Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: §14.Сызықты алгоритмдерді программалау.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға сызықты алгоритмді құру программасын үйрету.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Сызықтық алгоритм туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Алгоритм түрлерін біледі.
|
Кейбір оқушылар:
|
Сызықты алгоритмді блок-схемасын құруды біледі.
|
Тілдік мақсат
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Қадамдар, блок-схема,компиляция.
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
1.Сызықты алгоритм дегеніміз не? Мысал келтір.
2.Программаны компиляция мен орындауға қалай жібереді?
3. Программаның басы басы мен соңындағы операторлар қалай жазылады?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Берілген есептерді блок-схемада, Паскаль программалау тілінде өрнекпен жазу.
|
Алдыңғы оқу
|
§13. Сандық функциялар.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
Басталуы
5мин
5мин
|
1.Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару. Сергіту сәті «Сіздің жақсы қасиеттеріңіз»
Мақсаты: оқушылардың бір-біріне жақсы қасиеттерін айтқыза отырып, достық қарым-қатынастарын нығайту, топтық жұмыста жағымды қарым –қатынасты орнату.
2 «Сиқырлы таяқша» әдісі,
өтілген тақырып бойынша сұрақтарға оқушылар таяқшаны бір-біріне беру арқылы жауап береді
Мақсаты: өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау
|
Компьютерлер, ноутбуктар
7 сынып оқулық. Вьюшкова Е.А, Параскун Н.В, Бекетауов Б.А.
|
Өзін-өзі бағалау
|
Ортасы
5 мин
10 мин
15 мин
|
Сызықты алгоритмдерді программалау туралы түсіндіру.
Мақсаты:Оқушыларға сызықты алгоритм туралы мағлұмат беру.
«ДЖИГСО» әдісі, әр топ өзіндік жұмысты оқып, талқылайды.
Мақсаты: өткен тақырыпты тексеру.
Әрекеттері бірінен соң бірі тізбектеле орындалатын алгоритмдер сызықты алгоритм деп аталады. Сызықты алгоритмдерді программалау есепті шешу кезеңдерімен сәйкес жүргізіледі. Соңғы кезеңде программада нені толықтыру қажет екені анықталады.
Деңгейлік тапсырмалар.
|
7 сынып оқулық. Вьюшкова Е.А, Параскун Н.В, Бекетауов Б.А.
|
Өзін-өзі бағалау
|
Аяқталуы
2 мин
3 мин
|
Үй тапсырмасын беру .
Сұрақ-жауап әдіс арқылы сабақты аяқтау.
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
|
Жеке жұмыс
Дарынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі
|
Оқушылардың үй тапсырмаларын сұрақ-жауап арқылы тексеріп,өзін-өзі бағалайды;
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы бағалауда оқушылар сабақ барысында алған білімдерін есепке алып, өзін-өзі бағалайды.
|
математика,сурет, ағылшын тілі
өмірмен байланыс
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |