Сабақ: Ағылшын тілі Мектеп: Ескі Иқан атындағы жом күні



Дата06.04.2017
өлшемі68,22 Kb.
#13479
түріСабақ

Түркістан қаласы «Ескі Иқан» жалпы орта мектебінің

ағылшын пән мұғалімі Султанова Гавхар



Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ: Ағылшын тілі

Мектеп: Ескі Иқан атындағы ЖОМ

Күні:

Мұғалімдің аты-жөні: Султанова Гавхар

Сынып: 9 сынып

Қатысушылар саны: 12

Қатыспағандар: -

Тақырыбы: Қоршаған орта және экология

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары

Қоршаған орта және экология тақырыбының мазмұнын ашу арқылы оқушыларды ағылшын тілінде сөйлеуге үйрету.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Тақырып бойынша қоршаған ортаны, табиғатты сақтау, орман жануарларын қиратпау оған қарсы күресу түралы ағылшын тілінде әңгіме жасай алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Ағылшын тілінде оқи алады,сұрақтарға жауап бера алады, мәтінді түсінеді.

Кейбір оқушылар: түсінеді, қолдана алады

Тілдік мақсат

Оқушылар: қоршаған орта және экология туралы өз ойларын айта білуге, жаза алуға дағдыландыру.

Негізгі сөздер мен тіркестер: litter,a litterbug, conserve,protect, environment,leak,heritage,waste,affect, slogan. Талқылауға арналған сұрақтар:What should we do? –We should keep the country tidy.What shouldn`t we do?-We shouldn`t throw litter into the streets. Жазылым бойынша: Why do you think so … неліктен екендігін айта аласың ба?



Осыған дейінгі меңгерген білім

Simplе шақтарды, must, may,can модаль сөздерды,factory,roud,pollute destroy,soil,air,water,animal,forest,kill die,plants

Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

3- минут
8- минут



Шаттық шеңберін құрамын. Оқушылар бір-бірлеріне денсаулық туралы тілек айтады.

«Қоржын» әдісі арқылы мемлекеттердің тулары бейнеленген карточкалар ұсынамын “Kazakhstan,Great Britain,Russiа” атауларымен топтарға бөлемін.

Қоржынға салынған сұрақтар арқылы үй тапсырмасына рефлексия жасаймын. Оқушылардың өткен сабақтағы түсінгенін қалыптастырамын.

water,air,land жазылған сөздерді алып әр топ өз аулындағы су, ауа ,жерлердың экологиялық проблемалары туралы айтады.


карточкалар


Ортасы

9- минут


3- минут

15- минут


2-минут

3-минут



«Миға шабуыл» әдісімен жетелеуші сұрақтар қою арқылы оқушыларды жаңа тақырыпты меңгеруге жетелеймін What do you say about Kazakhstan,England,Russion Әр топ сұрақтарға жауап береді

What should we do? –We should keep the country tidy.What shouldn`t we do?-We shouldn`t throw litter into the streets.



Экология туралы ведиоролик көрсетемін.

Онда оқушылар Қазақстандың ,Үлыбританиянің, Рессей экологиясы туралы кориб тусингендерын қазақша,ағылшынша,орысша айтты.

Өздерінің тақырыптарына сай мәтін беріледі. Мәтіннің ішіндегі астынан сызылған сөздерге, (a litterbug, conserve ,leak,waste,affect)”Great Britain” топ ағылшынша транскрициясын жазады,”KZ”топ қазақ тілінде жазады,”Russia” топ орыс тілінде жазады.Мәтінді әр топтың президенттері әр топқа отып әңгімелейді O.K.good.Кейын if бар сөйлем бериледі.”Great Britain” топ бастауыш бен баяндаушын табады “KZ”топ қазақ тілінде,”Russiа”топ орыс тіліне аударады.”Great Britain” тобы баяндауыштың қай шақта тұрғандығын айтады.

Пысықтау үшын жаттығу орындайды.Онда баяндушы тусып қалған сойлем беріледі.

Постер қорғайды,және әр топ өз тілінде қорғайды.

Сабақ барысында жұмыстың нәтижесін мадақтау ,мақтау марапаттау арқылы Бас бармақ бойынша топтық бағалау жүргізіп қолдау беріп отырамын.

Рефлексия: стикер арқылы не ұнады, не үйрендім ойларын жйнақтап қалыптастырған түсініктерін пысықтаймын. Оқушылар стикерлерге жұмыстарға қатысты пікірлері мен ұсыныстарын жазады.
Дискриптор арқылы бағалатамын.

балл

7-9

5-6

1-4

баға

5

4

3



Ноутбук

Карточкалар

Оқулық

Сөздік


Маркер

плакат


проектор

Аяқталуы

2-минут


сабақ барысына өткен тапсырмалар бойынша оқушылардың жұмыстарына талдау жасаймын.




Қосымша ақпарат

Саралау – Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКT байланыстары

Құндылықтардағы

байланыс


Сабақта оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді қолдануда жоспарлаған әдіс-тәсілдерді тиімсіз жақтарын қайта жоспарлап, бағалау арқылы әр-бір оқушының қабылдау деңгейіне қарай өзгерістер енгіземін.

Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындатып мақсатқа жету үшін не сітті, не сітсіз болды бағалау арқылы немесе оқушылардың кабылдау деңгейіне қарай бағалаймын.

Қазақ тілі және орыс тілі пәндерімен байланістірамін.Таныстырылым барысында проектор қолдандым. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесімен таныстырып отыруды жоспарлаймын.

Рефлексия

Сабақ / оқумақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар небілді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілгенуақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?

Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға

жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың

арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауапберіңіз.

Сабақ барысында мақсатты түрде тақырыпты толық меңгертуге нұсқау жасадым. Сыныптағы ахуал көңілді болды. Оқушылар экология туралы өз пікірлерін айтты. Сыныпта оқушылар өз ойларын еркін әрі жүйелі жеткізуге әрекет жасады. Қате жауап бергендерге өз тобындағы оқушылар түзетулер енгізіп, дұрыс жауабын түсіндірді. Оқушылар белсенділік танытып,тапсырмаларды орындады.Мен жоспарыма түзету енгіздім,себебі уақыт шамалы жетпей қалды.



Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:Тақырыпты оқушылардың өз бетінше түсіндіре алғаны;

2:Топта тілдік қарым-қатынас арқылы өз пікірлерін дәлелдей алды.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:Топ мүшелерінің бір-бірін жетелеуі ,өздерін бағалай білуі;

2:Сабақ кезінде тапсырма орындау мен таныстырылым кезіндегі белсенділігі.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1. Кейінгі сабақтарда критериалды бағалауды жүргізу;



2. Уақытты үнемдеуім керек әрі қосымша материалдарды нақтылауым керек.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет