БЕКІТЕМІН
|
|
ПӘНІ
|
Биология
|
КЛАСЫ
|
6
|
МЕРЗІМІ
|
ТАҚЫРЫП
|
Мәдени және жабайы, біржылдық және көп жылдық, дәрілік және әсемдік өсімдіктер. Өсімдіктердің тіршілік формалары: ағаштар, бұталар, бұташықтар, шөптесін өсімдіктер.
|
МАҚСАТЫ
|
Оқушыларға сыни ойлау арқылы мәдени және жабайы өсімдіктердің ерекшеліктерін ұғындыру. Олардың тіршілік формаларын түсіндіру.
|
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
|
Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады;
Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді;
Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді;
Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді;
Ақпараттық білімдері сараланады;
|
КЕЗЕҢДЕРІ
|
РЕСУРСТАР
|
САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ
|
ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ
|
БАҒАЛАУ
|
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
|
Биология оқулығы
|
Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа «Ормандағы жануарлар» биінің ұимылдарын қайталау ұсынылады.
|
|
|
Қызығушылық
ты ояту
(3 минут)
|
«Биолог анықтамалығы» журналы
|
Оқытушы мәтіннен 4-5 басты сөздерді таңдайды және тақтаға жазады.
«а» нұсқасы: Жұптарға миға шабуыл әдісімен осы терминдерге жалпы түсініктеме беруге және олар келесі мәтінде қалай қатысатынын болжауға 5 минут беріледі.
«б» нұсқасы: Оқушыларға топта немесе жеке түрде берілген басты терминдерді қолданып баяндаманың өз нұсқасын құру және жазу ұсынылады.
|
Жекеленген оқушыларға көмек
|
Үш шапалақ
Өзара бағалау
|
Мағынаны тану
(15 минут)
(5 минут)
|
Биология оқулығы
Интернет желісі материалдары
|
1 саты: Оқушыларға берілген тақырып бойынша ойлану және не біледі және не ойлайтынын жазу ұсынылады;
2 саты: Ақпаратпен алмасу.
Тиімді пайдалануға ұсыныстар:
1. 1-сатыда 5-7 минуттық қатаң лимит;
2. Талдауда ойлар сыналмайды, бірақ қайшылықтар жазып алынады;
3. Айтылған ұсыныстардың жедел жазылуы.
|
Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады
|
Өзін өзі бағалау
|
Рефлексия
(10 минут)
|
|
«Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа тақырыпты бекіту
|
Дарынды оқушыларды анықтау
|
2-жұлдыз,
1-тілек.
|
Қорытындылау
|
Үйге тапсырма: Ұлпалардың ашылу тарихы туралы мәлімет жинақтау. Тақырып соңындағы сұрақтарды жазбаша дәптерге оындау.
|