Сабақ № 26
|
Үмбетәлі Кәрібаев атынлағы орта мектеп МДШО
|
Күні: 08.12.2016
|
Мұғалімнің аты-жөні: Харабай Е
|
Сынып: 10 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісіне есептер шығару
|
Оқу мақсаттары
|
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін қолданып есептер шығарту.
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы: Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлығын тұжырымдайды; түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белігісін қолданып, есептер шығару
Оқушылардың көпшілігі: жазықтықпен түзудің перпендикулярлығын есептер шығару барысында тиімді әдістерді қарастырады; күнделікті өмірден мысалдар келтіреді,
|
Жетістік критерийлері
|
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін тұжырымдайды;
Есептің шартына сай кескіндерін салады;
Кеңістіктегі түзу пен жазықтықтың перпендикулярлығына байланысты есептерді шығарады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
кеңістіктегі түзулер мен жазықтықтардың перпендикулярлығын тұжырымдайды;
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Егер түзу жазықтықтағы түзуге перпендикуляр болса, онда түзу осы жазықтыққа перпендикуляр болады;
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, логикалық ойлау, елестету дағдылары қалыптасады; Достық, адамгершілік қасиеттері артады.
|
Ойлау дағдылары
|
Түсіну, қолдану, жинақтау
|
Пәнаралық байланыстар
|
Алгебра , сызу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ақпаратты табу, қосымшаларды пайдалану арқылы АКТ-ны қолдану.
|
Қолданылатын әдіс -тәсілдер
|
. .Ұйымдастыру кезеңі. Оқытудағы жаңа тәсілдер,
сыныпты топқа бөлу, ынтымақтастық орта құру.
2.Мағынасын ашу. Сыни тұрғыдан ойлау стратегияларын қолдану «Миға шабуыл», , ассоциация, «Ойлан-жұптас-бөліс»
4. қорытындылау. АКТ пайдалану тест
|
Бастапқы білім
|
Перпендикуляр түзу, және жазықтық туралы мәлімдеме жасайды . Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін тұжырымдайды.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
2 минут
Ортасы
5 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
-оқушыларды түгендеу;
-сабаққа даярлықтарын тексеру;
-сабаққа көңілдерін аудару.
ІІ. Үй жұмысын тексеру. Ең үздік сұрақ әдісі
ІІІ. Оқушыларды жұпқа бөлу.
IV. Өтілген тақырыпты пысықтау:
Ассоцияция (Топтық жұмыс)
Түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы;
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісі
Миға шабуыл:
Жазықтыңтың кез келген нүктесі арқылы берілген түзуге перпендикуляр неше жазықтық өтеді?(Жазықтықтың кез-келген нүктесі арқылы берілген түзуге перпендикуляр, оған қоса тек бір ғана, жазықтық өтеді.)
Жазықтыңтың кез келген нүктесі арқылы берілген түзуге перпендикуляр неше түзу) өтеді ?(Жазықтықтың кез-келген нүктесі арқылы берілген жазықтыққа перпендикуляр, оған қоса тек бір ғана, түзу өтеді.)
Екі жазықтық түзуге параллеь болса , онда жазықтықтар қалай орналасады?
Егер екі жазықтық түзуге перпендикуляр болса, онда олар паралель.
V. Жұптық жұмыс: №2,3 44 бет
VІ. Жеке жұмыс:Деңгейлік тапсырмалар
1) ABCD-квадрат, d α
AC = 8см, OE = 4см, EC = x-?
2-тапсырма
|
Геометрия оқулығы 10 сынып Мектеп 2014
3-қосымша
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
ІХ. Рефлексия жазу.
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
«Көршіңізге айтыңыз»,
«Өз-өзіңді бағала»
Х. Үйге тапсырма: С деңгейі
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Қиынырақ есептер беріп, олардың нәтижесімен қорытынды жасату; Жеке тапсырмалар беру арқылы; Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|