Сабақ: 24 4 Сыныбы: 2 «Г» Мерзімі: 11. 10. 2013 Тақырыбы: Қожанасыр туралы әңгімелер



Дата01.02.2017
өлшемі170,16 Kb.
#8444
түріСабақ
Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Жәйрем кенті Жәйрем №10 жалпы білім беретін орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Айжан Токтагуловна

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақ: 24 - 4

Сыныбы: 2 «Г»

Мерзімі: 11.10.2013

Тақырыбы: Қожанасыр туралы әңгімелер

Мақсаты: Халқымызға тән сөйлеу тілінің ерекшелігін мәтін арқылы аша түсуге мүмкіндік жасау. Мәтіннің мазмұнын түсініп оқу.

Міндеттер: Оқушылардың бойына жақсы қасиеттерін сіңіріп, оқиғаға сын көзбен қарауға қалыптастыру.

Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушылардың сұрақ қою арқылы жан-жақты ойлауы,еркін пікір айта білуі;

Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;

Адам бойындағы жақсы қасиеттерге тәрбиелеп, жаман қасиеттерден (қызғаныш, мақтаншақ,) аулақ болуды түсінуі;
Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Миға шабуыл» стратегиясы, «Болжау» стратегиясы, «Бірге ойлаймыз» стратегиясы , Сергіту сәті, Рефлексия «+, - , ?», Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау

Уақыты

Сабақ кезеңдері



Жоспар мазмұны

Мұғалім іс – әрекеті

Оқушы іс – әректі

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

3 минут


Психологиялық ахуал

Оқушылардың топқа бөлінуі

Оқушылар түрлі – түсті стикерлердің түсімен топқа бөліну.

  1. топ Көк

  2. топ Қызыл

  3. топ Сары

  4. топ Жасыл

Өте жақсы!

стикерлер

Тұсаукесер бөлімі

8 минут



Өткен сабаққа шолу

«Өтірік өлең»



Өтірік өлеңді жаттау.

Өтірік өлең жазу



Өздері жазған өтірік өлеңдерін жазу.

Өлеңді жатқа айту







Дәптер, смайлик

2 минут

Сергіту сәті

Шыршаның биі

Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.

Жарайсыңдар!

Итантербел-сенді тақта

Негізгі бөлім

8 минут


«Миға шабуыл»

стратегиясы


«Болжау»

стратегиясы




Мұғалімнің сұрағы:

-Сен білесің бе?

Слайдпен жұмыс

Суреттегі кісі кім?

Бүгінгі өтетін тақырыбымызды кім айтады?


Оқушының жауабы:
Слайдтағы суреттер бойынша оқушылардың пікірін тыңдау.

Алдар, Қожанасыр



«Қожанасыр туралы әңгімелер»





Интербелсенді тақта

2 минут

Топтасу

Топқа ат қою.

Ертегі кейіпкерлеріне байланысты ат қою.

1-топ: «Алдар»

2-топ: «Қожанасыр»

3-топ: «Қылмойын»

4-топ: «Қарынбас»








5 минут

Оқулықпен жұмыс
Сөздікпен жұмыс

«Қожанасыр туралы әңгімелер» әңгімесін ызыңдап оқу.

Сендерге осы мәтінде қиын сөз кездесті ме? Ол қандай сөз?



Оқушылардың мәтінді қатесіз оқуы.

1 – топ: Қожанасыр туралы әңгімелер.

2 – топ Қожанасыр мектепте.

3 – топ: Төрттен төртті алса, не қалады?

4 – топ: Сипаттама.
Мысқыл – сықақ, келеке.

Жат қылық – лайықсыз мінез.

Дәптерлеріне жазу




Әдебиеттік оқу оқулығы, дәптер

8 минут

Білімді бекіту

«Бірге ойлаймыз» стратегиясы



Берілген тапсырманы орындау

Берілген тапсырманы бірлесе отырып орындау

1 – топ: “Қожанасыр мектепте” сахыналық қойылым
2 – топ: “Төрттен төрт алса, не қалады?” сахыналық қойылым.
3 – топ: Қожанасырға мінездеме беру.
4 – топ: “Қожанасыр” сөзіне ребус құрау.




Әдебиеттік оқу оқулығы,

Флипчарт, маркер,



Рефлексия

5 минут



«+, -, сабақтың қай кезеңі қызықты болды?»

Әр оқушыға стикер таратып беру



Ұнаған кезеңге +

Ұнамаған кезеңге –

Қай кезең қызықты болды жазу?





Стикер

2 минут

Үйге тапсырма

Мәтінді оқу. Қожанасырдың суретін салу


Күнделікке жазып алу




Күнделік

Бағалау

4 минут



Формативті бағалау, өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы

Өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы, топ басшылар бір – бірінің топтарын бағалау

Өз – өзін бағалау.

Топбасшының бағалауы








Өз- өзін бағалау

Өзге топты бағалау

Жиынтық баға

1топ

















2топ



















3топ



















4топ

























Бағалау парағы














Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет