Пәні: математика, 6ә , 6в – сынып. Күні: 01. 04. 2015
|
Тақырыбы:
|
Функцияның графикалық тәсілмен берілуі
|
Мақсаты
|
1.Білімділік: график арқылы берілген функцияларға есептер шығаруға машықтандыру.
2.Дамутышылық: функция ұғымын тереңірек меңгеруге, тақырыпқа ынта қойып тыңдауға дағдыландыру.
3.Тәрбиелік: Өзара көмекке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
|
Күтілетін нәтиже:
|
График арқылы берілген функцияларды меңгереді.
|
Ресурстар:
|
Электрондық оқулық, кішітіректер, стикерлер
|
Қолданылатын әдіс – тәсілдер:
|
«Айналмалы бекет», «Кім жылдам»
|
Пәнаралық байланыс:
|
Физика, сызу, қазақ тілі мен әдебиеті
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылармен амандасу,түгендеу. «Білімді мыңды жығады» білім туралы мақал- мәтелдерді сағат тілімен бағыттас бағытта айтып,психологиялық жағымды ахуал қалдырады.
|
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
I.Қызығушылықты ояту. 14 минут
|
-
Өткен тақырыптарды пысықтау мақсатында « Тасбақалар жүгірісі» әдісі қолданылады:
-
Функция кестемен қалай беріледі?
-
Функция кестемен берілгенде аргументтің берілген мәніне сәйкес функцияның мәні қалай табылады?
-
Кестенің қадамы дегенііз не?
-
Функция графигінің анықтамасын беріңдер.
-
Графиктен аргументтің берілген мәніне әйкес функцияның мәні қалай табылады?
-
Қандай жағдайда график функцияның графигі болады?
-
«Кім жылдам» әдісі арқылы берілген тапсыоманы орындау:
1315. у = 2х + 5 функциясының мәндерінің қадамы 2-ге тең кестесін құрып, графигін салыңдар. Мұндағы –4≤ х ≤2.
График бойынша мынаны табыңдар:
-
Аргументтің қандай мәнінде функцияның мәні 0-ге тең?
-
Графикке А(1; 7); В(3; 0) және С(–3; –1) нүктелерінің қайсысы тиісті?
-
Графиктің Оу осімен қиылысатын нүктесін координаталарымен жазыңдар.
|
Мультфильм атауларына байланысты 2 топқа бөлінеді:
«Кунг Фу Панда», «Человек – Паук».
«Тасбақалар жүгірісі» әдісі бойынша әр топ тапсырмаларға дұрыс жауап беру арқылы мәре сызығын кесіп өтеді
«Кім жылдам» әдісі бойынша берілген тапсырманы орындайды.
|
|