Сабақты ұйымдастыру кезеңі: оқушыларды түген-деп,сергіту сәтін өткізеді.
2.Топқа бөлу:
3.Ереже тағайындау
4. Сабаққа мақсат қою
5. Үй тапсырмасын сұрау:
6. Үй тапсырмасын бекіту
7.Сергіту сәті
8. Жаңа сабақ.
9. Сөздік жұмысы
10. Танымдерек
11. Жаңа сабақты бекіту:
12.Қосымша шығармашылық жұмыс
13. Сабақты қорытындылау
14.Үй тапсырмасы
15.Бағалау
16. Кері байланыс
|
1.Сергіту сәтін орындайды. 1 мин. (Қимыл-әрекет арқылы).
Сабаққа көңілді, жағымды әсермен кіріседі.
2. Бөлінген топтарында әр топ өз көшбасшысын тағайындайды, 1 мин. (Оқытуды басқару және көшбасшылық).
Балаларды көшбасшы бағалайды
Тақтада бұрынғы ережелер бар
4. Мақсат оқушылардан сұрақ-жауап арқылы қойылады , тиянақталады, 2 минут
1-тапсырма. Миға шабуыл – бұл стратегия арқылы оқушылар бұрынғы білімдерін еске түсіреді, тез әрекет етеді,
2минут
Сұрақтар:
Қандай шешендерді білеміз?
Өткен тақырыптағы аңыз – әңгіме қалай аталады
Басты кейіпкері кім?
Жиренше қандай адам?
Жиренше кімді жақтады?
Экрандағы суретке қарап – «Суреттерді сөйлету» (шығармашылық жұмыс) 5мин
баяндап беру;
кейіпкер болып сөйлеу;
көрсету.
«Қаңбақ» 1мин
«Тайкелтірдің төрелігі»
Жаңа сабақтың барысы:
1. Тайкелтір туралы мәлімет (ЭО аудиожазба арқылы тыңдайды)
2 мин
2. Тайкелтірдің төрелігі (ЭО аудиожазба арқылы тыңдайды) 2 мин
3. Сөздік жұмысы 2 минут
Пана болу –қамқор болу
Түзу бағыт – дұрыс жол көрсету
Атқосшы – ат күтуші көмекші
Төрелік , бітім – әділ шешім айту;
Күрке – өте кішкентай үй;
Қол қусырып амандасу- аса сыйластық көрсетіп, қос қолдап сәлем беру;
Зер - әшекейдің түрі;
Тобылғы – қызыл түсті бұта (өсімдік);
Байырқалап қарау – бақылап , зерттеп қарау (смотреть изучая);
Өнегелік жол туралы оқулықтан мәлімет оқу 2 минут
тапсырма – Әңгімені кезектесіп оқу 4 минут
2- тапсырма-«Біз таптық!» - Мәтінмен жұмыс:
1-топ -Төле бидің ойын тауып оқу- 1мин
2- топ -Төле бидің сөздерін тауып оқу - 1мин
3-топ -Тайкелтірдің сөздерін тауып оқу – 1 мин
Жеке тапсырма - Таласқан жігіттердің сөзін тауып оқу 1 мин 28мин
Жаңа тақырып бойынша ойлануға сұрақ
– таласқан екі адамның сөзге тоқтауы нені білдіреді? 2мин
Топпен жұмыс .
«Дәлелдеу» постер арқылы қорғау 5+3 мин
1-топ. «Қыс жақсы»
2-топ «Жаз жақсы»
3-топ «Күз жақсы»
«Фишбоун» әдісі арқылы 2 минут
«Тайкелтірдің төрелігі» шешендік сөзін толық оқып келу. 1 мин
Көшбасшы бағалайды
Топ басшысын мұғалім бағалайды. 3 мин
(оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау).
Кесте толтырады 1мин (қосымшада)
|