмасы. Түсінік картасы
3.Блоб ағашына (жаңа сабаққа көшу) жаңа тақырып бойынша оқушылар қай деңгейде екенін белгілетемін.
4.Ойлан. Жұптас. Бөліс. Электронды оқулықтан бейнебаян көрсетемін. Осы көрсетелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтату үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беремін, оқулықты пайдаланып жеке өзі мәліметті оқытамын, жұбымен талқылатамын, топпен постер арқылы тақырыптарын қорғатамын.
5.Ойлау картасы. Бір оқушы дайын мәтінге сұрақ жазады, келесі оқушы сұрақ-жауапты талқылап, байланысын зерделейді
(сабақты бекіту).
Үй тапсырмасы. Түсінік картасы
3.Блоб ағашына (жаңа сабаққа көшу) жаңа тақырып бойынша оқушылар қай деңгейде екенін белгілетемін.
4.Ойлан. Жұптас. Бөліс. Электронды оқулықтан бейнебаян көрсетемін. Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтату үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беремін, оқулықты пайдаланып жеке өзі мәліметті оқытамын, жұбымен талқылатамын, топпен постер арқылы тақырыптарын қорғатамын.
5.Ойлау картасы. Бір оқушы дайын мәтінге сұрақ жазады, келесі оқушы сұрақ-жауапты талқылап, байланысын зерделейді.

Таныстырылым.


Оқулық.
Ақ қағаздар, маркерлер, қайшы, желім, суреттер.


Критерийлер жазылған бағалау парақшалары.

Аяқталуы



Қорытынды:
Оқушылар топ болып дайын постерлерді іріктейді. Неге таңдағандарын айтып, не жазылғанын айтып қорғайды. Түсінбей қалған жерлерін толықтырамыз, қараймыз.
Үйге тапсырма:
Тақырып бойынша тест сұрақтарын дайындау
(10-15 сұрақ)
Бағалау. Кері байланыс. «3.2.1. стратегиясы» ауызша, бүгінгі сабақтан алған 3 ақпарат, 2 ұнамды жағдай, 1ұнамсыз жағдайды айтып өту.

Тақтаға ілінген постерлер (шағын галерея)



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс

Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?




Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет