Сабақ:4
|
|
Күні: 7.09.2016ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сахыева Н.С.
|
Сынып: 11 «А»
|
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Тақырып:
|
Сапарға шығу, жол, таныстық туралы мақал-мәтелдер, тыйым сөздер
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын
оқу мақсаттары
|
Саяхат жайлы мақал-мәтелдермен танысу. Тыйым сөздерді ұғу. Етіс категориясы бойынша пысықтау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: етіс жұрнақтарын жалғап, түрлендіре алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: етіс түрлерін ажырата алады.
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік қор: адым, серік, сапар, мақсат
Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: жолаушы азығы, кесіп айту, қара шаңырақ, дәм тату
|
Бағалау критерийлері:
|
Саяхат жайлы мақал-мәтелдермен танысады. Мағынасын аша алады. Тыйым сөздерді ұға алады. Етіс категориясы бойынша сөздерді түрлендіре алады.
|
Алдыңғы оқу
|
Саяхатқа шығу
|
Жоспар
|
|
Мұғалімнің іс- әрекеті
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин.
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
"Шаттық шеңбері".
Сабақ мақсаты мен міндеті жайлы таныстыру. Бағалау критерийлерімен таныстыру.
|
|
Ортасы
2мин.
5 мин.
10 мин.
5 мин
10мин
|
І. Тақырыпты ашу
1. Жолаушыны жол сынайды.
2. Барар жол ұзақ болса,
Қайтар жол қысқа болар.
3. Жол мақсаты – жету.
ІІ. Оқулықпен жұмыс .
Мақал-мәтелдерді оқып, мағынасын ашу.
ІІІ. Тыйым сөздер
Жүкпен жолға шыққанда, тұз алмайды.
Сейсенбі күні алыс жолға шықпайды.
Жұма күні көшуге болмайды. Жұма – қасиетті күн.
Жүрер жолдың уақытын кесіп айтуға болмайды.
І. Жұптық жұмыс.
Етіс категориясы бойынша бірнеше сөзді түрлендіру
Бар, айт, жүр, кел.
ІҮ.Диалогті жалғастыру
Ү.Деңгейлік тапсырма
Сөйлемдерден етістік сөздерді теріп жазып, өзгелік етіс жасаңдар.
А- етіс категориясына түрлендіру
В –етістіктерді табу
С –сөз тіркестерінен сөйлемдер құрау
|
Түрлі түсті карточкалар
Оқулық, 16-бет
Оқулық, 16,17-беттер
Тірек-сызба, оқушы анықтамасы
|
Соңы
3мин.
2 мин.
|
Кері байланыс
Қалыптастырушы және жинақтық бағалауды жүзеге асыру.
Үйге тапсырма. 1-тапсырма, І деңгей.
Шағын мәтін құрастыру
|
стикер
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Ынтымақтастық ортасын құру
Деңгейлік тапсырма – І деңгей
|
Сұрақ-жауап (балмұздақ таяқшаларын тарату арқылы)
|
Қазақ әдебиеті, орыс тілі
Мектепте ҚЕ сақтау
Әдептілікке, мейірімділікке, кішіпейілділікке тәрбиелеу. Білім алуға баулу.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|