Сабақ: қазақ әдебиеті Сынып: 11 «а» сынып Уақыты: Шаяхметова А. Е



Дата08.07.2017
өлшемі62,51 Kb.
#20825
түріСабақ
Сабақ жоспары

Бекітемін:

Қазақ орта мектеп - интернаты

Сабақ: қазақ әдебиеті

Сынып: 11 «а» - сынып

Уақыты:

Шаяхметова А.Е.

Сабақтың тақырыбы: Бақытсыз Жамал романы

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ресурстар таратып беру өздері өздігінен сабақтың тақырыбын игеру, Бақытсыз Жамал романының идеясын ашу, сөздерін, ойлау, сөйлеу қабілетеерін арттыру

Ресурстар: Оқулық, А4 форматтағы материалдар




Сабақтың әдісі: СТО стратегиялары, диалогтік оқыту, АКТ. Талантты және дарынды


Уақыты:

Жұмыс түрі:

Мұғалім әрекеті:

Оқушы әрекеті:

08.00-08.05



Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг

Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады

Оқушылар мұғалімнің дайындап келген тренингі арқылы сабаққа қызығады, психологиялық тренинг арқылы сабаққа қызығушылықтары артады

08.05-08.10

Үй жұмысын тексеру

Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/



Мұғалім оқушыларға өткен тараулар бойынша сұрақтар қояды

Оқушылар мұғалімге жауап береді. Бір-бірін толықтырады

08.10-08.15

Түсіндіру

Балалар біз бүгін сіздермен Бақытсыз Жамал романымен оқып танысамыз. Сіздерге ресурстар беремін

Оқушылар қолдарына қалам және қос парақ дайындап қояды, тақырыпты жазады

08.15-08.25

Зертттеу

Балалар, сіздер қазір оқулықтан романды оқисыздар, оқи отыра жоспар құрып отырасыздар

Оқушылар мұқият тыңдайды, романды оқиды, жоспарды топпен құрады

08.25-08.30

Талдау

Сатылай кешенді талдау жасау

Оқушылар дәптерлеріне сатылай кешенді талдау бойынша талдау жүргізеді

08.25-08.30

Қорғау

Балалар өздерінің оқып,зерттеген дүниелерін ортаға шығып қорғауларын сұраймын

Оқушылар топпен шығып, өздері орындаған жұмыстарының мазмұнын ашып, жалпы сыныпқа түсіндіреді

08.30-08.35

Қорытынды

Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды

Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді, жауап береді, бірінің ойын екіншісі толықтырып отырады

08.35-08.40

Үй тапсырмасын беру

Бақытсыз Жамал мазмұндау. Жырдағы Жамал және Ғали бейнесіне талдау

Күнделіктеріне жазып алады

Сабақ жоспары




Бекітемін:

Қазақ орта мектеп - интернаты

Сабақ: қазақ тілі

Сынып: 5 «а» - сынып

Уақыты:

Шаяхметова А.Е.

Сабақтың тақырыбы: Екпін. Сөз екпіні. Ой екпіні

Сабақтың мақсаты: Екпін және оның түрлері туралы тақырыпты ашу, мақсат қою, сыни ойлау арқылы оқушыларды сыни ойлауға үйрету, АКТ қолдана отыра оқушыларға қосымша мағлұмат беру, қызығушылықтарын арттыру, диалогтік оқытуды қолдану арқылы оқушыларды өз ойларын толық сапалы жеткізе білуге үйрету, еркін сөйлеулерін қалыптастыру

Ресурстар: Оқушылар оқулығы,

Оқушы дәптерлері.

Интербелсенді тақта /слайдтар көрсетемін/

Плакат, марекерлер, стикерлер.



Сабақтың критерийлері:

1.Екпін туралы сыни ойландыру /екпін д/з не?

2.Тақырыптың мақсатын өздеріне анықтату

3.Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушыларды жүйелі жұмыс істеуге дағдыландыру



Сабақтың әдісі: Ой ашар.

Психологиялық тренинг

Оын ойнату

Топқа бөлу ойын шарттарындағы атаулар арқылы



Диалог арқылы оқыту /сұрақ-жауап оқуш мен мұғалім арасындағы және оқушы мен оқушы арасындағы диалог/

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

/топпен жұмыс, деңгейлік тапсырмалар/

Оқытуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды пайдалану

Слайд көрсету



Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Оқушылар топ арасында бірін-бірі бағалайды және мұғалімнің бағасы




Уақыты:

Жұмыс түрі:

Мұғалім әрекеті:

Оқушы әрекеті:

08.00-08.05



Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг /алма, алмұрт, банан, десерт/

Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады

Оқушылар мұғалімнің дайындап келген тренингі арқылы сабаққа қызығады, ойын ойнау арқылы ынталанады

08.05-08.10

Үй жұмысын тексеру

Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/



Мұғалім оқушыларға өткен тарау бойынша /фонетика тарауы бойынша/ сұрақтар қояды

Оқушылар мұғалімге жауап береді. Бір-бірін толықтырады

08.10-08.15

Ой шақыру. Екпін дегенімізді қалай түсінеміз? сыни ойлау арқылы

Балалар, екпін деген сөзді сіздер жалпы қалай түсінесіздер? Бар екпінімен құлап түсті, екпіндетіп сөйледі, екпіні қатты жел соқты, оқу екпіндісі /осы тірекстер төңірегнде тапсырма беремін/

Оқушылар әрқайсысы өздерінің ойын ортаға салып талқылайды топта талқылайды. Бірін-бірі толықтырады.

08.15-08.25

Топпен жұмыс. Сыни ойлау

Балалар, сонымен біз не туралы айтып жатырмыз? Сабақтың тақырыбы не болмақ?

Оқушылар сабақтың тақырыбын топтар ішінде анықтап алады. Сабақтың мақсатын анықтайды, қояды плакатқа өз тапсырмаларын түсіндіреді. Ортаға шығып жұмыстарын қорғайды.













08.25-08.30

Топпен жұмыс. Екпін нелерге түседі? Диалогтік оқыту

Екпін нелерге түседі? Бір сөзге?бір буынға? Бір дыбысқа? Бір тіркеске? Мысал мен дәлелдеңдер?

Оқушылар оқулықытың көмегімен ережеге сүйеніп, қойылған сұрақ төңірегінде жұмыстар атқарады. Бірімен – бірі пікір алмасады.

08.25-08.30

Оқулықпен жұмыс

343-жаттығуды орындауға беремін

Оқушылар берілген тапсырма бойынша жаттығуды орындайды жеке-жеке өз дәптерлерінде

08.30-08.35

Шығармашылық жұмыс

М.Әлімбаевтің өлеңін беремін

Оқушылар осы берілген өлеңнен сөз екпіні түсіріп оқиды астын сызады екпін түскен сөздің

08.35-08.40

Сабақты қорыту Сұрақ-жауап арқылы

Екпін дегеніміз не? Оның қандай түрлері бар?

Сөз екпіні д/з не?



Ой екпіні д/з не?

Оқушылар берілген сұрақтар төңірегінде мұғалімге жауап береді. Топ ішінде біріне бірі сұрақтар қояды.

08.40-08.42

Үй тапсырмасын беру

Екпін ережесін жаттау. Бір сөйлем құру және сол сөйлем ішіндегі сөздердің орнын ауыстыру арқылы ой екпінін анықтау, астын сызып келу дәптерге орындау

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

08.42-08.43

Рефлексия

Плактты тақтаға іліп қоямын

Оқушылар стикерлерге бүгінгі саабаққа қорытынды жасзып іледі

08.43-08.45

Бағалау

Топ басшыларының бағалауларын сұраймын, өзім соңғы бағасын шығарамын, жұрналға түсіремін. К.нделіктеріне қоямын.

Топ ішіндегі басшылары әр топты бағалайды


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет