Сабақ: 3 Бөлім: Тіл және алаш идеясы Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата10.10.2023
өлшемі82,59 Kb.
#184573
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
10 ҚГБ Қазақ тілі №3


1- тоқсан . 10-сынып ҚГБ «Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары _______________________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ: 3
Бөлім: Тіл және алаш идеясы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10 «а»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Алаштың тілдік мұрасы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

10.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп,
мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу
10. 4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды,
Оқушылардың басым бөлігі;
Көтерілген мәселеге баға береді;
Кейбір оқушылар:
Өз пікірін айтады;


Тілдік мақсаттар

Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология:
Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б.

Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

  • Тіл мен мәдениет

Жалпы адамзат құндылығы:

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық;

  • Жауапты азаматтық позиция;

  • Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет;

  • Өмір бойы білім алу.

Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі.

Пәнаралық байланыс

Әдебеит

Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану

Ақпаратты іздеу,таныстырылым жасау.

Осыған дейін меңгерілген білім




Жоспар

Сабақтың кезеңі

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Сабақтың басы


5 минут

Сабақтың ортасы


30 минут


І. Ұйымдастыру кезеңі.

Тыңдалым алды тапсырмасы беріледі .



Еске түсірейік!
Тілдік норма дегеніміз – тілдегі бірізділік, тіл материалдарын нормалау деген сөз, белгілі бір тәртіп, заңдылыққа бағындыру.
Норма — үнемі жетіліп отыратын категория.

Үй тапсырмасы алу шартын түсіндіреді.





«Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері. Оқушылар бір -біріне ыстық ықылас білдіреді де қолындағы жүректі келесі оқушыға береді. Әрі қарай сол оқушы өзіннен кейінгі тұрған оқушыға ықыласын білдіріп жүрегін ұсынады. Дәл солай шеңбер бойымен шалғасады.


Тыңдалым алды тапсырма
https://youtu.be/aLjmEAPuyuc
Видеосілтеме арқылы өтіп, мұқият қарап, тыңдап шығыңыз.
1. Алаш қайраткерлері қандай негізгі мәселелерді көтерді, өз ойыңызды айтыңыз.
2. Алаш зиялыларының көздеген мақсаты бүгінде жүзеге асты ма?
Тыңдалым тапсырмасы


Оқулық. 2-тапсырма, 7-бет. Мәтінді оқып, онда көтерілген мәселеге өз ойыңызды білдіріңіз.
«Түртіп алу» әдісі бойынша мәліметтерді жазады.


Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтап, өз пікіріңді білдір.

Мәтіндегі фактілер

Мәтін идеясы

Көтерілген мәселе










Менің пікірім






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет