Сабақ №40 Күні: 17. 112015ж Тақырыбы: Киіз үйдің ішкі көрінісі



Дата05.06.2017
өлшемі49,04 Kb.
#17919
түріСабақ
Сынып: 9 Сабақ №40 Күні: 17.112015ж

Тақырыбы: Киіз үйдің ішкі көрінісі

Мақсаты: Теміржол бекеті мәтінінің мағынасын аша отырып,төл сөз бен төлеу сөздердің жасалу жолдары туралы мәлімет беру

Күтілетін нәтиже: Мәтіннің мағынасын түсінеді.Мәтінді оқи отырып сұрақтарға жазбаша жауап береді.Төл сөздерді төлеу сөздерге ауыстырып жазады.

Пәндік: орыс тілімен байланыстыра отырып түсіндіру

Тұлғалдық адамдармен жылы қарым-қатынас орнатуға ұмтылу

Жүйелік-әрекеттік: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен сөйлеу барысында төл сөздерден төлеу сөз жасап , өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу

Сөздік жұмысы:

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері(уақыты)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2мин.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару ұйыдастыру



Оқушылар сабаққа дайын болып отырады.

Оқушылар көңілін сабаққа аударады.



Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.

3 мин.

Мұғалім өткен сабақты мен жаңа сабақты сабақтастырады.

Оқушылар мұғалімді мұқият тыңдайды.

Жаңа сабақ

15 мин.

1-тапсырма. Мәтінді сөздіктің көмегімен түсініп оқып, киіз үй жабдықтарының атауын көшіріп жазу.

2-тапсырма. Өлеңде кездескен киіз үйдің жиһаздарына берілген анықтамаларды атауымен сәйкестендіру.

5-тапсырма. Жапсырмадағы №7, №8 суреттерге қарап, мәтін құрау. Бұл тапсырманы сыныпты төрт адамнан топтарға бөліп, жұмыс жүргізуге болады. Жұмысты мынадай жоспар бойынша жүргізе алады.

1. Суреттен зат есімдерді, етістіктерді, сын есімдерді теріп жазып, сөз тіркестерін құрау. Сын есім + зат есім; зат есім + етістік; сан есім + зат есім.

2. Құрастырылған сөз тіркестерінен жай сөйлем Құрау.

3. Жай сөйлемдерден құрмалас сөйлемдер құрау.

4. Мәтін құрастыру. Мәтінге ат қою.

6-тапсырма. Берілген қатардағы артық сөзді алып тастап, көшіріп жазу.


Мәтінді оқып орыс тіліне аударады,сөздіктің көмегімен.1-1-тапсырма. Мәтінді сөздіктің көмегімен түсініп оқып, киіз үй жабдықтарының атауын көшіріп жазу.

2-тапсырма. Өлеңде кездескен киіз үйдің жиһаздарына берілген анықтамаларды атауымен сәйкестендіру.

5-тапсырма. Жапсырмадағы №7, №8 суреттерге қарап, мәтін құрау. Бұл тапсырманы сыныпты төрт адамнан топтарға бөліп, жұмыс жүргізуге болады. Жұмысты мынадай жоспар бойынша жүргізе алады.

1. Суреттен зат есімдерді, етістіктерді, сын есімдерді теріп жазып, сөз тіркестерін құрау. Сын есім + зат есім; зат есім + етістік; сан есім + зат есім.

2. Құрастырылған сөз тіркестерінен жай сөйлем Құрау.

3. Жай сөйлемдерден құрмалас сөйлемдер құрау.

4. Мәтін құрастыру. Мәтінге ат қою.

6-тапсырма. Берілген қатардағы артық сөзді алып тастап, көшіріп жазу.


Дәптермен жұмыс

20 мин.




Босаға




Маңдайша




Табалдырық




Күлдіреуіш




Шөміш







Босаға

Екі босағаны жоғары жағынан ұстап тұратын берік ағаш

Маңдайша

Түндікті көтеріп тұратын ағаштан иіп жасалған бөлшек

Табалдырық

Кереует

Күлдіреуіш

Киіз үйдің маңдайшасы мен табалдырығын қосатын жөне кереге бекітілетін ағаш

Шөміш

Қазанды оттан түсіргенде қолға киетін қолғап тәрізді киіз




Жаңа сабақты қорытындылау1 мин.

Киіз үйдің ішкі жасауын атаңдар Күлдіреуіш деген не?

Киіз үйдің маңдайшасы мен табалдырығын қосатын жөне кереге бекітілетін ағаш

Рефлексия

Үйге тапсыр2 мин.



6-тапсырма. Берілген қатардағы артық сөзді алып тастап, көшіріп жазу

Стикерларға: не білдім... не түсіндім... деп жазуды ұсынады Оқушыларкүнделікті толтырады.

Бағалау 2мин.

Алған бағаларын қою




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет