Сабақ 7 404дт қатысатындар саны: Сабақта Жоқ



Дата07.02.2022
өлшемі24,93 Kb.
#90495
түріСабақ
Байланысты:
ЖОСПАР ЖАҢАРТЫЛҒАН



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:






Баишев жоғарғы медициналық колледж:




Мерзімі:




Мұғалім:




Сынып:
Сабақ 7

404ДТ

Қатысатындар саны:______





Сабақта Жоқ:______

Сабақтың тақырыбы



Гимнастика сабағындағы қауіпсіздік ережесі.



Сабақтың мақсаты
(оқу бағдарламасына сілтеме)

Денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну



Сабақтың тақырыбы



Барлық оқушылар үйренеді:

Гимнастик ілімдерімен жаттығулары біледі

Жетістік критерийі

1. Қауіпсіздік ережесін сақтау
2. Гимастика ілімін түсінеді

Тілдік мақсат

Орысша: Бег, прыжок, кувырок, группировка, стойка
Қазақша: Жүгіру, секіру, топтау, қалып, тоңқалаң асып түсу
Ағылшынша: Running, jumping, somersaults, group, rack

Құндылықтарды
дарыту



1. Ынтымақтастық
2. Сақтандыру және көмектесу

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу



Әлемдік қоғамдастыққа қарым-қатынастың өзара байланысы жауапкершілік, жан-жақтылық, жеке мәдениетін құрметтеуді ұғыну, жеке тұлғалық құндылықтарын түсіну арқылы байқалады.

АКТ қолдану дағдылар

ҚЕ туралы бейнематериал

Пәнаралық байланыс

  1. Физика

  2. ОБЖ

  3. Биология

Бастапқы білім

Оқушылар қауіпсіздік ережелерін білуді күтуліде.

Негізігі бөлім

Сабақтың жоспарланған
кезеңдері



Сабақ нәтижелері



Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі, қауіпсіздік ережесі, сабақтың міндеттерін түсіндіру.
Жетістік критериясын талқылау.

Акробатикалық жаттығуларды қатысушыларға бұлшық ет топтарын анықтауға тапсырма, (Адам бұлшық ет к құрылымы туралы карточкалар).
Омыртқаға арналған жүру жаттығулары.
Жылдам жүгіру тапсырмасына жауап қайтару.
ЖДЖ
Жабдықтағы арнайы жаттығу:
Акробатическалық жаттығулардың кіріктіруін және дайындығын орындау.



Гимастикалық кілемшелер

Карточкалар- тапсырмалар


Гимнастикалық кілемше

Сабақ ортасы



(ЖЖ, Ж, Т, Ф) Өз бетінше акробатикалық комбинациялар құру.
1.Аяқ қолды босата аяқ ұшымен жеңіл жүру.
2.Аяқты алға түзу лақтыра жүгіре жүру.
3.Аяқты артқа,қолға жеткізе жүру.
4.Бір аяқтан екінші аяққа секіре,ауысып жүру.
5.Тізені биікке көтере секіре жүру.
6.Жылдамдыққа жарыса жүгіру.
7.Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп,түсіру.
Ж.К.Д.Ж. орында
1.Б.Қ.
1-қолды екі жаққа созу
2.-қолды жоғары
3.- қолды екі жаққа
4.-Б.Қ.
2.Б.Қ.Қолды желкеге,аяқ иық көлемінде.
1-2 тұлғаны бұру ,солға
3-4 оңға
3.Б.Қ. Аяқ иық көлемінде
1-алға ұмтылу
2-артқа
3-солға
4-оңға
4. Б.Қ.Н.Т.
1-алға еңкею
2-қолды жоғары соза
3-жүрелей отыру,қолды алға соза
4-Б.Қ.
5.Б.Қ.Аяқты иықтан кейін қою. «Диірмен» жаттығуын орындау
6.Б. Қ
1-2 тізені бүге алға ұмтылу
3-4-180 қа бұрылу
7.Б.Қ.Н.Т.
1-тіреле отыру
2-аяқты соза жүрелеу
3-отыру
4-Б.Қ.
8.Секіру 1.2.3 ,-жоғары 4 - бұрылу 360
Дескриптор:
- комбинацияға барлық қалған бұлшық ет топтарын жұмысқа қосатын қозғалысты ендіру қажет;
- жекелеген дене бөліктерінің қозғалыс қиындығы оқушылардың даярлығына сәйкес келуі тиіс;
-бірқатар бірізді сабақтарда комбинацияларды күрделендіру, ал олардың ұзақтығын ұлғайту (16 есепке дейін) қажет.
-Кешен: Оң (сол) аяқта тепе-теңдік, қолдар жан-жаққа, отырып тірелу,
-алға отырып аударылып түсу
-кері қарай жауырынмен тұрып домалау (ұстап тұру)
-жату, көпір (ұстап тұру)
-қолды жоғары көтеріп жату
- ішпен домалау,
-матқа қол мен аяқ тигізбей – «қайықша»
-қолды кеудеге жинау – отырып секіру
-180 градусқа бұрылып жоғары секіру



АКТ сілтемесі https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%8B

Сабақ қортындысы

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау.



акробатичикалық комбинацияларды карточкаларда құру. Құрастырған комбинацияларды орындау.

Жаттығудан кейн ғана дайындық және кіріктірілген акробатикалық элементер мен комбинацияларды орындау.

Сабақ бойынша рефлексия

сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болдыма?


Барлық оқушылар сабақ мақсатына жетті ме?
Егер жоқ болса, неге жоқ?
Сабақта саралау дұрыс өткізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері тұрақты болды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1:




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет