Сабақ №1 Тақырып: About animals Күні Мұғалімнің аты-жөні: Тукебаева Х. С



Дата25.01.2017
өлшемі377,54 Kb.
#8102
түріСабақ
3.10.15. Бекітемін:______________

Сабақ жоспары №1

Сабақ № 1


Тақырып: About animals


Күні

Мұғалімнің аты-жөні: Тукебаева Х.С


Сынып: 7

Қатысып отырғандары


Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

Ағылшын тілінде жануарлар жайлы жаңа сөздерді қолдану, мәтіннен етістіктің осы шағын ажыратып, білімін толықтыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Жануарларға байланысты жаңа сөздерді меңгереді, сөйлем құрайды

Етістіктің осы шағын ажыратады, өз бетінше мысал келтіреді.



Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Сыни ойланады. Сыни тұрғыдағы әдіс тәсілдерді қолдана алады

Кейбір оқушылар істей алады:

Оқушыда өз ойын өзгенің ойымен салыстыра алады, өз ойын еркін жеткізе алады.

Пайдаланған әдіс - тәсілдер

«Жүректен жүрекке» ойсергегі, «Топтастыру », «Жигсо» (құрастыру), «Венн диаграммасы» тәсілдері

Пайдаланған модульдер

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Ресурстар. Дереккөздер

Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра»баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер.

Көрнекі құралдар

Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті фламастерлер, қаламдар, ноутбук, компьютер


Алдыңғы оқу

Өткен сабақта оқушылар - Back to school тарауы бойынша тусінік алды, сонымен бірге етістіктіктің өткен шағын қайталап еске түсірдік

Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Оқушының әрекеттері

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі



Білу

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Бағалау


Қосымша  тапсырма

Рефлексия


Сыныптағы әрекеттер тәртібі

  1. Сәлемдесу




  1. Ынтымақтастық оқу ортасын құру

«Жүректен жүрекке» ойсергегі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында оқушыларға шеңбер құрғызып, тілек айта отырып, қолындағы жүрек жастықшаны қасындағы оқушыға береді.


  1. Топқа бөлу

Жануарлардың суреттерін тарату арқылы 4 топқа бөледі.

І топ – «Қасқыр»

ІІ топ – «Қоян»

ІІІ топ – «Түлкі»

ІҮ топ – «Тиін»
Бағалау парақтарын таратады:



Оқушының аты-жөні

Сұрақ-жауап

Мәтінді аударуы

Етістіктің осы шағымен сөйлем құрау

Тест тапсырмасын орындауы

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

«Қызығушылықты ояту» тәсілі арқылы сұрақтар қою, топтарға әр сұрақты таратып береді.



  • What kind of animals live in Kazakhstan? (І топ)

  • What kind of animals is the most important in our life? Why? (ІІ топ)

  • Do you know anything about animals in the forest? (ІІІ топ)

  • What kind of animals live in your village? (ІҮ топ)

Топтастыру» тәсілі: әр топтың өз атауына байланысты сұраққа жауап береді.

Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында  жаңа сөздермен таныстырады.



  • a squirrel-тиін

  • a wolf-қасқыр

  • a rabbit-қоян

  • a fox-түлкі

  • vast – зор, кең, үлкен

  • еxactly – дәл

  • fur – жүн, тері

  • feather - қауырсын

  • shell– қабық, қауыз

  • scale – қабыршық (балықтың)

  • cell – клетка

  • endanger –қауіпке душар ету  

  • rhino – мүйізтұмсық

  • rhinoceros in danger – мүйізтұмсықтар қауіпті жағдайда

  • out of danger – қауіпсіз

  • habitat – жануарлар мен өсімдіктердің таралу орны, табиғи орта

Берілген мәтінді топ ішінде талқылау, әңгімелеу.

«Жигсо» тәсілі арқылы мәтінмен жұмыс жасатады. Топтарға берілген мәтінді мағыналық төрт бөлікке бөліп береді.



«About animals» мәтіні

Our planet is home to a vast collection of animals. They live everywhere.

Animals are all around us, so it is easy to think that we know exactly what animals are.

But some animals have fur or feathers; others have shells or scales, while many have no hard body parts at all. Animals often have eyes, ears and legs.

Firstly, animals’ bodies are made of lots of cells. These cells work together, like a team. Secondly, unlike plants, animals need to eat.

Such animals as the tiger, black rhino and giant panda are now so rare that they are endangered.

Animals are in danger for many reasons, and most of these are to do with humans. People collect animals as pets, and hunt them for food and for ‘fun’. They destroy their habitats. We must look after the animals we have left, before it is too late.

Жаңа сөздерді қолдана отырып жаттығуды орындау.

Оқулықтағы жаттығуды жеке жұмыс ретінде жасатады.

Exercise 1. Match pictures to the words:



  1.            a squirrel     

  2.            a wolf

  3.            a fox

  4.            a rabbit 

Етістіктің осы шағын мәтіннен тауып, ажырату.

Етістік туралы слайд көрсетілімдері етістіктің осы шағын оқушылардың  есіне түсіреді, мысал келтіртеді. 

Exercise 2. Find Present Simple in the text

Венн диаграммасын пайдалану арқылы сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға таратып береді.

І топ –тиін/түлкі   

ІІ топ –түлкі/қасқыр  

ІІІ топ – қоян/тиін   

ІҮ топ-қасқыр/қоян

Дұрыс жауабын тұжырымдай отырып, тест жұмысын жасау

Тест тапсырмаларын береді:



  1. Why animals are in danger?

  1. People hunt and use animals as food

  2. People love animals

  3. Animals eat each other

  1. Find the English word for “табиғи орта”:

  1. Out of danger

  2. Feather

  3. Habitat

  1. What kind of animals are wild?

  1. Dog, cat, sheep

  2. Fox, wolf, squirrel

  3. Rabbit, pig, monkey

  1. Find sentence with Present Simple:

  1. I watched TV yesterday.

  2. Some animals have fur and feathers.

  3. The weather was cold last week.

  1. Сөйлемде етістік болмаған жағдайда:

  1. To be етістігінің формасы қолданылады.

  2. –s жалғауы жалғанады.

  3. Етістік өзгеріссіз қалады.

Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларғы хабарлайды.

Оқушыларға үйге қосымша тапсырма береді:

Exercise 4 Мәтінді оқып ішішен жануарларға қатысты сөздерді табу.

Жануарлар (қасқыр, қоян, түлкі, тиін) туралы қызықты мәлімет тауып келу.

Кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға стикер таратады.

Сәлемдеседі.


Ортаға шығып шеңбер болып тұрып, жүрек жастықшаны бір-біріне  беріп, тілек айтады.

Төрт топқа бөлінеді, әр топ мүшесі өз орнына отырады.

Өз арасынан топ басшысын сайлайды.

Оқушылар топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді. (Смайлик арқылы бағалау)

Оқушылар топ болып пікірлесіп кестені толтырады, бір топ мүшесі жауап береді.

Жаңа мәтінмен танысып, өз ойларын постерге түсіреді.

Әр оқушы жеке тапсырма орындайды, топ басшысы бағалайды.

Оқушылар етістік туралы еске түсіреді.

Оқушылар жұптасып жұмыс атқарады.

Оқушылар Венн диаграммасы арқылы жанурлардың ұқсастықтарымен айырмашылықтарын табады


Әр оқушы интерактивті тақтадан көрген тест тапсырмаларының жауаптарын дәптерлеріне түсіреді, екі оқушы бір-бірінің дәптерін тексереді.

Қосымша тапсырмалар

ды күнделіктеріне жазады.

Әр топ мүшесі стикерге өз ойын жазып, кері  байланыс парағына іледі.





Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?


Сабақ мақсатына жетті.

Оқушылар жануарлар туралы мағлұмат ала алды.

Сыныптағы ахуал қалыпты деңгейде болды.

Уақытты үнемдей алмай қалдық. Жоспардан ауытқушылықтар болды.



Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1. Постер қорғау.

2. Тест жұмысы
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1. Венн диаграммасы

2. Сергіту сәті
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.




6.10.15. Бекітемін:___________

Сабақ жоспары №2

Сабақ № 1


Тақырып: Life in the desert and tropical forest

Құндылықтар:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні: Тукебаева Х.С


Сынып: 7

Қатысып отырғандары


Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

Оқушылардың ағылшын тілінде сөйлеу, оқу қабілеттерін қалыптастыру , зат есімнің көпше түрі туралы білімдері мен дағдыларын кеңейту

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Жаңа сабақты меңгереді.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Тапсырмаларды орындай отырып, сыни ойлануға дағдыланады.

Кейбір оқушылар істей алады:

Оқушыда өз ойын өзгенің ойымен салыстыра алады, өз ойын еркін жеткізе алады.

Пайдаланған әдіс - тәсілдер

Сұрақ – жауап, кластерлер, жұптық жұмыс , жеке жұмыс

Пайдаланған модульдер

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Ресурстар. Дереккөздер

Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра»баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер.

Көрнекі құралдар

Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті фламастерлер, қаламдар, ноутбук, компьютер


Алдыңғы оқу

Жануарлар (қасқыр, қоян, түлкі, тиін) туралы қызықты мәліметтер тауып жазып келу

Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Оқушының әрекеттері

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі



Білу

Қолдану

Талдау

Қосымша  тапсырма


Жинақтау

Бағалау

Рефлексия


Сыныптағы әрекеттер тәртібі

    1. Сәлемдесу

Қызығушылықты ояту мақсатында сыныпка жан – жануарлар туралы жұмбақ жасыру

Топқа бөлу

Шөл дала және шөл далада тіршілік ететін жануарлар, тропикалық орман және тропикалық орманда тіршілік ететін жануарлардың суреттері арқылы 4 топқа бөледі.

І топ – «Desert»

ІІ топ – «Tropical forest»

ІІІ топ – «Animals inhabiting deserts»

ІҮ топ – «Animals inhabiting tropical forests»

Бағалау парақтарын таратады:





Оқушының аты-жөні

1 тапс.

Үй тапс


2тапс. Сұрақ - жауап


3 тапс.

Кластерлер әдісі



4 тапс.

грамматикалық тапс



5 тапс.

Тест тапсырмасын орындауы



1.

 

 

 

 

 




2.

 

 

 

 

 




3.

 

 

 

 

 




4.

 

 

 

 

 




 

«Қызығушылықты ояту» тәсілі арқылы сұрақтар қою, топтарға әр сұрақты таратып береді.

Do you know anything about life in the desert? (І топ)

What kind of animals live in the desert? (ІІ топ)

Do you know anything about life in the tropical forest? (ІІІ топ)

What kind of animals live in the tropical forest? (ІҮ топ)

Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында  жаңа сөздермен таныстырады.

a desert - шөл дла

a tropical forest – тропикалық орман

cool – салқын

insect – жәндік

lifeless – жансыз

hide – тығылу

seed – дән , астық

wither – солу

species – түр

Кластерлер әдісі

4 топ оқулықтағы 4 мәтін бойынша кластер құрастыру

І топ «Dogs and foxes»

ІІ топ «Grey wolf»

ІІІ топ «Life in the desert»

ІҮ топ «Life in the tropical forest»

Зат есімнің көпше түрі туралы слай көрсетіліп ,оқушылардың  есіне түсіреді, мысал келтіртеді. 

Төрт топтағы жекелеген оқушыларға тапсырмалар беру

Зат есімдерді көпше түрге айналдыр. Ережесін түсіндір
Тест жұмысын жасау

Тест тапсырмаларын береді:



Test

  1. Life in the desert is ... .

  1. lifeless

  2. wonderful

  3. interesting

  1. The trees are always … in the tropical forest.

  1. yellow

  2. red

  3. green

  1. When sun becomes cool in the desert?

  1. in the morning

  2. in the afternoon

  3. in the evening

  1. Көпше түрде де өзгеріссіз қалатын зат есімді табыңыз:

  1. carrot

  2. sheep

  3. woman

  1. Зат есімнің көпше түрі қандай жалғау арқылы жасалады?

  1. – ing

  2. - ed

  3. - s

 Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларғы хабарлайды.

Оқушыларға үйге қосымша тапсырма береді:

Омардың постеріне карап кез келген жануар туралы мағлұмат жинап келу

Кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға стикер таратады.


Сәлемдеседі.


Төрт топқа бөлінеді, әр топ мүшесі өз орнына отырады.

Өз арасынан топ басшысын сайлайды.

Оқушылар топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді. (Смайлик арқылы бағалау)

Жаңа мәтінмен танысып, өз ойларын кластерге түсіреді.


Әр оқушы жеке тапсырма орындайды, топ басшысы бағалайды.


Әр оқушы интерактивті тақтадан көрген тест тапсырмаларының жауаптарын дәптерлеріне түсіреді, екі оқушы бір-бірінің дәптерін тексереді.

Қосымша тапсырмалар

ды күнделіктеріне жазады.

Әр топ мүшесі стикерге өз ойын жазып, кері  байланыс парағына іледі.




Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?

Сабақ мақсатына жетті


Шөл дала мен тропикалық орманда тіршілік ететін жануарлар туралы мағлұмат ала алды.

Сынып ахуалы қалыпты жағдайда болды ,сынып төрт топқа бөлінді

Сәтті болды

Ауытқушылықтар болды. Тапсырмалардың орыны ауысып кетті. Ұмытып кетіп қайта оралып орындадым. Уақытты үнемдей алмай қалдым



Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1. Кластерлер әдісі

2. Тест
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1.

2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.



Бекітемін:______________

Сабақ жоспары №3

Сабақ № 1


Тақырып: Omar’s album

Құндылықтар:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні: Тукебаева Х.С


Сынып: 7

Қатысып отырғандары


Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

СТО технологиялары тапсырмаларын беру арқылы жануарлар өмірі туралы білімдерін толықтыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:




Оқушылардың көпшілігі істей алады:




Кейбір оқушылар істей алады:

.

Пайдаланған әдіс - тәсілдер




Пайдаланған модульдер

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Ресурстар. Дереккөздер

Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра»баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер.

Көрнекі құралдар

Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті фламастерлер, қаламдар, ноутбук, компьютер


Алдыңғы оқу

Постер дайындап келу

Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Оқушының әрекеттері

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі



Білу

Қолдану

Талдау


Жинақтау

Бағалау

Қосымша  тапсырма

Рефлексия


Сыныптағы әрекеттер тәртібі

Сәлемдесу


Ынтымақтастық оқу ортасын құру

Топқа бөлу

Түрлі түсті стикерлер тарату арқылы 4 топқа бөледі.

І топ – «Birds»

ІІ топ – «Fish»

ІІІ топ – «Beasts»

ІҮ топ – «Domestic animals»
Бағалау парақтарын таратады:



Оқушының аты-жөні

Үй тапсырм

Постер корғау



Мәтінді аударуы

Сұрақ қою қайта сұрақ қою

Грамма-

тикалық тапсырма



Тест тапсырмасын орындауы

1.

 

 

 

 




 

2.

 

 

 

 




 

3.

 

 

 

 




 

4.

 

 

 

 




 

 

«Қызығушылықты ояту»

Game : “Make a word”
Bare- Ocw- Igrfafe-

Dirb- Crcoldieo- pihpo- Lcame- konmey- shore-

Tac- Inio- bezar-

sahkr- braibt- gota-

Оқулықтағы Омардың салған постері туралы сұраққа жауап беру . Үйден дайындап келген постерлерін корғау.

Мәтінді оқу аудару

Сұрақ қою қайта сұрақ қою әдісі арқылы әр топ бір біріне сұрақ қояды

Сын есімнің шырайларына байланысты жеке тапсырмалар орындайды

Алған білімдері арқылы «Семантикалық карта» толтыру

Semantic map



facility


Habitat

Method of movement

What group of animals?

What to eat?

Water

earth

air

flies

floats

walks

fish

predator

birds

meat

fish

plants

Camel





































Whale





































Golden eagle





































Wolf





































Топтық бағалау жүргізу.

Смайликтермен формативті бағалату.

Сүйкті жануарыңның суретін салып ол туралы мағлұмат біліп келу

«Не білдім?, Не білгім келеді? Не білемін?» кері байланыс стикерін тарату.


Сәлемдеседі.


Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер тілеу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Төрт топқа бөлінеді, әр топ мүшесі өз орнына отырады.

Өз арасынан топ басшысын сайлайды.

Оқушылар жасырынған жануарлардың аттарын табуы керек

Үйге берілген тапсырма бойынша өз ойларын постерге түсіреді.
Төрт топқа бөліп оқып аудару

Әр топ мүшелері бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне сұрақ қояды


Оқушылар сын есімнің шырайлары туралы еске түсіреді.

Карточкада жазылған тапсырмаларды орындайды
Оқушылар жұптасып жұмыс атқарады.

Тапсырмаларды күнделікке жазады


Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады.



Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?

- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?


Сабақ мақсатына жетті.

Жануарлар туралы мағлұмат ала алды



Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1.

2.
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1.

2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.




Бекітемін:______________

Сабақ жоспары №4

Сабақ № 1


Тақырып:


Күні

Мұғалімнің аты-жөні: Тукебаева Х.С


Сынып: 7

Қатысып отырғандары


Келмегендер саны

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

СТО технологиялары арқылы жаңа сабақтың мазмұнын меңгерту.

Есте сақтау қабілеттерін арттыру.



Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Сабақтың мазмұнымен танысады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Сыни ойланады.

Кейбір оқушылар істей алады:

Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай білуге дағдыланады.

Топта жұмыс жасауға қалыптасады.



Пайдаланған әдіс - тәсілдер




Пайдаланған модульдер

СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Ресурстар. Дереккөздер

Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра»баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер.

Көрнекі құралдар

Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті фламастерлер, қаламдар, ноутбук, компьютер


Алдыңғы оқу

Өткен сабақта оқушылар - Back to school тарауы бойынша тусінік алды, сонымен бірге етістіктіктің өткен шағын қайталап еске түсірдік

Жоспар

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Оқушының әрекеттері

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі



Білу

Қолдану


Талдау

Жинақтау

Бағалау


Қосымша  тапсырма

Рефлексия


Сыныптағы әрекеттер тәртібі

Сәлемдесу


Төрт жануардың суреті арқылы Топқа бөлу

Жануарлардың суреттерін тарату арқылы 4 топқа бөледі.

І топ – «Піл»

ІІ топ – «Жолбарыс»

ІІІ топ – «Мүйізтұмсық»

ІҮ топ – «Кит»
Бағалау парақтарын таратады:



Оқушының аты-жөні

Миға шабуыл

Топтас

тыру


Ассоциа

ция


Жұптық жұмыс

Венн диаграммасы


1.

 

 

 

 

 




2.

 

 

 

 

 




3.

 

 

 

 

 




4.

 

 

 

 

 




 

«Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін.



«Қызығушылықты ояту» тәсілі арқылы ойын ойнату «Жоғалған сөздерді тап»

Game 4 “Word search”

Find fifteen more animal words in the word square.

A

C

A

M

E

L

I

O

N

D

L

S

M

F

G

W

N

V

T

H

O

R

S

E

M

K

P

K

O

O

I

D

I

E

F

P

V

D

W

G

I

C

A

L

M

O

N

K

E

Y

O

M

R

I

O

W

T

F

A

G

E

L

E

P

H

A

N

T

S

G

V

O

L

H

R

A

B

B

I

T

I

G

E

R

C

X

S

G

O

D

E

E

R

T

C

O

W

M

D

S

W

O

T

U

A

S

H

E

E

P

Q

L

Q

E

Q

R

S

P

R

T

V

Z

H

R

E

A

«Топтастыру» тәсілі: әр топтың өз атауына байланысты сұраққа жауап береді.

Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында  жаңа сөздермен таныстырады.

Hunt – аңшылық

Hunter – аңшы

Ivory tusk – пілдің мүйізі

Appear – жеткілікті

Мәтінді төрт бөлікке бөліп ассоциация құрастыру

Жұптасып жұмыс жасату мақсатында оқулықтан жаттығу жасатады.

Сергіту

Венн диаграммасын пайдалану арқылы сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға таратып береді.

І топ –жолбарыс/кит  

ІІ топ –піл / мүйізтұмсық

ІІІ топ – кит/піл  

ІҮ топ-мүйізтұмсық/жолбарыс

Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларғы хабарлайды.

Оқушыларға үйге қосымша тапсырма береді:

Exercise 4 Мәтінді оқып ішішен жануарларға қатысты сөздерді табу.

Жануарлар туралы қызықты мәлімет тауып келу.

Кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға стикер таратады.

Сәлемдеседі.


Ортаға шығып шеңбер болып тұрып, жүрек жастықшаны бір-біріне  беріп, тілек айтады.

Төрт топқа бөлінеді, әр топ мүшесі өз орнына отырады.

Өз арасынан топ басшысын сайлайды.

Оқушылар топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді. (Смайлик арқылы бағалау)

Оқушылар топ болып пікірлесіп кестені толтырады, бір топ мүшесі жауап береді.

Оқулықтағы сұраққа бірлесіп отырып жауапберу

Жаңа сқздермен танысыады

Оқулықтағы грамматикалық жаттығуды орындайды

Венн диаграммасы арқылы жануарлардың ұқсастықтарымен айырмашылықтарын табады

Жаңа мәтінмен танысып, өз ойларын постерге түсіреді. Тапсырма соңында топ баяндаушысы түсіндіріп, қосымша сұрақтарға жауап береді.

Әр оқушы жеке тапсырма орындайды, топ басшысы бағалайды.

Оқушылар етістік туралы еске түсіреді.


Оқушылар жұптасып жұмыс атқарады.

Әр оқушы интерактивті тақтадан көрген тест тапсырмаларының жауаптарын дәптерлеріне түсіреді, екі оқушы бір-бірінің дәптерін тексереді.


Қосымша тапсырмалар

ды күнделіктеріне жазады.

Әр топ мүшесі стикерге өз ойын жазып, кері  байланыс парағына іледі.





Рефлексия

Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз

- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме?

- Оқушылар бүгін не үйренді?

- Оқу ахуалдары қандай болды?

- Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма?



- Мен уақытттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқуларға жол бердім және неліктен?




Қорытынды бағалау

Сабақтың қай аспектісі оқыту мен оқу барысында жақсы өтті?

1.

2.
Оқыту мен оқу барысында қай екі әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

1.

2.
Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді?

1.

2.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет